یکی از حقایقی که کمتر در مورد وردپرس شناخته شده است این است که وردپرس دارای دو دایرکتوری برای افزونه ها می باشد . یکی از آنها که در مسیر wp-content/plugins واقع است و تقریباً همه مدیران وب سایت ها با آن آشنایی دارند و دومین دایرکتوری که کمتر شناخته شده است wp-content/mu-plugins می باشد .

حروف mu در نام پوشه mu-plugins سرنام کلمات Must-Use  می باشد . پوشه mu-plugins به صورت خودکار توسط وردپرس ایجاد نمی شود و شما برای استفاده از آن باید به صورت دستی آن را در داخل پوشه wp-content ایجاد کنید .

افزونه هایی که در پوشه mu-plugins قرار می گیرند همیشه در وردپرس به صورت اتوماتیک فعال هستند و اجرا می شوند . همچنین این افزونه ها در لیست افزونه های موجود در منوی افزونه ها / افزونه های نصب شده نمایش داده نمی شوند . تنها راه موجود برای حذف افزونه های موجود در پوشه ی mu-plugins این است که به پوشه wp-content/mu-plugins مراجعه کرده و پوشه مربوط به افزونه را حذف کنید .

یکی از ویژگی های اصلی دایرکتوری mu-plugins استفاده در وردپرس چند سایته می باشد ، یعنی زمانی که شما به عنوان مدیریت اصلی می خواهید چند افزونه به صورت پیش فرض بر روی تمام سایت های وردپرسی زیرمجموعه فعال باشند . مثال خوبی در این رابطه می تواند افزونه شمسی ساز تاریخ وردپرس باشد که باید بر روی همه ی سایت های وردپرس فارسی زبان جهت نمایش تاریخ هایی مانند تاریخ انتشار ، بایگانی مطالب و … بر روی آنها فعال باشد .

در نظر داشته باشید که افزونه هایی که در دایرکتوری mu-plugins هستند ، چنانچه در یک زیردایرکتوری باشند ( یعنی به صورت مستقیم در ریشه این دایرکتوری قرار نگیرند ) نادیده گرفته می شوند .

ویرایش افزونه های وردپرسوضعیت های مختلف افزونه های وردپرس
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .