در قسمت قبلی آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس با افزونه wp rocket ما به بررسی تمامی گزینه های این افزونه پرداختیم. اکنون قصد داریم در این قسمت وارد جزئیات بیشتری شده و تک تک گزینه ها را به صورت عملی و قدم و قدم با هم بررسی و تنظیم کنیم.

آموزش کار با افزونه WP Rocket

برای شروع کار با این افزونه همان طور که در قسمت دوم این سری آموزش اشاره کردیم باید ابتدا اقدام به خرید آن کنید. بعد از خرید، نصب و فعال سازی افزونه راکت شما در زیر منوی تنظیمات در پیشخوان وردپرس گزینه ای بنام Wp Rocket یا اگر افزونه فارسی باشد گزینه ای بنام موشک مشاهده خواهید کرد.

برای شروع کار با این افزونه و انجام تنظیمات لازم در پیشخوان وردپرس روی منوی تنظیمات / wp rocket کلیک کنید. بعد از ورود به این بخش صفحه اول تنظیمات افزونه شبیه به تصویر زیر می باشد که مربوط به پیشخوان اولیه افزونه راکت است.

آموزش کار با افزونه WP Rocket

آموزش کار با افزونه WP Rocket

آموزش منو پیشخوان در وردپرس راکت

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید اولین منو مربوط به پیشخوان افزونه می باشد. در این قسمت سازنده این افزونه یک پیغام تشکر بابت استفاده از این افزونه به شما نمایش داده است. در ادامه چندین گزینه وجود دارد که آنها را با هم بررسی می کنیم.

حساب کاربری : در این قسمت در صورتی که شما افزونه راکت را به صورت اورجینال خریداری کرده باشید وضعیت لایسنس و تاریخ به پایان رسیدن لایسنس را مشاهده خواهید کرد. در سمت چپ دکمه ای برای ورود به حساب کاربری در سایت wp rocket قرار داده شده است.

وضعیت های من: در این قسمت دو گزینه وجود دارد. یکی تست موشک و دیگری آنالیز راکت که این دو گزینه را بهتر است فعال نکنید. گزینه تست موشک برای حالت بتا می باشد که طراحان و توسعه دهندگان با استفاده از این ویژگی به بررسی قابلیت های موشک می پردازند که در صورت وجود مشکل یا نیاز به توسعه به تیم راکت کمک می کنند.

گزینه بعدی یعنی آنالیز راکت در صورتی که فعال باشد اطلاعاتی از سایت شما را در اختیار تیم طراح راکت قرار خواهد داد. البته این اطلاعات تنها شامل مواردی مثل اسم قالبی که از آن استفاده می کنید ، ورژن php هاست ، ورژن apache و برخی اطلاعات جزئی دیگر که تیم راکت با دسترسی به این اطلاعات می خواهند افزونه راکت را بهتر توسعه دهند.

پرسش و پاسخ: در این قسمت از افزونه راکت ، چندین سوال از پیش تعریف شده وجود دارد. در صورتی که شما مشکل مشابه این سوالات را دارید می توانید با کلیک روی موارد مربوطه داخل سایت راکت در رابطه با آن موضوع اطلاعاتی را مطالعه کنید.
همچنین در صورتی که مشکل خاصی با افزونه راکت دارید می توانید با کلیک روی دکمه درخواست پشتیبانی وارد سایت اصلی راکت شده و از طریق پنل پشتیبانی آنها برای خودتان پشتیبانی دریافت کنید.

در رابطه با پشتیبانی لازم است بدانید اگر شما افزونه را  از طریق سایت خود راکت خریده باشید قادر به دریافت پشتیبانی خواهید وبد.

گزینه های اقدامات سریع در ستون سمت چپ : در این قسمت دو گزینه وجود دارد به نام های حذف تمامی فایل های کش شده و شروع پیش بارگذاری کش که دو گزینه بسیار مهم و کاربردی هستند. در ادامه جزئیات هر گزینه را می توانید مشاهده کنید.

گزینه حذف تمامی فایل های کش شده: با استفاده از این گزینه شما قادر خواهید بود فایل ها و صفحاتی که کش شده اند را به طور کامل حذف کنید. یعنی زمانی که افزونه راکت روی سایت شما فعال است و کار می کند شروع به کش کردن صفحات مختلف سایت شما خواهد کرد. در صورتی که شما بخواهید کش را روی سایت خود حذف کنید تا دوباره عملیات کش صورت بگیرد باید روی این گزینه کلیک کنید.

گزینه شروع پیش بارگذاری کش: این گزینه برای زمانی می باشد که شما بخواهید صفحات سایت به صورت خودکار توسط افزونه WP ROCKET کش شود. با کلیک روی این گزینه افزونه یکبار دیگر صفحات مختلف وب سایت شما را کش خواهد کرد. زمانی که روی سایت شما کش وجود نداشته باشد وقتی کابران سایت شما را باز می کنند افزونه راکت صفحات باز شده را کش خواهد کرد.

با استفاده از گزینه پیش بارگذاری کش شما از افزونه راکت درخواست می کنید که خودش تمامی صفحات وب سایت شما را بررسی کرده و آنها را کش کند. در این صورت بخشی از عملیات کش شدن صفحات برای کاربران انجام شده است.

بخش راهنما: در ادامه شما بخشی با عنوان راهنما مشاهده خواهید کرد که در این قسمت یک لینک قرار داده است. با کلیک روی لینک مربوطه شما به وب سایت سازنده راکت مراجعه کرده و به بخش مطالب آموزشی منتقل خواهید شد. در صورت نیاز به مطالب آموزش های مختلف در رابطه با افزونه راکت البته به زبان انگلیسی می توانید از دکمه راهنما استفاده کنید.

در این قسمت از سری آموزش افزونه WP ROCKET به طور کامل تب پیشخوان افزونه را مورد بررسی قرار دادیم. در قسمت های بعدی به طور کامل سایر گزینه ها را بررسی و تنظیم خواهیم کرد.

افزایش سرعت سایت وردپرس با افزونه WP Rocket – قسمت دومافزایش سرعت سایت وردپرس با افزونه WP Rocket – قسمت چهارم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .