برخی اوقات شما نیاز دارید که یک تابع بنویسید تا یک مقدار رایج مثل true ، false یا آرایه خالی را به قلاب فیلتر برگرداند .

شاید اولین موردی که به ذهن شما برسد ایجاد یک تابع برای برگشت دادن این نوع نتایج باشد . اما صبر کنید ؛ وردپرس دارای چندین تابع برای مدیریت اینگونه موارد است .

با استفاده از کد زیر ، شما فیلدهای مربوط به بخش تماس کاربر در صفحه پروفایل را غیرفعال می کنید . با توجه به اینکه فیلدهای مربوط به بخش تماس پروفایل کاربری به صورت یک آرایه هستند ، تنها با برگشت یک آرایه خالی تمام این فیلدها غیرفعال خواهند شد .

کد بالا حالت رایج برای انجام این کار است . اکنون با استفاده از یکی از توابع بازگشت سریع بنام __return_empty_array() کد بالا را بازنویسی می کنیم .

مشاهده می کنید که تابع __return_empty_array() به سادگی یک آرایه خالی را به قلاب فیلتر user_contactmethods را برگشت می دهد .

استفاده از توابع برگشت سریع ، توسعه افزونه ها را سریع تر می کند . یک نکته مهم این است که قبل از استفاده از توابع برگشت سریع باید با بررسی کد اصلی آن ، نوع برگشتی آن را به درستی تشخیص دهید .

در بخش زیر توابع برگشت سریع را مشاهده می کنید :

__return_false  – مقدار منطقی false را بر می گرداند .

__return_true – مقدار منطقی true را بر می گرداند .

__return_empty_array – یک آرایه خالی php را بر می گرداند .

__return_zero –  مقدار عدد 0 را بر می گرداند .

استفاده از توابع برگشت سریع علاوه بر افزایش سرعت در کدنویسی ، ساختار کدهای شما را نیز خواناتر می کند .

اگر شما نیاز داشتید که یک مقدار تکی را به قلاب فیلتر برگرداند ، و توابع برگشت سریع وردپرس نیز کار آن را انجام نمی دهند ، می توانید تابع سفارشی خود را برای آن ایجاد کنید .

تابع current_filter وردپرسقلاب فیلتر the_content وردپرس
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .