با سلام خدمت شما کاربران وب سایت کانی تمز ، در این مطلب و در ادامه سری آموزشی ایده کسب و کار آنلاین می خواهیم یک ایده بسیار درآمد زا و ساده را با شما به اشتراک بگذاریم .

احتمالاً شما هم گوشی هوشمند دارید و برای ارتقاء یا بهینه سازی و یا تعویض آن قطعاتی مانند قالب گوشی ، گلس ، باطری را از اینترنت سفارش داده اید . برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی قطعات جانبی موبایل شما نیازی به تخصص خاصی ندارید و فقط کافیست که اطلاعاتی در مورد مدل های گوشی و قطعات جانبی هر کدام را جمع آوری کنید .

در ابتدا نیاز دارید که یک منبع برای تامین قطعات جانبی موبایل را شناسایی و قراردادهای لازم را تنظیم کنید . پس از تامین منبع ، نیاز است که به صورت ساده اما تمیز از محصولات و قطعات جانبی موبایل عکسبرداری کنید و توضیحات کامل آنها را نیز تهیه کنید . هرچه توضیحات شفاف تر و صادقانه ای را در مورد محصولات بنویسید ، مشتریان با دید بازتر و اعتماد بیشتری از شما خرید می کنند .

یک نکته بسیار مهم در مورد این نوع کسب و کار این است که برخی افراد فکر می کنند به خاطر اینکه قیمت محصولات جانبی موبایل زیاد بالا نیست ، نباید اطلاعات آنها را به صورت کامل و مفصل تهیه کنند . باید خاطر نشان کنیم که ارائه اطلاعات کامل و مفصل در مورد هر محصول علاوه بر جلب اعتماد و خرید بیشتر از سایت شما ، باعث ارتقاء رتبه سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل خواهد شد.

برای بخش موبایل هم باید از یک منبع معتبر و بصرفه گوشی های خود را تامین کنید . البته شما می توانید به صورت سنتی اما با عقد قرارداد با چندین فروشنده موبایل نیز همکاری کنید که خود را به یک فروشنده محدود نکنید و از قیمت ها رقابتی آنها استفاده کنید .

پیشنهاد می کنیم حتماً تمام مشخصات گوشی های موبایل را در صفحه معرفی محصول درج کنید . از آنها تصاویر متنوعی قرار دهید و در صورت امکان یک یا چند ویدیوی مرتبط نیز از آنها در سایت درج کنید . اینکار باعث می شود اعتماد مشتریان به سایت شما برای خرید بیشتر شود .

اگر هم برای شما مقدور است فردی که به موبایل های متنوع از لحاظ امکانات و … تسلط دارید را به کار بگیرید تا به مشتریان قبل از خرید مشاوره رایگان ارائه دهد چون بسیاری از افراد ممکن است برای خرید نهایی ، بین 2 یا چند گوشی ابهام داشته باشند و این کارشناس می تواند با طرح چند سئوال ساده ابهام آنها را برطرف کند و به خرید بیشتر محصولات کمک کند .

با توجه به اینکه قیمت موبایل ها معمولاً بالا می باشد ، پیشنهاد می کنیم در اولین فرصت نسبت به اخد نماد اعتماد الکترونیکی یا همان اینماد و سپس درگاه بانکی مستقیم اقدام کنید تا کارمزد درگاه های واسط باعث کم شدن سود شما نشود .

شما می توانید این کسب و کار را بدون هزینه اولیه و تنها با عقد قرارداد شروع کنید . یعنی بعد از واریز وجه مشتری ، موبایل را برای او تامین و ارسال کنید . البته این روش مشکلاتی مانند مدیریت موجودی انبار و نوسانات قیمت را به همراه دارد .

ضمناً گارانتی را برای موبایل و اصل بودن را برای قطعات جانبی فراموش نکنید .

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .