وردپرس مزایای زیادی را برای استفاده از افزونه را مطرح کرده است . شما باید این مزایا را بشناسید تا با کمک آنها متوجه شوید که چرا باید برای وردپرس افزونه ایجاد کنید . این درک همچنین به شما کمک می کند که نیازهای خاصی را که توسط افزونه ها قابل پیاده سازی هستند را شناسایی و تعیین کنید .

 

هسته وردپرس را تغییر ندهید !

یکی از مزایای اصلی افزونه ها قابلیت تغییر رفتار وردپرس بدون دستکاری فایل های هسته ی وردپرس است . منظور از فایل های هسته ی وردپرس فایل هایی است که در زمان نصب وردپرس ایجاد می شوند .

یکی از مشکلاتی که با دستکاری فایل های هسته ی وردپرس بوجود می آید این است که با بروزرسانی وردپرس به نسخه ی جدید تمام تغییرات شما از بین خواهند رفت . این در حالیست که بروز نگه داشتن وردپرس و نصب آخرین نسخه از لحاظ امنیتی یکی از مواردی است که هر سایت وردپرسی باید آن را رعایت کند .

یکی دیگر از معایب دستکاری فایل های هسته وردپرس ناپایدار شدن وب سایت وردپرسی می باشد . به خاطر اینکه عملکرد هر بخش از وردپرس ممکن است به چند بخش دیگر وابسته باشد و شما با دستکاری یک بخش ، عملکرد سایر بخش ها را مختل خواهید کرد .

تغییر در فایل های هسته وردپرس باعث بی ثباتی آن شده و حتی ممکن است بخش های بی ربطی را غیرفعال کرده و آنها را از کار بیاندازد .

 

چرا دوباره چرخ را اختراع کنید ؟

یکی دیگر از مزایای ایجاد افزونه ها ، وجود یک ساختار برای توسعه آنهاست که این ساختار از قبل آماده شده و شما می توانید از آن استفاده کنید .

بسیاری از ویژگی های رایج قبلاً توسعه داده شده اند و شما می توانید از آنها در افزونه خود استفاده کنید .

به عنوان مثال شما می توانید از مزایای نقش های کاربری که به صورت توکار در وردپرس وجود دارند در افزونه خود استفاده کنید . با استفاده از نقش های کاربری وردپرس می توانید قطعه کد دلخواهی را تنها برای یک نقش کاربری خاص اجرا کنید . در کد زیر دستورات شرط if تنها در صورتی اجرا می شوند که کاربر جاری دارای نقش کاربری administrator باشد :

همانطور که مشاهده نمودید ، با استفاده از بررسی سطح دسترسی و نقش کاربر جاری می توانید هر کدی را محدود کنید تا فقط برای کاربران مورد نظر شما اجرا شوند . در فصل 8 توضیحات بیشتری در مورد کاربران وردپرس ارائه خواهد شد .

به عنوان یک مثال دیگر فرض کنید که می خواهید در افزونه خود ایمیل ارسال کنید . اینکار به سادگی و توسط تابع از پیش تعریف شده و توکار wp_mail() وردپرس و به صورت زیر امکانپذیر می باشد :

واقعاً ارسال ایمیل ساده تر از این حالت نیز وجود دارد ؟ این ها تنها چند نمونه از صد ها توابع توکار وردپرس است که شما می توانید در توسعه افزونه خود از آنها استفاده کنید .

استفاده از توابع توکار وردپرس به صورت قابل توجهی سرعت توسعه افزونه ها را بهبود می بخشد .

یک مزیت بسیار عالی دیگر توابع توکار وردپرس این است که این توابع قبلاً توسط توسعه دهندگان وردپرس بر روی سرور های مختلف و با پیکربندی های مختلف تست شده و بعد در وردپرس قرار گرفته اند ؛ بنابراین شما نیازی به تست کدهای خود در چند سرور و یا با پیکربندی های مختلف را ندارید .

پس در طراحی و توسعه افزونه های وردپرس ” چرخ را دوباره اختراع نکنید ” و از توابع توکار وردپرس لذت ببرید .

بررسی برچسب های افزونه وردپرسجداسازی افزونه ها و پوسته ها
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .