یک افزونه می تواند کنترل فرآیند نمایش سایت را نیز به خوبی انجام دهد و در حقیقت به یک پوسته وردپرس تبدیل شود . همچنین پوسته های وردپرس نیز می توانند عملکردهای افزونه ها را به خوبی پیاده سازی کنند .

به دلیل اینکه افزونه ها و پوسته های وردپرس می توانند عملکردها و رفتارهای یکدیگر را پیاده سازی کنند ، برخی اوقات این سئوال مطرح می شود که برای ایجاد یک عملکرد خاص کدها در افزونه زده شوند یا در پوسته ؟

این مسئله یکی از سئوالات رایج در وردپرس است که چه مواردی را باید در افزونه های وردپرس و چه موارد یا کدهایی را باید در پوسته های وردپرس درج کرد ؟

پاسخ های متفاوتی برای این سئوال وجود دارد که چند مورد از آنها را با هم مرور می کنیم :

اضافه کردن عملکرد های افزونه ها در پوسته های وردپرس صحیح نیست . به خاطر اینکه بر خلاف پوسته ها که وظیفه اصلی آنها نمایش اطلاعات سایت وردپرس به کاربران نهایی وب سایت می باشد ، هدف اصلی افزونه های وردپرس اضافه کردن ویژگی ها و عملکردها به وردپرس است . پس نباید کدهای عملکردی افزونه ها را در پوسته های وردپرس وارد کرد .

این جداسازی مناسب ظاهر ، نما و طراحی سایت شما را از عملکردهای آن تفکیک می کند .

چنانچه عملکردهای مورد نیاز خود را در پوسته وردپرس سایت خود اعمال کنید ، هر زمان که نیاز داشته باشید پوسته سایت خود را تغییر دهید ، تمام آن عملکردها از دسترس شما خارج خواهند شد .

به عنوان مثال در نظر بگیرید که اگر اطلاعات مربوط به آمار بازدید مطالب سایت شما بوسیله ی کدهای موجود در قالب شما مدیریت می شوند . شما بعد از مدتی نیاز دارید که پوسته سایت خود را تغییر دهید ، در این حالت باید با آمار بازدید خود نیز خداحافظی کنید ( هرچند می توان کدها را دوباره به قالب جدید منتقل کرد ولی یک عمل کاملاً غیراستاندارد است ) .

البته برخی ویژگی های حیاتی باید در پوسته ها قرار داده شوند . برخی از ویژگی های حیاتی که باید در پوسته های وردپرس لحاظ شوند ، مسیر صفحه ( breadcrumb ) و بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو ( SEO ) می باشد .

مزایای افزونه های وردپرساشتراک گذاری و استفاده مجدد آسان افزونه های وردپرس
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .