آیا شما هم به دنبال بهترین افزونه برای ساخت اسلایدر های سایت وردپرسی خود هستید؟ درواقع بیش از ده ها افزونه مختلف در مارکت وچود دارند که می توان از آن ها برای ساخت اسلایدر های متنوع استفاده کرد.

اما مسئله ای که بوجود می آید این است که تمامی این افزونه ها در یک طیف کیفیتی ساخته نشده اند و برخی از آن ها اسکریپت های سنگینی را بر روی وب سایت اجرا می کنند که همین عامل، باعث می شود تا سرعت وب سایت کند شود.

در ادامه این مقاله از کانی تمز، ما قصد داریم تا بهترین افزونه های اسلایدر ساز وردپرسی را بر اساس سرعت، آسودگی در استفاده و ویژگی های منحصر بفرد دیگر مقایسه کنیم. هدف از این مقاله، معرفی بهترین افزونه اسلایدر ساز بر اساس عملکرد و کیفیت می باشد.

مشکلی که برای اسلایدر های وردپرس وجود دارد

بیشتر اسلایدر های وردپرسی کند هستند و اگر این اسلایدر ها به صورت صحیح کدنویسی نشوند، به طور قابل توجهی بر سرعت بارگذاری وب سایت ما می‌افزایند و باعث کندی وب سایت ما می شوند.

و مشکل دیگری که افزونه های اسلایدر ساز وردپرس دارا هستند، استفاده و رابط کاربری آسان آن ها می باشد. به طوری که بسیاری از افزونه های اسلایدر ساز، با آموزش هایی مخصوص مبتدیان همراه هستند و همین موضوع باعث می شود که در استفاده، آسودگی کافی را نداشته باشند.

و در آخر ممکن است که بخواهید اسلایدر هایی که در وب سایت وردپرسی‌تان قرار می دهید، رسپانسیو (واکنش گرا) شده باشند که این موضوع در اکثر افزونه های ساخت اسلایدر وجود ندارد!

پس بدون نیاز بر آنکه در میان صد ها افزونه اسلایدر ساز مختلف جستجو کنید، با این مقاله کانی تمز همراه باشید تا با بهترین افزونه های اسلایدر ساز موجود آشنا شوید.

بهترین افزونه های اسلایدر ساز وردپرس

بخاطر این مقاله، ما افزونه هایی را انتخاب کردیم که بیشترین پیشنهاد را داشته اند. درحال جستجو و تحقیق درواقع ما یافتیم که افزونه های زیر، توسط کاربران بیشترین افزونه های پیشنهادی بوده‌اند:

برای افزونه های بالا، ما تصمیم گرفتیم تا یکسری آزمایش های ساده بر روی آن ها انجام دهیم و عملکرد نهایی آن ها را بررسی کنیم. درواقع نکات شاخصی که ما از این افزونه ها برداشت کردیم و قصد داریم تا آن ها را مقایسه کنیم سرعت، آسودگی در استفاده، قابلیت های منحصر بفرد و سازگاری آن ها می باشد.

از لحاظ سرعت – کدام افزونه بهترین است؟

بیشترین مشکلی که افزونه های اسلایدر وردپرس دارا هستند، سرعت آن ها می باشد. به طوری که اکثر آن ها اگر بر روی وب سایت فعال شوند، سرعت وب سایت را کند می کنند و همین عامل باعث می شود تا تجربه کاربری وب سایت ضعیف شده و در نهایت تاثیر منفی بر سئو وب سایت داشته باشد.

برای همین است که ما سرعت را بزرگ ترین فاکتور مقایسه قرار داده ایم.

حال برای اینکه ما این افزونه ها را بر طبق سرعت سنجش کنیم، تمامی آن ها را بر روی یک وب سایت دمو نصب کرده ایم و یک تصویر یکنواخت را به عنوان اسلایدر برای هر افزونه آپلود کردیم. سپس اسلایدر ها را در یک صفحه خالی و خام قرار دادیم و با استفاده از افزونه Pingdom سرعت صفحه را سنجش کردیم. در جدول زیر، نتایج سنجیدن سرعت هر افزونه وجود دارد:

همانطور که در نتایج بالا مشاهده می کنید، افزونه Soliloquy سریع ترین افزونه در میان آن ها بوده است. همچنین نتیجه افزونه MetalSlider نزدیک به نشان Soliloquy می باشد.

در نتیجه اگر به دنبال یک افزونه با سرعت بالا و همراه با عملکرد مناسب هستید، Soliloquy بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

ولی حال شاید فکر کنید که چرا با اینکه بقیه افزونه ها عملکرد خوبی داشتند، ما Soliloquy را انتخاب کردیم. همانطور که توجه دارید، افزونه Soliloquy بر حجم صفحه بدون آنکه سرعت بارگذاری صفحه زیاد شود، افزوده است. به همین دلیل شما می توانید تصاویر با کیفیتی را برای اسلایدر ها در این افزونه، استفاده کنید.

آسودگی در استفاده – کدام افزونه بهترین تجربه کاربری را به ارمغان می آورد؟

ساخت و ایجاد اسلایدر به آن آسانی که ما می خواهیم نیست. درواقع در افزونه هایی که معرفی کردیم، اصطلاحات و زبان سخت و حرفه ای برای تنظیمات افزونه بکار برده شده است که همین موضوع باعث می شود تا کاربران مبتدی در استفاده این افزونه ها، دچار سردرگمی شوند.

برای همین، دومین فاکتوری که ما برای مقایسه در نظر گرفتیم، آسودگی در استفاده و اینکه افزونه چقدر می تواند برای افراد مبتدی مناسب باشد، است.

Soliloquy

افزونه Soliloquy درواقع یکی از آسان ترین افزونه های ساخت اسلایدر است که ما بررسی کرده ایم. در این افزونه کاربران تنها نیاز دارند تا یک اسلایدر ایجاد کرده و تصاویری که می خواهند نمایش داده شوند رابه صورت Drag & Drop (کشیدن و رها کردن) در اسلایدر قرار دهند.

همچنین ابزار های کاربردی دیگری مانند تغییر اندازه، انتخاب قالب اسلایدر، جهت استایل و… در اختیار کاربران قرار می گیرد که کاربران می توانند خیلی راحت از آن ها استفاده کنند.

دلیلی که استفاده از این افزونه را آسان می کند، این است که کد ها و ابزار هایی که در داخل این افزونه قرار داده شده اند، درواقع همانند ابزار هایی است که خود وردپرس به صورت پیش فرض برای کاربران فراهم می کند و این موضوع باعث می شود که کاربران مبتدی که با محیط وردپرس آشنایی دارند نیز بتوانند از این افزونه استفاده کاملی را ببرند.

این افزونه دارای یک رابط کاربری آسان اما شهودی برای ساخت اسلایدر ها می باشد و از سیستم آپلود رسانه ای پیش فرض وردپرس برای آپلود تصاویر اسلایدر استفاده می کند.

همچنین افزودن اسلایدر ها به صفحات و مطالب وردپرس نیز بسیار آسان و راحت است و به صورت پیش فرض، برای هر یک از اسلایدر ها یک کد کوتاه (Shortcode) و همچنین برای ویرایشگر کلاسیک یک دکمه خاص و برای ویرایشگر گوتنبرگ، دارای یک بلاک خاص می باشد.

MetaSlider

افزونه MetaSlider نیز یکی دیگر از افزونه های آسان برای ساخت اسلایدر های وردپرسی می باشد که کاربران می توانند خیلی راحت و آسان، اسلایدر های خود را در وردپرس ایجاد کنند.

همچنین افزونه MetaSlider به شما قابلیت های منحصر بفردی مانند انتخاب اسکریپت اسلایدر، قالب اسلایدر، انتخاب یک عنوان SEO و توضیحات اسلایدر و… ارائه می کند اما یک کاربر مبتدی می تواند تمامی این تنظیمات را نادیده بگیرد و در آخر، یک اسلایدر آسان ایجاد کرده و آن را در مکانی که می خواهد قرار دهد.

Smart Slider 3

افزونه Smart Slider 3 نیز باز هم یکی از افزونه های خوب و محبوب ساخت اسلایدر وردپرسی نیز می باشد اما تفاوتی که این افزونه با دو افزونه قبلی دارد، تفاوت در رابط کاربری آن است که محیطی که کاربر در آن اسلایدر می سازد، با محیط وردپرس متفاوت است.

با این حال که برخی از تنظیمات و ابزار های آن برای کاربران مبتدی پیچیده است، اما باز هم تمامی کاربران می توانند از آن برای ساخت اسلایدر های آسان و جذاب استفاده کنند و آن ها را در هر کجای وب سایت که می خواهند قرار دهند.

Slider by Nivo

افزونه Slider by Nivo یک افزونه کاملاً رایگان ساخت اسلایدر وردپرس می باشد که رابط کاربری آسان و راحتی دارد. در این افزونه کاربران می توانند از سیستم آپلود رسانه پیش فرض وردپرس برای آپلود اسلایدر های خودشان استفاده کرده و از این رو می توانند همانند کتابخانه وردپرس، برای تصاویر اسلایدر نام، نام جایگزین (alt)، توضیحات و… قرار دهند.

نکته ای که در رابطه با این افزونه وجود دارد این است که این افزونه، یک اسلایدر ساز تصویری است و شما نمی تواند از رسانه های ویدیویی و… برای اسلایدرتان استفاده کنید. با این حال امکانات جالب و کاربردی مانند تعیین افکت، انتخاب قالب و… در این افزونه وجود دارد اما اگر بخواهید از لحاظ قابلیت ها آن را با بقیه افزونه های معرفی شده مقایسه کنید، ممکن است که کمی ضعیف به شمار آید.

Slide Anything

افزونه Slide Anything همانطور که از نامش پیداست، به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید هر آنچه که می خواهید را به اسلایدرتان اضافه کنید. شما می توانید متون، HTML، تصاویر، ویدیو ها و یا هرچیز دیگری که مد نظرتان هست را به اسلایدرتان اضافه کنید.

با این حال، رایط کاربری این افزونه کمی پیچیده و سخت است و کاربران مبتدی نمی توانند به خوبی از قابلیت های این افزونه بهرمند شوند. برای همین پیشنهاد می شود اگر به دنبال یک افزونه برای افراد مبتدی هستید، به سراغ افزونه های قبلی بروید زیرا آن ها هم به شما اجازه افزودن انواع فایل های مختلف به اسلایدر را می دهند.

همچنین در آخر شما باید تمامی محتویات اسلایدر خود را در یک ویرایشگر HTML قرار دهید. و همین موضوع باعث سخت شدن رابط کاربری آن می شود.

Master Slider

افزونه Master Slider یکی دیگر از افزونه های محبوب ساخت اسلایدر وردپرس می باشد که محیط استفاده از آن یک محیط کاملاً متفاوت با بقیه افزونه ها است. به طوری که پیدا کردن برخی از ابزار ها در این افزونه ممکن است سخت و سردرگم کننده باشد.

اما با این حال، افزونه Master Slider با قالب های بسیار جذابی برای ساخت اسلایدر همراه است و در صورت نیاز، به صورت خودکار دمو های مختلفی را وارد اسلایدر شما می کند تا بتوانید در طراحی اسلایدرتان خلاقیت بیشتری داشته باشید.

همچنین قرارگیری اسلایدر ها در این افزونه بسیار راحت و آسان است و کاربران می توانند در هرکجای وب سایتشان که قصد دارند، اسلایدر ساخته شده‌شان را قرار دهند.

قابلیت ها – کدام افزونه بیشترین قابلیت را دارا است؟

اگر شما تنها به دنبال ساخت اسلایدر ساده هستید، پس می توانید به سراغ گزینه های رایگان بروید.

اما با این حال، افزونه های Soliloquy و MetaSlider بهترین قابلیت ها را در اختیار کاربران قرار می دهند. هر دو می توانند اسلایدر های رسپانسیو شده و زیبایی طراحی کنند و از فرمت فایل های مختلفی مانند فایل های ویدیویی، ویدیو های HTML 5 و… پشتیبانی می کنند.

علاوه بر آن، افکت ها و انیمیشن های بسیار زیبایی را برای داینامیک کردن اسلایدر ها ارائه می کنند.

هر دو آن ها رابط کاربری آسانی دارند و افزودنی ها (add on) را هم به همراه دارند تا کاربران در صورت نیاز بتوانند قابلیت های بیشتری را بر روی وردپرس‌شان پیاده سازی کنند.

افزونه Soliloquy افزودنی های بیشتری مانند افزودنی ووکامرس برای ساخت اسلایدر ها برای محصولات، شبکه های اجتماعی، اینستاگرام و… دارد.

قیمت گذاری

بحث قیمت و خریداری افزونه ها، باز هم موضوعاتی را پیش رو دارد.

با این حال می توانید در ادامه، قیمت هر یک از افزونه های معرفی شده را مشاهده کنید:

  • Soliloquy: 19$
  • MetaSlider: 39$
  • Smart Slider 3: 35$
  • Slider by Nivo: رایگان!
  • Slide Anything: رایگان!
  • Master Slider: رایگان!

نتیجه گیری – بهترین افزونه ساخت اسلایدر وردپرس

با توجه به بررسی هایی که در قبل داشتیم، می توانیم عنوان بهترین افزونه ساخت اسلایدر را به افزونه “Soliloquy” بدهیم!

افزونه Soliloquy با قابلیت ها و همچنین سرعت بالای قابل توجهی که همراه دارد، می تواند برای ما بهترین تجربه کاربری را فراهم سازد.

اگر هم به دنبال انتخاب دومی هستید، می توانید به سراغ “Smart Slider 3” بروید. باز هم این افزونه قابلیت های منحصر بفردی را در اختیارمان قرار می دهد و همچنین رابط کاربری آسان برای توسعه دهندگان و افراد مبتدی دارد.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .