اگر وردپرس شما آپدیت شده باشد و آخرین نسخه را روی سایت خود نصب کرده باشید بی شک گزینه های جدیدی که به مدیریت وردپرس اضافه شده است را مشاهده کرده اید. این گزینه ها در چند بخش می باشند که در زیر می توانید مشاهده کنید.

  • گزینه خصوصی در زیر زیر منوی تنظیمات
  • گزینه برون بری داده شخصی در زیر منوی ابزارها
  • گزینه حذف داده های شخصی در زیر منوی ابزارها

سه گزینه ای که در بالا نام برده شد امکانات جدیدی می باشند که در نسخه 4.9.7 وردپرس ظاهر شده اند و قبلا وجود نداشتند. در ادامه به بررسی این گزینه ها می پردازیم و نحوه کار با آنها را خدمت شما کاربران عزیز وب سایت کانی تمز توضیح می دهیم.

حریم خصوصی در زیر منوی تنظیمات وردپرس

حریم خصوصی در زیر منوی تنظیمات

حریم خصوصی در زیر منوی تنظیمات

در زیر منو تنظیمات گزینه جدیدی تحت عنوان حریم خصوصی اضافه شده است که در رابطه با ایجاد یک برگه در زمینه حریم خصوصی و رازداری کاربران می باشد.
شما با نصب نسخه جدید وردپرس در قسمت برگه ها علاوه بر برگه نمونه که به صورت پیش فرض روی وردپرس وجود دارد، یک برگه دیگر تحت عنوان سیاست حفظ حریم خصوصی که در حالت پیش نویس قرار دارد مشاهده خواهید کرد. این برگه دقیقاً مربوط به همین منوی تنظیمات / حریم خصوصی می باشد.

این بخش برای آن می باشد که شما مثل سایت های بزرگ یک برگه اختصاصی در رابطه با خط مشی یا رازداری حریم خصوصی کاربرانتان داشته باشید و در سایت خود قرار دهید.
منظور از سیاست حفظ حریم خصوصی این می باشد که شما باید در این برگه به کاربرانتان اعلام کنید که اگر در سایت شما عضو می شوند از اطلاعات آنها سوء استفاده نخواهید کرد، یا اطلاعات و ایمیل های کاربران را جهت نیازهای شخصی و تبلیغاتی استفاده نمی کنید و موارد مشابه دیگر.

تمامی وب سایت های بزرگ این صفحه را دارند و وردپرس به دلیل مهم بودن این برگه قسمتی را به این موضوع در پیشخوان خود اختصاص داده است.

برون بری داده های شخصی در زیر منوی ابزارها

برون بری داده های شخصی در زیر منوی ابزارها

بخشی دیگری که در زیر منوی ابزارها در پیشخوان وردپرس اضافه شده است برون بری داده های شخصی می باشد.
با استفاده از این ابزار شما می توانید یک سری اطلاعات کاربران سایت خود را مشاهده کنید. یعنی از اطلاعات کاربران سایت خروجی گرفته و وضعیت فعالیت آنها در سایت را مشاهده کنید.
روند کار به این صورت می باشد که شما در این بخش ، ابتدا ایمیل کاربر مورد نظر را وارد می کنید و سپس روی ارسال درخواست کلیک کنید.
با این کار ایمیلی از جانب سایت به کاربر مورد نظر ارسال می شود که لازم است درخواست برون بری اطلاعات شخصی را تأیید کند.
در صورت تأیید وضعیت کاربر از حالت در انتظار به تکمیل شده تغییر وضعیت خواهد داد.

همچنین بدون تایید شما می توانید بعد از وارد ایمیل یا نام کاربری مدیران سایت خود، در بخش مربوط به برون بری اطلاعات شخصی ایمیل به لیست اضافه می شود.
اگر اشاره گر ماوس خود را روی ایمیل ببرید در زیر آن یک گزینه نمایش داده خواهد شد تحت عنوان دانلود اطلاعات شخصی که اگر روی آن کلیک کنید یک فایل زیپ برای شما دانلود خواهد شد که داخل آن یک فایل با فرمت HTML می باشد.
اگر این فایل را اجرا کنید یک سری اطلاعات در رابطه با مدیر یا کاربر مورد نظر می توانید مشاهده کنید.

منوی حذف داده های شخصی در زیر منوی ابزارها

حذف داده های شخصی در زیر منوی ابزارها

حذف داده های شخصی در زیر منوی ابزارها

علاوه بر برون بری داده های شخصی شما می توانید در زیر منوی ابزارها به گزینه ای بنام حذف داده های شخصی نیز دسترسی داشته باشید که جهت حذف اطلاعات کاربران می باشد.
اطلاعاتی که شما با برون بری داده های شخصی دریافت می کنید، در صورت تمایل به حذف همان اطلاعات که مربوط به کاربران یا مدیران سایت می باشد. می توانید آدرس ایمیل مدیر مورد نظر را وارد کرده و روی دکمه ارسال درخواست کلیک کنید تا ایمیل تاییدیه برای کاربر مورد نظر ارسال شود.
در این صورت بعد از تأیید داده های شخصی کاربر مورد نظر از روی سایت حذف خواهد شد.

امیدواریم که توضیحات مربوط به امکانات حریم خصوصی وردپرس برای شما عزیزان مفید بوده باشد. شما می توانید برای تست یکبار این کارها را به صورت آزمایشی روی سایت خود انجام دهید تا درک کاملتری از امکانات بالا داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .