گاهی اوقات برای ساخت یک وب سایت تمایل به استفاده از ابزارک های ساخته شده در دیگر وب سایت ها داریم. برای این منظور باید ابزارک ها را انتقال دهیم. یکی از راه های ساده برای این کار استفاده از افزونه Widget Importer & Exporter می باشد. این افزونه مفید با بیش از 300 هزار نصب فعال به راحتی امکان انتقال ابزارک ها را فراهم می کند. از دیگر موارد این افزونه این است که در حال طراحی سایت باشیم و بخواهیم دموی خود را در اختیار مشتری قرار دهیم.

افزونه Widget Importer & Exporter

افزونه Widget Importer & Exporter

توجه: قبل از نصب و استفاده باید توجه داشته داشید که درون هر دو سایتی که قرار است انتقال ابزارک های سایت در وردپرس بین آنها رخ دهد، قالب یکسانی فعال باشد و همچنین اگر افزونه ای در سایت مبدا وجود دارد که از ابزارک آن استفاده می کنید در سایت مقصد هم همان افزونه را باید فعال کنید.

نصب افزونه

برای نصب این افزونه به دو روش می توانید اقدام کنید. افزونه را از مخزن سایت ورد پرس دانلود و نصب کنید. یا به صورت مستقیم از پیشخوان وردپرس اقدام به نصب کنید. برای آموزش نصب می توانید به آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید. بعد از نصب زیرمنویی به صورت زیر در منوی ابزارها اضافه می شود.

افزونه در پیشخوان

افزونه در پیشخوان

استفاده از افزونه

استفاده از این افزونه بسیار ساده می باشد. کافی است روی زیرمنوی Widget Importer & Exporter کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما باز شود.

تنظیمات

تنظیمات

Import
وارد کردن یا آپلود یک فایل Export ایجاد شده توسط افزونه انجام می شود. نتایج فایل واردشده در یک جدول نمایش داده می شود و توضیحاتی در مورد هر ابزارک نشان داده می شود.


Export

با استفاده از این گزینه برای وب سایت فعلی فایل خروجی تهیه کنید. از این فایل می توانید برای انتقال به وب سایت های دیگر از آن استفاده کنید.

به همین سادگی می توانید ابزارک های ساخته شده خود را برای ساخت وب سایت های دیگر استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .