همانطور که می دانیم، تصاویر GIF تصاویر متحرکی هستند که از تصاویر معمولی، حجم بیشتری دارند و در نتیجه، زمان بیشتری را برای بارگذاری نیاز دارند. به همین دلیل، اکثر وب سایت های بزرگ، از قابلیت بارگذاری خودکار تصاویر GIF در وب سایتشان جلوگیری کرده و کاری کرده اند که کاربران به دلخواه خود، تصمیم بگیرند که آیا تصویر GIF مورد نظر را می خواهند مشاهده کنند یا خیر. اگر شما هم به دنبال روشی جهت افزودن دکمه بارگذاری و اجرای تصاویر GIF در وب سایت وردپرسی ، در ادامه این مقاله از وب سایت کانی تمز، قرار است روشی جهت افزودن دکمه بارگذاری و اجرا تصاویر GIF در وردپرس را معرفی کنیم.

چرا باید دکمه اجرا و نمایش تصاویر GIF را در وردپرس اضافه نمود؟

اگر در حال حاضر، شما در حال استفاده از تصاویر انیمیشن GIF در وب سایت وردپرس خود هستید، متوجه شده اید که این نوع فایل ها، حجم به نسبت بیشتری از سایر فایل های رسانه ای دارند و در نتیجه، زمان بیشتری را برای بارگذاری در بر می گیرند. این دلیل، باعث می شود که سرعت وب سایت شما تاثیر پیدا کرده و کند تر شود.

برخی از وب سایت ها، از قابلیت بارگذاری تنبل (Lazy Load) برای فایل های تصویری وب سایت خود استفاده می کنند که باز هم این قابلیت باعث نمی شود که زمان زیاد بارگذاری تصاویر GIF کم شود.

پلتفرم هایی مانند Tumblr برای رفع این مشکل، به طور کلی به کاربران خود در ابتدا این اجازه را می دهد تا بتوانند در مشاهده تصاویر GIF تصمیم گیری کنند. به طور خودکار، پلتفرم Tumblr فریم اول GIF را برای کاربر بارگذاری کرده و سپس دکمه ای جهت بارگذاری و اجرا GIF در بالای آن قرار داده است. در این مواقع، کاربر می تواند تصمیم بگیرد که آیا GIF را مشاهده کند یا خیر.

با این گفتار، بیاید نگاهی به چگونگی افزودن دکمه بارگذاری و اجرا تصاویر GIF در وب سایت وردپرسی بیندازیم.

افزودن دکمه بارگذاری و نمایش تصویر GIF در وب سایت وردپرسی

در ابتدای کار، شما باید افزونه WP GIF Player را در وردپرس خود نصب و فعال سازید.

این افزونه به طور خودکار، تمامی پیکربندی های خود را انجام داده و هیچ صفحه ای برای تنظیمات ندارد.

حال می توانید خیلی راحت و ساده به ویرایشگر مطلب یا صفحه وردپرسی خود رفته و همانند تصویر زیر، عبارت Add GIF را مشاهده می کنید:

با کلیک بر روی گزینه Add GIF، پنجره آپلود تصاویر GIF باز می شود و می توانید GIF های مورد نظر خود را آپلود نمایید.

پس از اینکه تصاویر GIF مورد نظر خود را آپلود کردید، می توانید آن ها را در نوشته خود قرار دهید.

سپس پس از قرار دادن تصاویر GIF انتخاب شده، افزونه به صورت خودکار، برای هر GIF یک کد کوتاه (Shortcode) قرار می دهد.

حال می توانید مطلب یا صفحه مورد نظر را ذخیره نموده و پیش نمایش آن را مشاهده کنید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ما توانستیم GIF مورد نظر خود را در مطلب‌مان بدون آنکه از پیش بارگذاری شود، قرار دهیم.

اگر دقت کنید متوجه می شوید که در وسط تصویر GIF ما، یک آیکون GIF وجود دارد که کاربر می تواند با کلیک بر روی این آیکون، GIF را بارگذاری کرده و مشاهده کند.

نکته: نکته قابل توجهی که در رابطه این افزونه وجود دارد، این است که تمامی تصاویر GIF قبلی که در وردپرس خود توسط کتابخانه معمولی وردپرس آپلود کرده اید، از چنین قابلیتی برخوردار نیستند و شما باید مجدداً آن ها را با استفاده از کتابخانه آپلود GIF افزونه، آن ها را قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .