چگونه مانع از غیرفعال کردن افزونه های وردپرس توسط کاربران شویم ؟

در این آموزش قصد داریم به شما نحوه  جلوگیری از غیر فعال کردن افزونه های وردپرس توسط کاربران یا توسط مدیر سایت را آموزش دهیم. به این دلیل می‌گوییم مدیر سایت چرا که گاهی اوقات ممکن است شما یک سایت را برای یک فرد طراحی کنید که دانش کافی برای مدیریت وب سایت را نداشته باشد و به صورت اتفاقی یک افزونه مهم را غیرفعال کند و با غیرفعال کردن این افزونه تمام عملکرد وبسایت دچار اختلال شود.

برای مثال فرض کنید شما یک وب سایت را با استفاده از افزونه  صفحه ساز المنتور برای یک شخص طراحی کرده اید. اگر این شخص به صورت اتفاقی افزونه مورد نظر ما که المنتور هست را غیرفعال کند، همانطور که می دانید تمام صفحات وب سایت با غیرفعال کردن این افزونه غیر فعال می شوند. و از آنجایی که این فردی که شخص مبتدی می باشد اگر علت این موضوع را متوجه نشود سایت این شخص به کلی از کار می افتد. در این مواقع یک راهکار ساده این است که از غیر فعال کردن یک افزونه در سایت جلوگیری کنیم.

در این آموزش به شما یاد می دهیم که چگونه یک افزونه را به گونه‌ای که مانع از دسترسی کاربر یا مدیر سایت به بخش‌های مختلف نشویم غیر فعال کنیم. پس در ادامه آموزش با ما همراه باشید.

 جلوگیری از غیرفعال کردن پلاگین ها با استفاده از یک پلاگین دیگر

این روش خیلی ساده می باشد. در این روش کاربرانی که به عنوان ادمین سایت تلقی می شوند، کنترل کامل بر روی افزونه ها دارند و می توانند هر وقت که مایل هستند آن را غیرفعال کنند. به صورت پایه و اساسی این افزونه دکمه غیر فعال کردن را از لیست افزونه ها حذف می کند و  به این صورت مانع از غیرفعال شدن افزونه ها می شوند. کاربران می توانند در هر زمانی که مایل هستند افزونه های جدیدی نصب کنند و یا قابلیتی که این افزونه به سایت شما اضافه کرده است را غیرفعال کند.

برای این کار شما ابتدا باید افزونه Disable Plugin Deactivation را نصب کنید.

دانلود و نصب افزونه ی Disable Plugin Deactivation

جهت یادگیری نحوه ی نصب افزونه ها در وردپرس به صفحه ی آموزش نصب افزونه در وردپرس مراجعه کنید.

با استفاده از یکی از دو راه زیر و آموزش لینک بالا می توانید این افزونه را نصب کنید.

  1. در داشبورد وردپرس خود به صفحه ی افزونه ها / افزودن بروید و در باکس جستجو نام این افزونه را وارد کنید و پس از جستجو و پیدا کردن افزونه آن را نصب و فعال کنید.
  2. با استفاده از لینک زیر افزونه را از مخزن وردپرس دانلود، نصب و فعال کنید

دانلود افزونه Disable Plugin Deactivation از مخزن وردپرس 

پس از نصب افزونه یک گزینه ی جدید در منوی افزونه ها به نام Disable Plugin Deactivation ایجاد می شود.

پس از نصب افزونه و فعال کردن آن کافی است به منوی افزونه ها  بروید و بر روی گزینه Plugin Deactivation Settings کلیک کنید تا به صفحه ای که مانند صفحه زیر است هدایت شوید.

  1. گزینه اول برای جلوگیری از غیر فعال کردن افزونه ها می باشد.
  2. گزینه دوم برای جلوگیری از فعال کردن افزونه ها می باشد.
  3. گزینه سوم برای جلوگیری از حذف افزونه ها می باشد.
  4. گزینه چهارم برای جلوگیری از آپدیت افزونه ها می باشد.

هر کدام از این گزینه‌ها را که مایل هستید، کافی است بر روی فعال سازی و یا غیرفعال سازی  قرار دهید و سپس بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات مورد نظر شما ثبت شوند .

بعد از انجام تغییرات کافی است به منوی افزونه ها / افزونه های نصب شده بروید تا تغییراتی را که اعمال کردید ببینید. همانطور که مشاهده خواهید کرد لینک های غیر فعال سازی و حذف کردن قابل مشاهده نیستند.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .