به احتمال خیلی خیلی زیاد شما هم مثل بقیه حداقل چند کتاب دارید که بدون استفاده مانده اند و به قول معروف خاک می خورند . شما می توانید با راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی کتاب های دست دوم ( که بیشتر شبیه نو هستند تا دست دوم ) را با قیمت های بسیار مناسب از افراد مختلف خریداری کرده و آنها را با قیمت خرید به همراه مقداری سود بفروش برسانید .

برای اینکار باید ابتدا یک بستر برای جمع آوری کتاب ها داشته باشید که کاربران سایت شما ترغیب شوند کتاب های بلا استفاده خود را به صورت رایگان یا مبلغ پایین در اختیار شما قرار دهند .

به عنوان مثال می توانید در ازای دریافت کتاب از کاربران، برای آنها لوازم التحریر و یا هر نوع محصول دیگری که کاربرات را ترغیب کند را به جای پول به آنها پیشنهاد دهید . با این کار حتی می توانید از کالاهایی که در ازای پول نقد به کاربران می دهید نیز کسب درآمد کنید . به این شکل که کالاها را با قیمت عمده خریداری و با قیمت فروش تکی در ازای پول به کاربران در ازای کتاب ها تحویل می دهید .

البته برای جمع آوری کتاب می توانید به صورت حضوری و فیزیکی نیز کارهایی را انجام دهید ، چون همه افراد با اینترنت سر و کار ندارند و یا اینکه ممکن است به سایت شما سر نزنند . بنابراین جمع آوری سنتی اما با برنامه ریزی مناسب می تواند تعداد قابل توجهی کتاب را برای شما به همراه داشته باشد . بیشتر از این به روش های جمع آوری اشاره نمی کنیم ولی شما می توانید از کارهای ابتکاری ، مخصوصاً در مورد کالاهایی که با کتاب ها تعویض می شوند، استفاده کنید .

بعد از جمع آوری کتاب باید بستری برای فروش و ارائه کتاب های دست دوم را ایجاد کنید . اینکار به صورت بسیار ساده با خرید یک دامنه برای اسم فروشگاه ، یک هاست برای نگهداری اطلاعات فروشگاه شروع می شود .

برای این فاز کار ما در تیم کانی تمز با فروشگاه ساز قدرتمند، انعطاف پذیر و کاملاً ایرانی کانی شاپ در خدمت شما هستیم و در کمتر از 1 ساعت فروشگاه اینترنتی کتاب شما را برپا خواهیم کرد .

ضمناً اگر نیازی به هر امکانی داشتید که در هیچ افزونه یا قالبی در وردپرس وجود نداشت ، می توانید در صفحه سفارش افزونه نویسی وردپرس آن را سفارش دهید .

یک مرحله میانی هم بین جمع آوری و فروش کتاب ها هم وجود دارد و آن ایجاد مکانی ساختاریافته و منظم برای نگهداری کتاب ها بر اساس طبقه بندی های مختلف است . جایی که می توانید آن را بر اساس نوع مصرف کننده ( دانشجو ها ، عموم مردم و … ) ، انتشارات ، رده سنی ، محتوای کتاب و … کتاب ها را در آن سازماندهی کنید .

برای رونق کسب و کار خود نیز باید روی سئو سایت خود کار کنید و آن را به رتبه های خوب در موتورهای جستجو برسانید که کمترین نیاز ممکن به تبلیغات را داشته باشید.

برای ایجاد این کسب و کار به موارد زیر نیاز است ( شما نیز در بخش نظرات به ما برای تکمیل این بخش کمک کنید ) :

1- حداقل یک نفر برای جمع آوری کتاب

2- حداقل یک نفر برای بخش فروش و ارتباط با مشتریان و مشاوره قبل از خرید

3- حداقل یک نفر تولید کننده محتوا که اطلاعات کتاب ها را در سایت وارد کند

4- یک نفر جهت انجام امور حسابداری

هزینه ها :

هزینه خرید دامنه و هاست

هزینه دریافت اینماد

هزینه خرید اولیه کتاب

مجوزهای احتمالی :

وزارت ارشاد اسلامی

مجوزهای اختیاری :

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد ساماندهی

نماد کسب و کارهای آنلاین

لطفاً اگر شما نیز نکته ای در مورد این ایده دارید آن را با ما در میان بگذارید.

ایده کسب و کار آنلاین – قسمت ۱ – مقدمه، باید ها و نباید ها
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .