ایجاد نظرسنجی برای ارتباط بهتر با کاربران سایت، نمایش فرم ها و آزمون های آنلاین از مهمترین مواردی هستند که برای بهبود سایت باید موردتوجه قرار بگیرند. وردپرس دارای افزونه های زیادی برای هرکدام از این موارد است. در ادامه می خواهیم با افزونه ای آشنا شویم که امکان ایجاد این موارد را فراهم می کند. افزونه OpinionStage  با بیش از 10 هزار نصب فعال از افزونه های کاربردی وردپرس می باشد.

افزونه OpinionStage

افزونه OpinionStage

ویژگی ها و امکانات افزونه

  • مدیریت همه مطالب تعاملی (نظرسنجی، آزمونها، فرمها، نمایش اسلایدی و مقاله) از یک پیشخوان
  • امکان اضافه کردن تصاویر و ویدیو به مطالب و نظرسنجی ها
  • امکان اضافه کردن پاسخ های مورد نظر کاربر به آزمون
  • پشتیبانی از متن های کوتاه و بلند
  • و بسیاری امکانات و ویژگی های دیگر برای بخش های مختلف

نصب افزونه

برای نصب افزونه OpinionStage می توانید آن را از صفحه رسمی آن در مخزن وردپرس دانلود کنید و یا توسط آموزش نصب افزونه وردپرس ، آن را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید. بعد از نصب افزونه به صورت زیر در پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود.

نمایش در پیشخوان

نمایش در پیشخوان

استفاده از افزونه

اولین مرحله برای استفاده از امکانات افزونه ایجاد حساب کاربری در opinionstage می باشد. در قسمت زیر ایمیل خود را وارد کنید تا به صفحه اتصال به سایت منتقل شوید. در صورت داشتن حساب وارد شوید و در غیر این صورت حساب کاربری خود را ایجاد کنید.

اتصال با ایمیل

اتصال با ایمیل

بعد از واردشدن به حساب امکانات افزونه برای شما فعال می شوند.

امکانات افزونه

امکانات افزونه

برای ایجاد هر کدام از محتواها روی گزینه Create مقابل آن کلیک کنید تا به صفحه ایجاد آن منتقل شوید.برای نمونه یک نظرسنجی جدید ایجاد کنید.

ایجاد نظرسنجی

ایجاد نظرسنجی

در کادر ابتدایی عنوان سوال را وارد کنید. در صورت نیاز می توانید برای سوال خود یک عکس یا ویدیو نیز بارگذاری کنید. در کادرهای Option پاسخ های موردنظر را وارد کنید. و سایر گزینه ها مانند پاسخ به بیش از یک سوال، جواب های پیشنهادی کاربر و … را مشخص کنید  و گزینه Publish را انتخاب کنید. می توانید نظرسنجی ایجاد شده را در همین صفحه مشاهده کنید و در صورت تایید از قسمت زیر کد تولید شده را کپی و از نظر سنجی در صفحات وب خود استفاده کنید.

کد ایجاد شده

کد ایجاد شده

با کپی کردن این کد نظرسنجی ایجاد شده در صفحه وب قرار می گیرد.

نظرسنجی ایجاد شده

نظرسنجی ایجاد شده

با استفاده از سایر گزینه ها میتوانید آزمون، فرم، مقاله و.. ایجاد کنید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .