افزونه های وردپرس دارای انواع مختلفی هستند و همچنین هر افزونه وردپرس می تواند دارای چند وضعیت متفاوت نیز باشد . در بخش زیر انواع افزونه ها و وضعیت های مختلف آنها را بررسی می کنیم .

فعال یا Active : افزونه فعال است و در حال اجرا در سایت وردپرسی می باشد .

غیرفعال یا Inactive : افزونه بر روی سایت وردپرسی نصب شده است ولی فعال نیست . هیچ کدی از افزونه در این وضعیت اجرا نمی شود .

Must-Use : تمام افزونه های نصب شده در دایرکتوری wp-content/mu-plugins در این گروه قرار می گیرند . این افزونه ها به صورت اتوماتیک در وردپرس بارگذاری می شوند . تنها راه غیرفعال این افزونه ها ، حذف آن در دایرکتوری mu-plugins می باشد .

Drop-ins : افزونه های خاصی هستند که در پوشه wp-content قرار می گیرند . توسط این افزونه ها می توان عملکردهای هسته وردپرس را تغییر داد . از معروف ترین افزونه های Drop-ins می توان به advanced-cache.php اشاره کرد که جهت بهبود سرعت سایت های وردپرسی مورد استفاده قرار می گیرد .

این نوع افزونه ها به صورت تک فایل می باشند و در صورت شناسایی توسط وردپرس به صورت اتوماتیک بارگذاری می شوند و در بخش Drop-ins قرار می گیرند .

تعداد افزونه های Drop-ins تا زمان نوشتن این مطلب 11 عدد می باشد که عبارتند از : advanced-cache.php , db.php , db-error.php , install.php , maintenance.php , object-cache.php , sunrise.php , blog-deleted.php , blog-inactive.php , blog-suspended.php  و  $locale.php .

خوب است بدانید که از لیست افزونه های بالا گزینه های blog-suspended.php , blog-inactive.php , blog-deleted.php  و  sunrise.php مخصوص وردپرس چندسایته هستند . همچنین وردپرس استاندارد در زمان نصب هیچ کدام از افزونه های Drop-ins را ندارد .

هنگام توسعه یک افزونه جدید وردپرس ، قبل از شروع به کار باید نوع افزونه ای که می خواهید ایجاد کنید را مشخص کنید . بیشترین افزونه های وردپرس را افزونه های استاندارد در بر می گیرند ، اما ممکن است در مواقعی نیاز داشته باشید که یک افزونه از نوع Must-Use یا Drop-ins را ایجاد کنید .

دایرکتوری افزونه های در وردپرستست عملکرد افزونه های وردپرس
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .