قلاب های سفارشی افزونه شما را بسیار انعطاف پذیر خواهند کرد و به سایر توسعه دهندگان امکان گسترش آن را می دهد . همچنین با قلاب های سفارشی شما می توانید اجرای فرآیندهای مختلف افزونه خود را به راحتی مشاهده و بررسی کنید .

یک مزیت بسیار عالی دیگر استفاده از قلاب های سفارشی ، جلوگیری از ویرایش مستقیم کدهای افزونه شما توسط کاربران می باشد . به این صورت که هر کاربری برای اعمال تغییرات دلخواه خود بر روی افزونه شما تنها کافیست تابع مورد نظر خود را به یکی از قلاب های سفارشی از قبل ایجاد شده در افزونه وصل یا ثبت کند .

با استفاده از قلاب های سفارشی ، تغییرات اعمال شده توسط کاربران در هنگام بروزرسانی افزونه شما در امان خواهند بود و حذف نخواهند شد . این در حالی است که با ویرایش مستقیم کدهای افزونه شما ، راهی برای جلوگیری از حذف شدن تغییرات وجود ندارد .

 

مثالی از یک قلاب اکشن سفارشی

در این مثال ، یک قلاب اکشن سفارشی را مشاهده می کنید که در بخش برپاسازی (setup) افزونه اضافه شده است . اگر دقت کنید بعد از قلاب اکشن سفارشی تعریف شدن یک ثابت بررسی شده است .

توسط این قلاب سفارشی سایر افزونه ها و پوسته های وردپرس می توانند کدهای دلخواه خود را توسط این قلاب اکشن سفارشی اضافه کنند .

به عنوان مثال با استفاده از کد زیر مقدار ثابت RWPP_MYPLUGIN_ROOT_SLUG از “articles” به “papers”  تغییر می کند .

 

مثالی از یک قلاب فیلتر سفارشی

فرض کنید که شما یک تابع برای نمایش لیستی از نوشته های خاص بر اساس مجموعه ای از آرگومان ها را دارید و می خواهید به دیگر توسعه دهندگان و کاربران اجازه دهید که خروجی نهایی تابع را بوسیله تنظیم آرگومان های دلخواه تغییر دهند .

در مثال زیر تابعی را مشاهده می کنید که 10 نوشته با بیشترین تعداد دیدگاه را نمایش می دهد .

این تابع به کاربران امکان می دهد که آرگومان ها را برای خروجی نهایی تغییر دهند .

برای فیلتر کردن آرگومان ها کافیست فیلتر مورد نظر خود را به rwpp_posts_by_comments_args اضافه کنید . مثلاً تعداد نوشته ها را از 10 به 15 تغییر دهید .

برای فیلتر کردن خروجی HTML نهایی ، یک فیلتر به rwpp_posts_by_comments اضافه می کنیم . به عنوان مثال می خواهیم تگ ul را به تگ ol تغییر دهیم .

ایجاد قلاب های سفارشی در وردپرسچگونه قلاب های وردپرس را پیدا کنیم ؟
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .