استفاده از ویژگی حذف یا uninstall افزونه ها باعث می شود که شما بتوانید تمام اطلاعاتی که افزونه آنها را به وردپرس اضافه کرده است را پاک کنید . شما باید اینکار را یک ضرورت در توسعه تمام افزونه های خود قلمداد کنید .

هرچند این بخش در ظاهر هیچ کاری انجام نمی دهد ولی به کاربرانی که از افزونه شما استفاده می کنند این اطمینان را می دهد که تمام اطلاعات افزونه شما به خوبی پاک شده اند .

چرا حذف افزونه وردپرس الزامی است ؟

فکر کنید که افزونه یک بخش از نرم افزار نصب شده روی سیستم شماست . شما انتظار دارید که هر زمان مایل بودید این بخش نرم افزاری را از روی سیستم خود پاک کنید .

همچنین شما انتظار دارید که حذف کننده تمام اطلاعات را حذف کند و هیچ رد و اثری از این بخش نرم افزاری باقی نماند .

یک افزونه وردپرس هم تفاوتی با یک بخش نرم افزاری روی سیستم شما را ندارد . هر افزونه یک بخش نرم افزاری است که در وردپرس نصب می شود .

اگر کاربران افزونه شما بخواهند افزونه را حذف کنند ، شما باید عملکردهایی برای حذف همه تنظیمات و اطلاعات افزونه را در نظر بگیرید تا هیچ اثری از آنها در وردپرس بجای نماند .

در برخی مواقع لازم است که شما از داده های کاربری که از افزونه شما استفاده می کند محافظت کنید . به عنوان مثال فرض کنید که افزونه شما یک نوع نوشته سفارشی (Custom Post Type) برای ذخیره رویدادها را در اختیار کاربر قرار داده است . به احتمال زیاد کاربر نمی خواهد همه رویدادهای ذخیره شده را با حذف شدن افزونه از دست بدهد . در این مواقع بهترین راه حل این است که قبل از حذف اطلاعات افزونه ، از کاربر تاییدیه های لازم دریافت شود و عواقب حذف اطلاعات افزونه به او هشدار داده شود .

وردپرس برای حذف افزونه از فایل uninstall.php و قلاب uninstall استفاده می کند که در ادامه مطالب این فصل به توضیحات آنها خواهیم پرداخت .

تفاوت غیرفعال کردن و حذف کردن افزونه وردپرسحذف افزونه وردپرس توسط فایل Uninstall.php
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .