برگه ها و نوشته ها در وردپرس دو بخش مجزا از هم ولی مشابه می باشند. همه وب سایت ها دارای یک سری برگه و یک سری نوشته می باشند که هر کدام را از بخش مربوط به خودش در سایت درج می کنند. در این مقاله از وب سایت کانی تمز قصد داریم به طور کامل تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم.

برگه ها و نوشته ها در وردپرس چه تفاوتی دارند

شما در همه سایت های دنیا چه وردپرسی و چه غیر وردپرسی صفحات مختلفی را مشاهده می کنید. برخی از این صفحات برگه و برخی نوشته هستند که یک سری تفاوت ها با یکدیگر دارند.
البته در برخی مواقع تمامی امکانات در هر دو بخش کاملاً یکسان است و در این صورت امکان تشخیص برگه از نوشته داخل سایت میسر نیست. در ادامه با من همراه باشید تا این مورد را به طور کامل بررسی کنیم.

تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس

تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس

نوشته ها در وردپرس

در پیشخوان وردپرس منویی وجود دارد تحت عنوان نوشته ها که دارای چهار زیر منو می باشد ( همه نوشته ها ، افزودن نوشته ، دسته ها ، برچسب ها ) که شما با این موارد آشنایی دارید.
در قسمت نوشته ها هر نوع محتوایی می توان اضافه کرد. مثل آموزش های عمومی ، مقالات عمومی ، اخبار سایت یا شرکت و … . در حال حاضر این نوشته که اکنون شما در حال مطالعه آن هستید یک نوشته می باشد.

نوشته ها را به دلیل زیاد بودن تعداد آنها می توان در دسته بندی های مختلفی قرار داد که ایجاد دسته بندی برای نوشته ها از طریق منوی نوشته ها / دسته ها امکان پذیر می باشد و می توانید بی نهایت دسته برای مطالب خود اضافه کنید.
برای مثال ما در وب سایت کانی تمز که در زمینه سیستم مدیریت محتوای وردپرس فعالیت می کند برای نوشته ها دسته بندی هایی همچون: آموزش وردپرس ، افزونه وردپرس ، فیلم آموزشی ، افزونه امنیتی ، افزونه سئو و … ایجاد کرده ایم. و نوشته های هر دسته را در بخش مربوط به خود به نمایش میگذاریم.

برای آشنایی بیشتر: آموزش نوشته ها در وردپرس

تمامی وب سایت های دنیا در بخش نوشته ها به همین شکل می باشند و مدیران سایت ها دسته بندی های مختلفی را برای آنها ایجاد می کند.
علاوه بر دسته ها ، برچسب ها نیز چیزی شبیه به دسته بندی ها می باشند اما با کمی تفاوت.
برچسب شامل برخی کلمات کلیدی نوشته های شما می شوند که به عنوان دسته های فرعی می توان آنها را تعریف کرد.

داخل سایت در صفحه مربوط به هر نوشته یک فرم ارسال دیدگاه در نظر گرفته شده است که بازدید کنندگان و کاربران سایت شما می توانند نظرات خود را در رابطه با نوشته مورد نظر برای شما ارسال کنند. این بخش مخصوص نوشته ها می باشد.

تعداد نوشته ها در یک سایت می تواند میلیون ها میلیون باشد و هیچ محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

امکان بروزرسانی نوشته ها بسیار بالا هست و ممکن است چندین بار توسط نویسنده ویرایش شود. در بیشتر وب سایت ها نوشته ها شامل محتوای با ارزشی می باشند که مدیران سایت ها تمرکز زیادی روی این بخش دارند.
برای مثال همین نوشته و سایر نوشته های داخل سایت کانی تمز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و ما برای هر چه بهتر ظاهر شدن در نتایج موتورهای جستجو مثل گوگل تمام سعی و تلاش خود را می کنیم.

برگه ها و نوشته ها در وردپرس چه تفاوتی دارند

برگه ها و نوشته ها در وردپرس چه تفاوتی دارند

برگه ها در وردپرس

در پشخوان وردپرس منویی وجود دارد بنام برگه ها که دارای دو زیر منوی (همه برگه ها ، افزودن برگه تازه ) می باشد. در بخش مربوط به برگه ها خبری از دسته ها و برچسب ها نیست. در قسمت همه برگه ها شما برگه هایی که تاکنون ایجاد کرده اید را مشاهده خواهید کرد و در بخش افزودن می توانید یک برگه جدید به سایت اضافه کنید.

دلیل نداشتن دسته بندی و برچسب در قسمت برگه به دلیل کم بودن تعداد برگه ها در وب سایت می باشد. در اکثر وب سایت ها بیشترین تعداد برگه ممکن است نهایتاً 30 مورد باشد که این عدد استثناء می باشد.

برگه ها معمولاً شامل صفحاتی مثل: درباره ما ، خدمات ما ، تماس با ما ، نمونه کارها ، سوالات متداول ، همکاری با ما ، قوانین و شرایط ، خط مشی و رازداری و … باشد. مقالات و آموزش های مختلف را نمی توان از طریق برگه ها در وردپرس ایجاد کرد به همین دلیل تعداد آنها در همه سایت های دنیا اندک می باشد.

برای آشنایی بیشتر: آموزش برگه ها در وردپرس

برگه ها برخلاف نوشته ها در صفحه مربوط به خودشان بخش دیدگاه ها ندارند. البته ممکن است قالب وردپرسی که شما در حال استفاده از آن هستید در بخش برگه ها نیز دیدگاه ها را داشته باشد اما به طور پیش فرض و در حالت معمولی برگه ها نمی توانند بخش نظرات داشته باشند. همچنین امکان فعال کردن بخش دیدگاه ها بوسیله افزونه های مرتبط و اضافه کردن کد به فایل functions.php قالب نیز امکانپذیر است .

برگه ها بسیار کم اتفاق می افتد بروزرسانی شوند و اکثراً ثابت هستند. برای مثال شما یک بار برای همیشه صفحه درباره ما ایجاد می کنید و ممکن است هرگز آن را ویرایش نکنید. حتی اگر قرار باشد آن را ویرایش کنید در بازه زمانی های بسیار طولانی این کار را انجام خواهید داد.

برگه ها دارای ساختار والد – فرزندی می باشند یعنی هر برگه می تواند والد یا فرزند یک برگه دیگر باشند . مثلاً برگه درباره ما می تواند والد برگه های تاریخچه شرکت ، اعضای تیم و … باشد . در صورتی که این ساختار در نوشته ها وجود ندارد .

امیدواریم درک خوبی از تفاوت های برگه ها و نوشته ها را کسب کرده باشید . قطعاً شما با کمی کار کردن با نوشته ها و برگه ها درک بهتری از تفاوت های آنها خواهید داشت .

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .