وردپرس یک راهکار بسیار ساده را جهت بروزرسانی افزونه به آخرین نسخه را در اختیار شما به عنوان توسعه دهنده و کاربران نهایی قرار داده است که آن را برای شما شرح می دهیم .

هر افزونه ای که از طریق مخزن اصلی وردپرس یعنی WordPress.org بر روی وردپرس شما یا سایر کاربران نصب شده باشد ، در هنگام انتشار نسخه جدید آن با یک پیغام ، شما را از وجود نسخه جدید مطلع می کند .

بروزرسانی یک افزونه به سادگی کلیک روی لینک ” بروزرسانی ” در زیر جزئیات افزونه می باشد . لیست افزونه ها از طریق منوی افزونه ها / افزونه های نصب شده قابل مشاهده می باشد .

همچنین وردپرس راهکاری ( عملکرد auto-update ) برای سایر افزونه ها که در مخزن وردپرس منتشر نشده اند را نیز ارائه داده است که توسعه دهندگان افزونه بتوانند توسط آن ، نسخه های جدید افزونه های خود را در اختیار کاربران یا مشتریان قرار دهند.

تنها موردی که یک نویسنده یا توسعه دهنده افزونه وردپرس برای بروزرسانی افزونه باید رعایت کند این است که مکان دریافت آخرین نسخه افزونه را به وردپرس معرفی کند . بقیه کارها شامل دریافت ، خارج کردن از حالت فشرده و جایگزینی را خود وردپرس به صورت اتوماتیک انجام خواهد داد .

اگر نویسنده یا توسعه دهنده افزونه مکان دانلود نسخه های جدید افزونه را مشخص نکند ، کاربر یا مشتری باید به صورت دستی آخرین نسخه افزونه را دانلود و جایگزین نسخه قبلی آن قرار دهد .

بروز نگهداشتن افزونه ها یکی از موارد بسیار مهم جهت ایمن بودن سایت از مشکلات و حملات و حفره های امنیتی می باشد .

اشتراک گذاری و استفاده مجدد آسان افزونه های وردپرسمدیریت افزونه های وردپرس
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .