با عرض سلام خدمت شما کاربر گرامی وب سایت کانی تمز . با توجه به اینکه ما در تیم کانی تمز چند سالی هست که به صورت اختصاصی بر روی بخش فروشگاهی وردپرس یعنی افزونه ووکامرس کار می کنیم و با فروشگاه های مختلفی در ارتباط بوده و هستیم ، قصد داریم تجربیات خودمان را با شما به اشتراک بگذاریم . به خاطر اینکه هدف اصلی وب سایت کانی تمز کمک به کسب و کارهای آنلاین برای درآمدزایی و افزایش آن است .

اما در این نوشته که به نوعی مقدمه این سری آموزشی است قصد معرفی ایده نداریم ولی نکات و تجربیات شخصی خود را با شما مطرح می کنیم . این نکات و تجربیات تقریباً در مورد هر کسب و کار آنلاینی که در ادامه این سری به شما معرفی می شود کاربرد خواهند داشت .

قبلاً در مطلبی با عنوان فروشگاه اینترنتی ، از تصمیم گیری تا فروش عالی مواردی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی به ترتیب گفته شده اما برای اینکه این سری آموزشی تکمیل باشد به برخی از آنها دوباره اشاره می کنیم البته به صورت پراکنده .

متاسفانه در بسیاری از سایت های اینترنتی از همین مبحث ایده کسب و کار آنلاین ویدیوها و مقالاتی به فروش می رسد که بعد از تهیه آنها کاربر متوجه می شود که توانایی پیاده سازی هیچ کدام از آنها را ندارد . ما تمام ایده هایی که به ذهن مان میرسد را با شما به اشتراک می گذاریم و از شما نیز تقاضا داریم با استفاده از بخش نظرات مقالات این سری به سایر هموطنان خود کمک کنید که به کسب درآمد برسند .

در هر مطلب از این سری آموزشی بعد از معرفی هر ایده برای کسب و کار آنلاین سعی می کنیم به صورت کلی مواردی که الزامی هستند را مطرح کنیم و از پرداختن به جزئیات دوری می کنیم .

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که کسب و کار آنلاین نیاز به مراقبت همیشگی دارد و کارهای آن تقریباً پایانی ندارد . به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه فیزیکی داشته باشید ممکن است صبح ها از 9 الی 13 و عصر ها از 16 الی 22 فروشگاه خود را باز نگه دارید ، اما یک فروشگاه آنلاین باید به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به مشتریان احتمالی خود باشد . جالب است بدانید که خیلی از خریدهای اینترنتی از ساعت 22 تا 4 صبح انجام می شوند .

نکته بعدی اینکه برخی از ایده هایی که گفته خواهند شد ممکن است نیاز به کسب مجوزهایی داشته باشند و یا سرمایه اولیه بالایی را بخواهند ، ولی ما تمام ایده ها از کوچک تا بزرگ را برای شما بیان می کنیم و تصمیم نهایی با شما خواهد بود .

نکته بعد این هست که بزرگ فکر کنید ولی بزرگ فکر نکنید . یعنی چی ؟!!! یعنی اینکه به فکر این باشید که فروشگاه شما در سطح کشور جز برترین فروشگاه های اینترنتی باشد ولی دامنه فعالیت های وب سایت فروشگاهی خودتان را بدون برنامه ریزی و هدف گذاری گسترش ندهید .

 

آپدیت شماره 1 – 1398/10/24

تمام مواردی که برای راه اندازی ایده ها در مطالب این سری آموزشی مطرح می شوند بر اساس تجربیات بوده و مطالعه عمیق و کامل روی آنها صورت نگرفته است . برآورد هزینه ها ، امکانات ، نیروی انسانی و … بر عهده مجری ایده خواهد بود . هدف ما ارائه ایده هایی است که ممکن از در ذهن شما نباشد .

این مقاله به محض کسب تجربیات جدیدتر و یا ارسال نظرات شما دوستان و کاربران گرامی بروزرسانی خواهد شد . با ما همراه باشید .

ایده کسب و کار آنلاین – قسمت ۲ – فروشگاه کتاب دست دوم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .