درون ریزی و برون ریزی در وردپرس یکی از قابلیت های بسیار خوب می باشد که در زیر منو ابزارها قابل دسترس هستند. با استفاده از این ویژگی می توان به راحتی از سایت وردپرس یک برون ریزی گرفته و در سایت دیگری درون ریزی کرد. اما نکته بسیار مهمی که در رابطه با درون ریزی و برون ریزی وجود دارد ابزارک ها می باشد.

نحوه درون ریزی و برون ریزی ابزارک ها در وردپرس

زمانی که شما از یک وب سایت وردپرسی فایل برون ریزی تهیه می کنید ابزارک های موجود در سایت داخل فایل برون ریزی شده قرار نمی گیرد. ما قصد داریم در این آموزش وردپرس از  وب سایت کانی تمز شما را با افزونه ای بسیار کاربردی برای برون ریزی و درون ریزی ابزارک های وردپرس آشنا کنیم.

این ویژگی بیشتر برای افرادی که در زمینه طراحی قالب فعالیت می کنند مناسب می باشد. طراحان قالب وردپرس برای قالب های خود دمو ایجاد کرده و از دموهای موجود برون ریزی تهیه می کنند تا کاربران و مشتریان آنها بتوانند به راحتی وب سایت خود را شبیه به دمو راه اندازی کنند. البته هر مدیر وب سایت وردپرس نیز ممکن است به این مورد احتیاج داشته باشد .

درون ریزی و برون ریزی ابزارک ها در وردپرس

درون ریزی و برون ریزی ابزارک ها در وردپرس

نحوه عملکرد برون ریزی و درون ریزی در وردپرس

اگر شما با گزینه های موجود در زیر منو ابزارها که همان برون بری و درون ریزی می باشند ، کار کرده باشید می دانید که به راحتی می توان با قسمت های مختلف یک سایت وردپرس اعم از: نوشته ها ، برگه ها ، دسته بندی ، منوها و … را برون ریزی کرد.

با انجام عملیات برون ریزی یک فایل XML به صورت خودکار از طریق وردپرس شما دانلود خواهد شد که اطلاعات مربوط به محتوای برون ریزی شده می باشد.

بعد از انجام عملیات برون بری شما می توانید فایل XML دانلود شده را در سایت دیگری از طریق منو درون ریزی روی سایت مورد نظر درون ریزی کنید. با انجام اینکار تمامی اطلاعاتی که قبلاً برون ریزی شده است ، به سایت مقصد اضافه خواهد شد. به این عملیات در وردپرس برون بری و درون ریزی گفته می شود.

برون ریزی کردن ابزارک ها و درون ریزی آنها در وردپرس

در رابطه با همان موضوع درون ریزی وبرون ریزی ، شما برای ابزارک های سایت وردپرس خود به مشکل خواهید خورد. یعنی ابزارک ها در فایل xml ذخیره نمی شوند و شما مجبور خواهید شد مجدداً در سایت مقصد ابزارک ها را به صورت دستی تنظیم کنید. اما توسعه دهندگان افزونه های وردپرس فکر خوبی برای این مشکل کرده و افزونه ای را برای این مورد نوشته اند.

افزونه وردپرس درون ریزی و برون ریزی ابزارک ها Widget Importer & Exporter

افزونه ای که عملیات برون ریزی و درون ریزی کردن ابزارک ها در وردپرس را انجام می دهد افزونه Widget Importer & Exporter می باشد که به راحتی با استفاده از آن می توان از کلیه ابزارک های موجود روی سایت وردپرس خود یک خروجی گرفته و در سایت مقصد آن را درون ریزی کرد. در ادامه مراحل نصب و استفاده از افزونه را بررسی خواهیم کرد.

لینک افزونه Widget Importer & Exporter در مخزن وردپرس

آموزش کار با افزونه Widget Importer & Exporter

ابتدا اقدام به نصب افزونه کرده و آن را روی سایت وردپرسی خود فعال کنید. بعد از فعال سازی افزونه یک گزینه جدید به زیر منو ابزار ها در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد تحت عنوان درون ریزی و برون ریزی ابزارک ها که مربوط به افزونه نصب شده می باشد.

برای شروع عملیات برون ریزی یا خروجی گرفتن از ابزارک ها سایت وردپرسی خود روی منوی ابزارها / درون ریزی و برون ریزی ابزارک ها کلیک کنید. تصویر زیر مربوط به صفحه این افزونه می باشد که بعد از کلیک روی گزینه مربوطه مشاهده خواهید کرد.

افزونه وردپرس درون ریزی و برون ریزی ابزارک ها Widget Importer & Exporter

افزونه وردپرس درون ریزی و برون ریزی ابزارک ها Widget Importer & Exporter

در این قسمت شما فقط دو گزینه مشاهده خواهید کرد یکی از گزینه ها برای برون ریزی کردن کردن ابزارک های موجود روی سایت وردپرس شما می باشد و دیگری برای درون ریزی ابزارک هایی که قبلاً برون بری شده اند.

برون ریزی ابزارک ها: در این قسمت تنظیمات خاصی نیاز نیست شما انجام دهید. در بالای دکمه برون بری ابزارک ها توضیحی در رابطه با عملکرد این بخش به این صورت وجود دارد. (برای ساختن فایل .wie برای تمامی ابزارک های فعال روی دکمه زیر کلیک کنید.) زمانی که شما روی دکمه برون بری ابزارک ها کلیک کنید یک فایل با فرمت .wie برای شما دانلود خواهد شد.
فایل دانلود شده یک خروجی و برون بری از کلیه ابزارک های فعال روی سایت رودپرس می باشد. برای استفاده از این فایل باید در سایت مقصد آن را درون ریزی کنید.

درون ریزی ابزارک ها: برای درون ریزی کردن ابزارک ها در افزونه Widget Importer & Exporter باید در صفحه مربوط به این افزونه از طریق بخش درون ریزی ابزارک ها استفاده کنید که از شما یک فایل با فرمت .wie می خواهد. ابتدا روی گزینه Browse کلیک کرده و فایلی که قبلاً برون ریزی کرده اید را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب فایل ابزارک ها که قبلاً برون ریزی شده روی دکمه درون ریزی ابزارک ها کلیک کنید. در این صورت در عرض چند ثانیه تمامی ابزارک ها در سایت مقصد درون ریزی خواهند شد.

امیدواریم از این مقاله کانی تمز بهره کافی را برده باشید . لطفاً نظرات سئوالات و مشکلات خود را در این زمینه ، از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید .

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .