این نوشته قسمت 2 از مجموع 85 در سری پلاگین نویسی وردپرس می باشد

به زبان ساده یک افزونه وردپرس تنها یک اسکریپت به زبان PHP است که قابلیت های هسته وردپرس را افزایش می دهد یا آنها را دچار تغییر می کند .

در یک تعریف دیگر می توان افزونه های وردپرس را فایل هایی قلمداد کرد که به وردپرس یک یا چند ویژگی را اضافه می کنند .

یک افزونه می تواند یک کار ساده مانند به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی را انجام دهد یا اینکه یک فروشگاه کامل را به وردپرس اضافه کند .

محدودیتی در میزان اندازه و عملکردهای یک افزونه وردپرس وجود ندارد ، اما بهتر است یک افزونه به صورت تخصصی و با تمرکز بالا یک کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهد .

به عنوان مثال شما می توانید در یک افزونه وردپرس تغییراتی را روی نوشته های وردپرس انجام دهید و در همین افزونه یکسری امکانات به پروفایل کاربران اضافه کنید . اما پیشنهاد می شود این دو کار را در افزونه های جداگانه قرار دهید .

با استفاده از قدرت وردپرس این امکان وجود دارد که افزونه هایی که می نویسید را به صورت قابل توسعه منتشر کنید . به این صورت که سایر توسعه دهندگان بتوانند قابلیت های افزونه منتشر شده توسط شما را تغییر دهند و یا امکاناتی را به آن اضافه کنند .

نمونه بارز این گونه افزونه ها ، ووکامرس (WooCommerce) می باشد که به سادگی تمام یک فروشگاه اینترنتی را تنها با چند کلیک برای شما آماده می کند .

با توجه به اینکه این افزونه از ویژگی قابلیت توسعه وردپرس استفاده کرده است ، تا کنون افزونه های بسیاری برای آن ایجاد شده اند و به صورت مرتب به تعداد آنها اضافه می شود .

در نظر داشته باشید که برخی افراد و منابع افزونه ها را با نام انگلیسی آن یعنی پلاگین (Plugin) معرفی کرده اند که هیچ تفاوتی ندارد . در این دوره ما در همه بخش ها فقط از افزونه استفاده می کنیم .

مقدمه ای بر افزونه نویسیافزونه ها چگونه با وردپرس تعامل دارند ؟
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .