ایجاد یک فایل افزونه

یک افزونه وردپرس می تواند یک فایل php یا مجموعه ای از فایل ها باشد که در یک پوشه قرار گرفته اند . هنگام ایجاد یک افزونه وردپرس، شما باید برخی موارد مانند نام افزونه و استفاده مناسب از پوشه یا folder را در نظر بگیرید .

نامگذاری افزونه شما

وقتی که شما می خواهید برای افزونه خود یک نام انتخاب کنید ، بهتر است که نام افزونه شما مرتبط با کاری باشد که افزونه شما انجام می دهد . به عنوان مثال اگر تمرکز افزونه شما بر سئوی وردپرس باشد و نام شما هم رضا باشد نام Reza Plugin یک انتخاب نادرست است و مخاطبان افزونه شما نمی توانند عملکرد افزونه شما را از روی نام آن تشخیص دهند و این مورد در نهایت یکی از فاکتورهایی است که رشد و توسعه افزونه شما را کند و یا متوقف می کند .

بهتر است از کلمه سئو به همراه یک یا چند کلمه ی مرتبط و تکمیل کننده استفاده کنید . به عنوان مثال افزونه های All in one seo pack و Yoast SEO از نامگذاری های مناسبی برای افزونه خود استفاده کرده اند . این افزونه ها در مبحث سئو جز برترین افزونه های وردپرس هستند .

به صورت کلی نام افزونه شما باید منحصر به فرد باشد و تا حد امکان عملکرد افزونه را توضیح دهید .

یکی از گزینه هایی که شما می توانید برای جلوگیری از نامگذاری تکراری از آن کمک بگیرید این است که در مخزن وردپرس به آدرس http://wordpress.org/plugins نام افزونه ای که می خواهید آن را توسعه دهید را جستجو کنید ، تا مطمئن شوید که قبلاً افزونه ای با این نام منتشر نشده است .

البته اگر بخواهید افزونه های تجاری را نیز جهت تداخل نام بررسی کنید باید در موتورهای جستجو نظیر گوگل نیز تحقیق و بررسی در این مورد انجام دهید .

در فصل 17 ” بازاریابی افزونه های شما ” در این مورد توضیحات بیشتری را مشاهده خواهید کرد .

پایه و اساس افزونهاهمیت پوشه بندی افزونه های وردپرس
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .