این روش حذف به خاطر اینکه تمام کدهای مربوط به فرآیند حذف افزونه را در یک فایل جداگانه قرار می دهد به روش حذف افزونه توسط قلاب uninstall ارجحیت دارد .

برای استفاده از این روش کافیست یک فایل به نام uninstall.php در ریشه دایرکتوری افزونه خود ایجاد کنید و کدهای مربوط به حذف افزونه خود را در آن قرار دهید .

در هنگام حذف یک افزونه ، وردپرس به صورت اتوماتیک این فایل را شناسایی کرده و کدهای داخل آن را اجرا می کند .

به مثالی در مورد فایل uninstall.php توجه کنید :

اولین کدی که شما باید در فایل uninstall.php قرار دهید ، بررسی این مورد است که آیا این فایل واقعاً توسط خود وردپرس فراخوانی شده است یا خیر . اینکار توسط بررسی ثابت WP_UNINSTALL_PLUGIN انجام می شود . چنانچه این ثابت تعریف نشده باشد با استفاده از تابع exit() اجرای کدها متوقف خواهد شد .

این مورد یک فرآیند امنیتی است برای اینکه مطمئن شوید کدهای حذف افزونه تنها در زمان حذف واقعی افزونه اجرا خواهند شد .

بعد از اینکه شما مطمئن شدید که فرآیند حذف افزونه باید انجام شود ، می توانید کدهای مربوط به فرآیند حذف افزونه ، مانند حذف تنظیمات آن را قرار دهید .

هدف اصلی از کدهای زمان حذف افزونه این است که هیچ رد و اثری از افزونه در وردپرس باقی نماند .

اصلی ترین مکان برای حذف اطلاعات افزونه ، بانک اطلاعاتی وردپرس است . همچنین ممکن است افزونه شما علاوه بر داشتن اطلاعات و تنظیمات در بانک اطلاعاتی وردپرس دارای یک یا چند فایل نیز در پوشه های وردپرس باشد که در صورت وجود ، این موارد نیز باید همراه با افزونه ، حذف شوند .

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که فرآیند حذف فایل ها و پوشه های اصلی افزونه شما توسط وردپرس به صورت اتوماتیک انجام خواهد گرفت و نیازی به انجام هیچ کاری از سمت شما به عنوان توسعه دهنده افزونه وجود ندارد .

حذف افزونه وردپرسحذف افزونه وردپرس توسط قلاب Uninstall
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .