امروزه به لطف اینترنت، محتوای دیجیتال نسبت به چند سال قبل بسیار گسترده تر شده است. این می تواند یک مزیت مثبت برای کاربران اینترنت و یک مزیت منفی برای وبمستران باشد به این دلیل که با وجود رقیب ها و محتوا های گسترده  نتیجه گرفتن در سئو دشوار تر شده است.

اما محتوا هنوز در وب ایران جای پیشرفت دارد. اکثر محتوا های موجود در وب فارسی متنی هستند و تولید محتوای صوتی می تواند یک مزیت رقابتی باشد. در این مقاله نکاتی را برای تولید محتوای صوتی ارائه می دهیم و در ادامه افزونه هایی برای ساخت پادکست های حرفه ای را معرفی می کنیم.

چرا باید از محتوای صوتی استفاده کنیم؟نکات مهم در ساخت پادکست در وردپرس

همانطور که در بالا گفتیم محتوای موجود در وب فارسی بیشتر محتوای متنی هستند. تولید محتوای صوتی می تواند وبسایت شما را متمایز تر از بقیه فعالان در حوزه شما نشان دهد و در ذهن کاربر ماندگار تر کند. این نکته را هم فراموش نکنیم که ماندگاری صدا در ذهن بسیار بیشتر از ماندگاری متن است. پس تولید محتوای صوتی باعث برندسازی هم می شود.

فایل صوتی سبب بهینه شدن Time on site نیز می شود بنابراین با تولید پادکست یک قدم مثبت دیگر در بهینه سازی سئو برمی دارید.

نکاتی که در تولید محتوای صوتی باید در نظر بگیرید

برای تولید محتوای صوتی یا پادکست باید یکسری نکات را رعایت کنید تا خروجی فوق العاده ای داشته باشید.

کیفیت صدا مهم ترین اصل است

پادکستی که تولید می کنید باید کیفیت عالی داشته باشد. یک محتوای صوتی با صدای گوشزد و نارسا علاوه بر اینکه تاثیر خوبی ندارد ، ممکن است تاثیر منفی هم داشته باشد ! بنابراین پیشنهاد می کنیم تا حد امکان کیفیت صدا را بهینه کنید.

از نظر حجم بهینه کنید

اگر از نرم افزار های ضبط صدا استفاده می کنید به طور پیش فرض فایل صوتی از نظر حجم بهینه نمی شود و خروجی نهایی حجم بسیار بالایی دارد. فایل صوتی علاوه بر اینکه باید کیفیت صدای خوبی داشته باشد، باید از نظر حجم نیز بهینه باشد تا کاربر از شنیدن آن منصرف نشود. برای بهینه سازی حجم فایل صوتی می توانید از ابزار mp3smaller.com استفاده کنید.

30 ثانیه ابتدای فایل صوتی بسیار مهم است

کاربران فقط 30 ثانیه صبر می کنند تا متوجه موضوع پادکست شوند. پس در 30 ثانیه ابتدایی سعی کنید کاربر را ترغیب کنید تا انتها به فایل صوتی گوش دهد. می توانید در ابتدا موضوعاتی که قرار است در مورد آن صحبت کنید را بیان کنید و یکی از موضوعات را مبهم و گنگ معرفی کنید تا حس کنجکاوی در شنونده  صورت بگیرد و تا انتهای فایل صوتی صبر کند.

از افزونه های پخش پادکست در وردپرس استفاده کنید

ظاهر player فایل صوتی در ترغیب کاربر تاثیر زیادی دارد. اگر از player پیش فرض وردپرس استفاده کنید گمان نمی کنم کاربران علاقه ای به شنیدن پادکست های شما داشته باشند. در این مقاله ما چند افزونه پخش پادکست در وردپرس را معرفی می کنیم که بسته به سلیقه خود می توانید یکی از آن ها را برای پخش پادکست به کار بگیرید.

بهترین افزونه های پخش پادکست در ودرپرس

تا اینجا از اهمیت پادکست و نحوه تولید پادکست های تاثیر گذار را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه بهترین افزونه های پخش پادکست را معرفی می کنیم.

افزونه  پخش پادکست در وردپرس :  MP3 Music Player by Sonaarافزونه پخش پادکست در وردپرس

MP3 Music Player by Sonaar یک پخش کننده صوتی بسیار قدرتمند برای وردپرس است.  MP3 Music Player by Sonaar این امکان را به شما می دهد که تعداد نامحدودی از لیست های پخش، آلبوم ها و فایل  صوتی را به سایت وردپرسی تان اضافه کنید. همچنین این افزونه ظاهر خیره کننده ای دارد . از همه مهم تر MP3 Music Player by Sonaar تاثیر منفی در سرعت ندارد.

دانلود افزونه MP3 Music Player by Sonaar

 

افزونه  پخش پادکست در وردپرس : Seriously Simple Podcastingافزونه پخش پادکست در وردپرس

Seriously Simple Podcasting یک افزونه ساده و قدرتمند در انتشار پادکست در وردپرس است. تنظیمات ساده ای دارد اما امکانات کاملی را ارائه می دهد.  به راحتی با کد های کوتاه می توانید پادکست، لیست های پخش را در هر بخش از سایت به اشتراک بگذارید.

دانلود افزونه Seriously Simple Podcasting

 

افزونه  پخش پادکست در وردپرس : Audio Albumافزونه پخش پادکست در وردپرس

Audio Album یکی دیگر از بهترین افزونه ها در ساخت پادکست های حرفه ای می باشد. همه امکاناتی که در یک وبسایت موزیک وجود دارد را به راحتی با استفاده از این افزونه می توانید در وبسایت وردپرسی تان پیاده سازی کنید. سفارشی سازی ظاهر از امکانات دیگر این افزونه است.

دانلود افزونه Audio Album

نتیجه گیری

در ابتدا اهمیت تولید محتوای صوتی را توضیح دادیم و بررسی کردیم که چطور تولید پادکست باعث می شود از رقبا متمایز شوید و سئو سایت تان را بهینه سازی کنید.  نکات مهم در تولید محتوای صوتی را بررسی کردیم و در انتها چند افزونه برای تولید پادکست با ظاهر جذاب را معرفی کردیم. موفق باشید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .