همه ما روزانه با صفحات وب متنوعی برخورد داریم که هر کدام به شکل خاصی طراحی شده اند. از مهمترین نکته ها در طراحی این صفحات قراردادن عکس هایی مرتبط با موضوع برای جلب رضایت بیشتر کاربر می باشد. برای ساخت گالری های تصاویر می توان از افزونه های ایجاد گالری در وردپرس استفاده کرد. NextGEN Gallery یکی از محبوب ترین افزونه های ایجاد گالری و به طور کلی از محبوبترین افزونه های وردپرس با بیش از 23میلیون دانلود می باشد. NextGEN Gallery یک سیستم مدیریت گالری وردپرس با امکان آپلود عکس ها، وارد کردن متا داده ها، افزودن / حذف / مرتب سازی مجدد عکس ها، ویرایش تصاویر کوچک، گالری های گروهی درون آلبوم و موارد دیگر می باشد.

افزونه NextGEN Gallery

NextGEN Gallery

نصب افزونه

برای نصب این افزونه میتوانید آن را از مخزن وردپرس دانلود و یا به صورت مستقیم از طریق پیشخوان وردپرس اقدام به نصب افزونه کنید. بعد از نصب افزونه به صورت زیر در پیشخوان ورد پرس شما قرار میگیرد.

نمایش افزونه در پیشخوان

نمایش در پیشخوان

ویژگی ها و امکانات افزونه

  • ایجاد گالری ها و آلبوم های متعدد
  • اضافه کردن چندین گالری درون یک آلبوم
  • اضافه کردن و ویرایش عکس ها
  • امکان وارد کردن متاداده ها
  • امکان تغییر مشخصات به صورت جداگانه برای هر عکس
  • و بسیاری امکانات دیگر

 

ایجاد گالری با استفاده از افزونه

اولین صفحه این افزونه صفحه خوش آمدگویی است که شامل توضیحاتی در مورد افزونه، ویژگی های  آن، تم های مختلف و امکانات افزونه است. در این قسمت شما می توانید نسخه حرفه ای این افزونه را خریداری کنید و از امکانات بیشتر آن بهره مند شوید.

صفحه خوش آمدگویی

خوش آمدگویی

ابتدا بر روی گزینه Add Gallery / Images کلیک کرده تا صفحه زیر باز شود.

ایجاد گالری

ایجاد گالری

بعد از مشخص کردن عنوان گالری گزینه Add File را انتخاب کنید و تصاویر مورد نظر را انتخاب کنید. گزینه Start Upload را انتخاب کنید تا تصاویر بارگذاری شوند.

انتخاب تصاویر برای ایجاد گالری

انتخاب تصاویر

حال به مرحله بعد یعنی Manage Gallery رفته و گالری های ساخته شده را مشاهده کنید. در این قسمت می توانید تغییرات مورد نظر را بر گالری های اعمال کنید، از جمله اضافه کردن توضیحات و تگ برای گالری ها .

مدیریت گالری

مدیریت گالری

ایجاد آلبوم تصاویر

به تب Manage Albums رفته و آلبوم جدیدی با نام دلخواه انتخاب کنید و با کشیدن و رها کردن گالری های ساخته شده را به آلبوم اضافه کنید.

ایجاد آلبوم با استفاده از گالری های ساخته شده

ایجاد آلبوم

در هنگام ایجاد پست جدید برای صفحه وب خود می توانید از گالری ها یا آلبوم های ساخته شده استفاده کنید.

سایر امکانات

Manage image tags

در تب زیر می توان از تگ هایی برای مشخص کردن گالری ها استفاده کرد.

آپشن های دیگر

برای انجام تغییراتی از جمله محل ذخیره گالری، تغییر خودکار سایز تصاویر هنگام آپلود، ایجاد نسخه پشتیبان و…. از پنجره زیر استفاده می شود.

سایر امکانات

سایر امکانات

این افزونه همچنین دارای تم های بسیار زیبایی است که به صورت رایگان و یا با پرداخت مبلغی می توانید برای سایت خود از آنها استفاده کنید.

امیدواریم با استفاده از این افزونه بتوانید گالری های زیبایی برای وب سایت وردپرسی خود را ایجاد کنید .

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .