هنگام ساختن یک افزونه سفارشی ، ضروری است که هر چیزی را با پیشوند منحصربفرد نامگذاری کنید . بدین صورت که نام تمام توابع ، متغیرها و هر چیز دیگری که در افزونه شماست را با یک پیشوند منحصربفرد شروع کنید . اما چـــرا ؟

جواب ساده است ؛ یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس ، خطای مربوط به تکراری بودن نام توابع یا متغیرها می باشد .

به عنوان مثال اگر شما یک تابع با نام update_options() را در افزونه خود تعریف کرده باشید و یک کاربر افزونه شما را نصب کرده باشد ، سایت شما با مشکل مواجه خواهد شد ، بخاطر اینکه خود وردپرس نیز دارای یک تابع با همین نام است و تکراری بودن نام توابع در PHP نیز غیرمجاز است .

یک قاعده خوب برای انتخاب پیشوند مناسب در افزونه های وردپرس این است که از ترکیب کاراکترهای اول نام نویسنده و نام افزونه به صورت ترکیبی استفاده شود .

به عنوان مثال اگر نام توسعه دهنده Esmail Ebrahimi و نام افزونه Download By Email باشد ، پیشوند افزونه می تواند eedbe یا eedbye و یا هر ترکیب دیگری به سلیقه شما باشد . هرچه ترکیب ایجاد شده منحصربفرد تر باشد ، احتمال تداخل افزونه شما با سایر افزونه ها یا پوسته ها و یا خود وردپرس کمتر است .

پیشنهاد می شود پیشوند گذاری را برای متغیرها نیز انجام دهید و هیچگاه از نام های عمومی برای متغیرها استفاده نکنید .

به عنوان مثال کلمه $post یکی از بدترین انتخاب ها برای نام متغیر می باشد ، به خاطر اینکه $post یک متغیر سراسری در وردپرس است .

اما اگر با استفاده از پیشنهاد ارائه شده در بالا ، به متغیر پیشوند اختصاص دهید و آن را به صورت $eedbe_post در بیاورید ، نه تنها با متغیر $post وردپرس تداخل ندارد ، بلکه احتمال تداخل آن با تمام افزونه ها و پوسته های سراسر دنیا تقریباً صفر می شود .

در این دوره آموزشی هر زمان که نیاز به پیشوندگذاری باشد ، از پیشوند ترکیبی rwpp_myplugin_ استفاده می شود . به عنوان مثال یک تابع پیشوندگذاری شده می تواند rwpp_function_name() باشد .

اهمیت پوشه بندی افزونه های وردپرسسازماندهی فایل های افزونه وردپرس
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .