قبل از شروع نصب بسته نصبی افزونه داپلیکیتور لازم است ابتدا چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. در بخش قبلی آموزش انتقال سایت وردپرس با افزونه داپلیکیتور نحوه ساخت بسته را یاد گرفتیم. اکنون قصد داریم بسته نصبی ساخته شده را هر جایی که تمایل دارید سایتتان را انتقال دهید نصب کنیم.

نحوه نصب بسته نصبی افزونه Duplicator

مراحل نصب بسته نصب آسان وردپرس که با استفاده از افزونه قدرتمند داپلیکیتور تهیه شده است مثل ساخت بسته بسیار آسان می باشد. و تنها در عرض چند دقیقه و در چند قدم قادر خواهید بود بسته نصبی را هر جایی که می خواهید نصب کنید. برای شروع کار آماده باشید.

قدم اول: انتقال فایل های بسته نصبی به مقصد

اولین مرحله آپلود کردن فایل ها می باشد. اگر شما در حال انتقال سایت از لوکال هاست به هاست اصلی هستید , باید بعد از ساخت بسته نصبی دو فایل installert.php و فایل Archive که با فرمت زیپ می باشد را داخل هاست خود آپلود کنید.
فرقی نمی کند قصد دارید سایت وردپرس را از کجا به کجا منتقل کنید. چرا که مراحل نصب بسته های نصبی داپلیکیتور در همه موارد به یک شکل خواهد بود. ما در این آموزش قصد انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست را داریم.

اکنون هر دو فایل مربوط به بسته نصبی خودتان را در ریشه هاست باید آپلود کنید. وارد هاست شده و به بخش File Manager مراجعه کنید. در این بخش وارد پوشه public_html شوید. این پوشه ریشه هاست شما می باشد. هر دو فایل را در این بخش آپلود کنید.
بعد از اتمام آپلود شما باید دو فایل داخل ریشه هاست خود داشته باشید. یک فایل زیپ که مربوط به فایل های سایت شما می باشد و یک فایل اینستالر که عملیات نصب بسته را انجام خواهد داد.

قدم دوم: ساخت یک دیتابیس برای سایت

در مرحله دوم شما نیاز به یک دیتابیس دارید. وارد هاست خود شده و در بخش Database یک دیتابیس جدید برای خود ایجاد کنید. ( توجه داشته باشید اطلاعات دیتابیس را در مراحل نصب بسته نیاز خواهیم داشت پس اطلاعات دیتابیس را حتماً در جای مطمئنی ذخیره کنید ). یک دیتابیس شامل نام دیتابیس , نام کاربری دیتابیس و رمز عبور دیتابیس می باشد.

قدم سوم: وارد مرورگر شده و فایل installer.php را اجرا کنید

در مرحله بعدی شما باید وارد مرورگر شده و آدرس دامین خود را وارد کنید. در صورتی که آدرس دامنه شما kanithemes.com باشد. شما برای اجرا فایل installer.php لازم است داخل آدرس بار مرورگر تایپ کنید kanithemes.com/installer.php در این صورت اگر شما به درستی فایل ها را در ریشه هاست قرار داده باشید این فایل اجرا شده و مراحل نصب بسته آغاز می شود.

قدم چهارم: نصب بسته نصب آسان داپلیکیتور

اکنون شما وارد مراحل نصب بسته شده اید. در اولین صفحه بعد از اجرا فایل installer شما صفحه ای شبیه به تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

نصب بسته نصب آسان داپلیکیتور

نصب بسته نصب آسان داپلیکیتور

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید گزینه هایی مختلفی وجود دارند که باید چراغ همه آنها سبز باشد. سبز بودن چراغ این گزینه ها به معنای عدم وجود مشکل خاص در عملیات نصب می باشد.
در این بخش نیازی به تغییر خاصی نیست روی next کلیک کرده و وارد مرحله بعد شوید. مرحله بعدی از شما اطلاعات دیتابیس را می خواهد. به تصویر زیر نگاه کنید .

نصب بسته نصب آسان داپلیکیتور

نصب بسته نصب آسان داپلیکیتور

در این بخش شما باید نام دیتابیس , نام کاربری دیتابیس و رمز عبور دیتابیس را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات دیتابیس , شما می توانید با کلیک روی گزینه Test Database از درست بودن اطلاعات دیتابیس اطمینان حاصل کنید. با کلیک روی گزینه بالافاصله پیغامی برای شما ظاهر می شود.
در صورت درست بودن اطلاعات دیتابیس , داپلیکیتور با دیتابیس شما ارتباط برقرار خواهد کرد و پیغام اتصال موفقیت آمیز را با متن سبز رنگ success به شما نمایش می دهد.

بعد از وارد کردن اطلاعات دیتابیس روی دکمه Next کلیک کرده تا وارد مرحله بعدی شوید. این مرحله آخرین کاری هست که باید انجام دهید. در این بخش داپلیکیتور از شما می خواهد یک نام کاربری و رمز عبور برای خود وارد کنید.
این نام کاربری و رمز عبور برای مدیریت سایت می باشد که با آن وارد مدیریت سایت شود. اما در صورتی که شما اطلاعات نام کاربری و رمز عبور حساب خود را که قبلاً هنگام نصب وردپرس وارد کرده بود را به خاطر دارید نیازی به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نیست.
البته توجه داشته باشید در صورتی که شما این بسته را از فرد دیگری دریافت کردید بی شک نام کاربری و رمز را نمی دانید , پس حتماً روی گزینه Options کلیک کنید تا جزئیات مربوط به وارد کردن یوزر و پسورد برای شما باز شود.

در تصویر زیر بخش مربوط به وارد کردن یوزر و پسورد را می توانید مشاهده کنید.

نصب بسته نصب آسان داپلیکیتور

نصب بسته نصب آسان داپلیکیتور

همان طور که مشاهده می کنید ابتدا باید روی گزینه options کلیک کنید تا بخش مربوط به اطلاعات کاربری به سمت پایین باز شود. در نهایت در فیلد یوزر نیم باید نام کاربری را وارد کنید و در  فیلد پسورد رمز عبور. بعد از وارد کردن اطلاعات در پایین صفحه روی دکمه Next کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید. بعد از کلیک روی دکمه Next ممکن است چند ثانیه طول بکشد تا بسته روی سایت نصب شود.

البته مرحله بعدی نیازی به کار خاصی ندارد و تنها پیغام نصب موفقیت آمیز بسته نصبی به شما نمایش داده خواهد شد. در صورتی که هیچ مشکلی در نصب بسته نصبی شما وجود نداشته باشد, پیغام نصب موفقیت آمیز را که شبیه به تصویر زیر می باشد را مشاهده خواهید کرد.

افزونه داپلیکیتور

افزونه داپلیکیتور

در صورتی که در مرحله چهار با پیغامی شبیه به تصویر بالا مواجه شدید , بدین منظور می باشد که شما کارهای مربوط به نصب بسته را دست انجام داده و داپلیکیتور موفق به نصب کامل بسته شده است.

خسته نباشید, شما موفق به نصب بسته نصبی ساخته شده با افزونه داپلیکیتور شدید. اکنون می تونید داخل مرورگر تب جدیدی را باز کرده و آدرس دامنه خود را وارد کنید. خواهید دید که سایت شما به طور کامل بالا خواهد آمد, دقیقاً شبیه به چیزی که از آن بسته نصبی تهیه کرده اید.

نتیجه گیری

به طور کلی در این مقاله و مقاله قبلی با افزونه داپلیکیتور که یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین افزونه های وردپرس می باشد آشنا شدید. با استفاده از این افزونه می توانید هر وب سایت وردپرسی را به صورت بسته نصبی به هر جای دیگری انتقال دهید.
یعنی از هاستی به هاست دیگر / از لوکال هاست به هاست / از هاست به لوکال که یکی از راحت ترین روش های انتقال سایت وردپرسی می باشد.
البته لازم به ذکر است که این روش بیشتر برای انتقال اطلاعات و فایل های سایت مناسب است. همچنین همان طور که بالا تر هم اشاره شد بیشتر توسط شرکت های فروش قالب وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش انتقال سایت وردپرس با افزونه Duplicator – ساخت بسته نصبیآموزش انتقال سایت وردپرس از طریق بک آپ
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .