در این مقاله از کانی تمز به یکی دیگر از آموزش های انتقال سایت وردپرس با موضوع انتقال سایت از هاستی به هاست دیگر می پردازیم . بعد از یادگیری قسمت های قبلی که در رابطه با نحوه انتقال سایت از لوکال به هاست و انتقال سایت از هاست به لوکال هاست حال نوبت آن رسیده است که انجام اینکار از هاستی به هاست دیگر را یاد بگیرید.

نحوه انتقال سایت وردپرس از هاستی به هاست دیگر

این روش انتقال سایت برای زمانی می باشد که شما بخواهید با شرکتی که از آنها هاست تهیه کرده اید قطع همکاری کرده و از شرکت دیگری هاست جدید خریداری کنید.
در این صورت باید شما سایت خود را از هاست قبلی به هاست جدید خودتون انتقال بدید. در این روش انتقال همان کارهای انتقال از لوکال به هاست یا برعکس آن را انجام خواهیم داد.
در ادامه مراحل انتقال وردپرس از هاست به هاست دیگر را به صورت عملی پیش خواهیم رفت.

انتقال سایت بدون اینکه کاری انجام دهید

انتقال سایت وردپرس به هاست جدید

انتقال سایت وردپرس به هاست جدید

یکی از متداول ترین روش های انتقال سایت وردپرس از هاستی به هاست دیگر , انجام کارهای مربوط به انتقال توسط پشتیبانی شرکت هاستینگ جدید می باشد. بدین منظور که شما نیازی نیست هیچ کار خاصی انجام دهید. در اینگونه مواقع شما می توانید بعد از خرید هاست جدید , کافیست اطلاعات مربوط به هاست قدیمی خود را در اختیار بخش پشتیبانی هاست جدید قرار دهید.
تیم پشتیبانی شرکتی که از آنها هاست تهیه کردید عملیات انتقال سایت شما را به طور کامل انجام خواهند داد. که بعد از انتقال نتیجه انتقال از طریق تیکت به شما اطلاع رسانی می شود.

در صورتی که قصد دارید خودتان مراحل انتقال سایت وردپرس از هاستی به هاست دیگر را خودتان انجام دهید. در ادامه این مقاله با کانی تمز همراه باشید.

روش های انتقال سایت وردپرس به هاست جدید

در این حالت انتقال دو روش داریم. یکی انجام عملیات انتقال به صورت کاملاً دستی می باشد , و یکی دیگر انتقال به صورت بک آپ که هر دو روش، دستی محسوب می شود اما روش انتقال از طریق بک آپ یک سری عملیات را خودکار انجام می دهد.
زمانی که شما عملیات انتقال را به شرکت هاستینگ خود بسپارید آنها از روش انتقال از طریق بک آپ این کار را انجام می دهند. اما نکته ای که در رابطه با انتقال از طریق بک آپ وجود دارد , بهتر است شما به سرور خودتان دسترسی داشته باشید.
البته در صورتی که به سرور هم دسترسی ندارید باز هم قادر خواهید بود این عملیات را انجام دهید اما کمی کار دشوار خواهد بود.

انتقال وردپرس به هاست جدید به صورت کاملاً دستی

روش دستی شامل چندین قدم می باشد که ما در ادامه به طور کامل این عملیات را قدم به قدم با هم پیش خواهیم رفت.

قدم اول: تمامی فایل های داخل هاست را به حالت زیپ تبدیل کنید

مرحله اول مثل قسمت های قبلی زیپ کردن فایل های داخل هاست می باشد. برای این منظور وارد کنترل پنل هاست خود شده و به بخش فایل منیجر مراجعه کنید.
در این بخش به ریشه هاست خود مراجعه کرده و تمامی فایل های داخل ریشه هاست را انتخاب کنید.
بعد از انتخاب تمامی فایل ها ، روی گزینه compress برای فشرده سازی فایل ها کلیک کنید. در هاست های سی پنل زمانی که شما فایل ها را انتخاب کرده و روی گزینه کامپرس Compress کلیک می کنید.
یک پنجره به صورت پاپ آپ برای شما ظاهر خواهد شد که از شما می خواهد فرمت فایل فشرده را انتخاب کنید. در این بخش نوع فایل را zip انتخاب کرده و روی دکمه Compress File کلیک کنید تا فایل زیپ تولید شود.
بعد از تولید شدن فایل زیپ, فایل داخل همان ریشه هاست شما ذخیره خواهد شد.

ساخت فایل زیپ از فایل ها

ساخت فایل زیپ از فایل ها

شما باید فایل زیپ که شامل تمامی فایل های وردپرس شما می باشد را به هاست جدید خود انتقال دهید.
برای انجام اینکار شما باید ابتدا فایل زیپ را دانلود کرده و روی هاست جدید آپلود کنید. در صورتی که حجم فایل زیپ شما بالا باشد عملیات دانلود و آپلود زمانبر خواهد بود.
البته برای انتقال فایل های حجیم بین هاست های مختلف روش های مختلفی وجود دارد , که آموزش آن را در مقالات بعدی حتماً قرار خواهیم داد.

قدم دوم: خروجی گرفتن از دیتابیس

مرحله بعدی بعد از انتقال فایل های داخل هاست, خروجی گرفتن از دیتابیس یا بانک اطلاعاتی سایت می باشد. برای انجام این کار وارد هاست خود شده و به قسمت phpmyadmin مراجعه کنید.
در این بخش در ستون سمت چپ ، نام دیتابیسی که هنگام نصب وردپرس ایجاد کرده اید را می بینید. ابتدا روی نام دیتابیس کلیک کنید تا وارد جزئیات مربوط به دیتابیس مورد نظر شوید . سپس در همین صفحه روی گزینه export در قسمت منوهای این صفحه کلیک کنید تا صفحه مربوط به خروجی گرفتن از دیتابیس برای شما بارگذاری شود.
حال در این بخش بدون اینکه تغییرات خاصی اعمال کنید روی دکمه Go کلیک کنید تا فایل خروجی دیتابیس به صورت خودکار روی سیستم شما دانلود شود.

خروجی گرفتن از دیتابیس در لوکال هاست

خروجی گرفتن از دیتابیس در لوکال هاست

قدم سوم: انتقال فایل ها به ریشه هاست جدید

فایل زیپی که از هاست قبلی خود دانلود کرده اید را روی هاست جدید آپلود کرده و در ریشه هاست جدید قرار دهید. ریشه سایت همان پوشه public_html می باشد. فایل را به صورت zip در این مسیر ابتدا آپلود کرده و سپس آن را از حالت zip خارج کنید.

قدم چهارم: درون ریزی دیتابیس روی هاست جدید

در این مرحله شما باید یک دیتابیس ایجاد کنید. برای اینکار ابتدا نام دیتابیس ، نام کاربری و رمز عبور دیتابیس قبلی خود را بررسی کرده و سپس دقیقاً با همان اطلاعات در هاست جدید دیتابیس ایجاد کنید.
بعد از ایجاد دیتابیس جدید لازم است خروجی دیتابیس قبلی را که روی سیستم شما دانلود شده است را روی دیتابیس جدید درون ریزی کنید.
برای اینکار وارد صفحه اصلی هاست شده و به بخش phpmyadmin مراجعه کنید. در این بخش ابتدا در ستون سمت چپ روی نام دیتابیس کلیک کرده و سپس در صفحه باز شده در بخش منوهای بالای صفحه روی گزینه import کلیک کنید.
سپس در صفحه باز شده فایل دیتابیسی که روی سیستم شما با فرمت sql دانلود شده را انتخاب کرده و روی دکمه go کلیک کنید. در این صورت فایل دیتابیس در عرض چند ثانیه روی دیتابیس جدید درون ریزی خواهد شد.

قدم پنجم: ایجاد سایت دامین های موجود

در صورتی که شما در هاست قبلی خود ساب دامین ایجاد کرده باشید لازم است مجددا ساب دامین ها را در هاست جدید به صورت دستی مجدداً ایجاد کنید.

قدم ششم: ایجاد حساب های ایمیل

علاوه بر ساب دامین ها , در صورتی که شما از طریق هاست برای خود ایمیل شخصی ایجاد کرده اید, لازم است مجدداً در هاست جدید ایمیل های ایجاد شده در هاست قبلی را ایجاد کنید.

نحوه انتقال سایت وردپرس از هاستی به هاست دیگر

نحوه انتقال سایت وردپرس از هاستی به هاست دیگر

قدم هفتم: تغییر DNS های دامنه

آخرین کاری که لازم است انجام دهید تغییر dns های دامین می باشد. هر هاستی DNS های مخصوص به خودش را دارد. شما باید دی ان اس های هاست جدید را در بخش مدیریت دامنه خود وارد کنید.
توجه داشته باشید تا زمانی که DNS ها را تغییر نداده باشید وب سایت شما از هاست قبلی اطلاعات را خوانده و نمایش می دهد و بعد از تغییر دی ان اس در صورتی که دامنه شما com می باشد تغییرات در عرض یک تا چند ساعت انجام شده و سایت شما از روی هاست جدید بارگذاری خواهد شد. اما در صورتی که دامنه شما ir باشد تغییرات مربوط به دی ان اس ها حداقل 24 ساعت طول خواهد کشید تا روی دامنه شما ست شود.

توجه داشته باشد تا قبل از اینکه مطمئن نشده اید تمامی فایل ها و موارد لازم به هاست جدید منتقل شده است دی ان اس ها را تغییر ندهید. تنها زمانی که مطمئن شدید تمامی موارد لازم در هاست جدید شما موجود می باشد اقدام به تغییر DNS ها کنید.

در این مقالع سعی کردیم به طور کامل نحوه انتقال سایت وردپرس از هاستی به هاست دیگر را مورد بررسی قرار دهیم. در مقاله بعدی از این سری آموزش نحوه انتقال سایت از طریق بک آپ را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.
توجه داشته باشید بهترین روش انتقال سایت از هاستی به هاست دیگر و مهم تر از آن مطمئن ترین روش انتقال از طریق بک آپ می باشد , زیرا تمامی اطلاعات از طریق بک آپ به طور خودکار روی هاست جدید انتقال پیدا می کند.

آموزش انتقال سایت وردپرس از هاست به لوکال هاستآموزش انتقال سایت وردپرس با افزونه Duplicator – ساخت بسته نصبی
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .