وردپرس دارای یک ویرایشگر توکار برای افزونه ها می باشد که در منوی افزونه ها / ویرایشگر وجود دارد . این ویرایشگر افزونه به شما امکان می دهد که کدهای تمام افزونه های نصب شده در وردپرس را مشاهده یا ویرایش کنید . در نظر داشته باشید که شما تنها در صورتی می توانید کدهای یک افزونه را ویرایش کنید که از طرف هاست یا سرور سایت شما ، فایل های افزونه قابلیت نوشتن ( writeable ) را داشته باشند .

برای استفاده از ویرایشگر افزونه وردپرس ، ابتدا به منوی افزونه ها / ویرایشگر بروید .

سپس از لیست بازشونده سمت چپ ، افزونه مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی دکمه ” گزینش ” کلیک کنید .

بعد از این کار در بخش “پرونده‌های افزونه” لیست فایل های افزونه انتخاب شده را مشاهده می کنید که با کلیک روی هر کدام از آنها می توانید کدهای آن فایل را در بخش ویرایشگر در مرکز صفحه مشاهده کنید .

در تصویر زیر مراحل ویرایش فایل های یک افزونه در محیط وردپرس نمایش داده شده است .

چند نکته در مورد استفاده از ویرایشگ افزونه وردپرس را باید در نظر داشته باشید .

 

اول اینکه این ویرایشگر دکمه برگشت یا undo ندارد .

دوم اینکه هیچگونه تاریخچه ویرایشی وجود ندارد ، پس اگر کدهای شما مشکل داشته باشند ، سایت شما ممکن است از کار بیافتد و هیچ راهی برای تغییر مجدد کدها وجود ندارد و باید از طریق هاست و طی کردن چند مرحله دوباره سایت خود را بالا بیاورید .

 

به صورت کلی پیشنهاد می شود از بخش ویرایشگر افزونه وردپرس بجز برای بررسی کدهای افزونه ، استفاده نشود و تغییرات خود را در لوکال هاست و یا سیستم شخصی خود انجام دهید و بعد از اطمینان از کارکرد کدها ، آن کد را روی سایت اصلی اعمال کنید .

مدیریت افزونه های وردپرسدایرکتوری افزونه های در وردپرس
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .