در این بخش به آموزش نحوه انتقال وردپرس از هاست به لوکال هاست را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد. در صورتی که شما قصد دارید سایت وردپرس خود را که در حال حاضر روی هاست اصلی شما قرار دارد را به لوکال هاست انتقال دهید با این آموزش از وب سایت کانی تمز همراه ما باشد.

انتقال سایت وردپرس از هاست به لوکال هاست

ما قبلاً در مقاله قبلی آموزش نحوه انتقال وردپرس از لوکال به هاست را توضیح دادیم. اکنون قصد داریم برعکس ان را انجام دهیم یعنی سایت را از هاست اصلی خود به لوکال هاست انتقال بدیم. مراحل کار دقیقاً به همان شکل خواهد بود که قبلاً توضیح داده ایم. در ادامه قدم به قدم این کار را به صورت عملی پیش خواهیم رفت.

قدم اول: فایل های داخل هاست را به زیپ تبدیل کنید

در اولین مرحله شما باید وارد هاست خود شده و به بخش ریشه هاست مراجعه کنید. ریشه هاست همان پوشه public_html می باشد.
داخل این مسیر فایل های وردپرس شما قرار گرفته اند. باید همه فایل ها را انتخاب کرده و روی گزینه compress در بالای صفحه بین منوها کلیک کنید.
بعد از کلیک روی این گزینه یک پنجره کوچک برای شما ظاهر می شود که از شما می خواهد فرمت فایلی که قصد فشرده سازی آن دارید را انتخاب کنید.
در این بخش گزینه zip را انتخاب کرده و در قسمت پایین یک نام برای فایل خود در نظر بگیرید و در نهایت روی دکمه پایین پنجره کلیک کنید تا فایل زیپ تولید شود.

به تصویر زیر نگاه کنید. وارد پوشه public_html شده ایم و با کلیک روی گزینه select all همه فایل های را انتخاب کردیم. در نهایت در قسمت بالا روی گزینه فشرده سازی کلیک می کنیم.

ساخت فایل زیپ از فایل ها

ساخت فایل زیپ از فایل ها

بعد از کلیک روی دکمه مربوط به ساخت فایل زیپ از فایل ها , فایل زیپ در همان بخش ریشه هاست با نام مشخص شده ذخیره می شود.
حال باید فایل زیپ را دانلود کنید. برای اینکار کافیست روی فایل یکبار کلیک کرده و در بین منوهای بالا روی گزینه download کلیک کنید تا فایل شروع به دانلود کند.
لازم به ذکر است که فایل از طریق خود مرورگر دانلود خواهد شد. اگر می خواید فایل را با دانلود منیجر IDM یا هر دانلود منیجر دیگری دانلود کنید باید آدرس فایل زیپ را داخل مروگر همراه با آدرس دامین خود وارد کنید.
برای مثال اگر نام فایل زیپ x.zip باشد و آدرس دامنه شما resanehwp.com باید مرورگر را باز کرده و در آدرس بار kanithemes.com/x.zip را تایپ کنید تا فایل به صورت خودکار از طریق دانلود منیجر شما دانلود شود.

قدم دوم: خروجی گرفتن از دیتابیس سایت وردپرس

در مرحله دوم ما باید اقدام به خروجی گرفتن از دیتابیس خود کنیم. همان طور که می دانید تمامی محتوا و اطلاعات سایت داخل دیتابیس ذخیره می شود و اگر دیتابیس نباشد هیچ محتوایی در سایت شما وجود نخواهد داشت.
پس در نتیجه برای انتقال سایت از هاست به لوکال یا برعکس آن حتماً باید از دیتابیس خروجی بگیرید و روی دیتابیس مقصد درون ریزی کنید.

برای انجام اینکار وارد صفحه اصلی هاست خود شوید. باید در این بخش روی گزینه phpmyadmin کلیک کنید تا وارد آن شوید. وقتی صفحه دیتابیس برای شما بارگذاری شد ، شما در ستون سمت چپ نام دیتابیس مربوط به سایت خود را که هنگام نصب وردپرس ایجاد کرده اید را مشاهده خواهید کرد.
ابتدا روی نام دیتابیس مورد نظر یکبار کلیک کنید تا جداول آن نمایش داده شود. در نهایت در بین منوهای بالای صفحه روی منو export کلیک کنید.
تصویر زیر مربوط به صفحه phpmyadmin می باشد.

خروجی گرفتن از دیتابیس در لوکال هاست

خروجی گرفتن از دیتابیس در لوکال هاست

بعد از کلیک روی گزینه اکسپورت در صفحه باز شده نیاز به کار خاصی نیست می توانید در پایین صفحه روی دکمه Go کلیک کنید تا فایل خروجی دیتابیس به صورت خودکار روی سیستم شما دانلود شود. فایل دانلودی دیتابیس با فرمت sql خواهد بود که اطلاعات و محتوای سایت شما داخل آن قرار دارد.

قدم سوم: راه اندازی وب سرور خانگی یا همان لوکال هاست

شما برای اجرای وردپرس روی کامپیوتر خود نیاز به یک وب سرور خانگی مثل هاست واقعی دارید. چرا که فایل های php وردپرس به صورت پیش فرض روی سیستم شما اجرا نمی شوند. بنابراین با استفاده از نرم افزار های مختلفی می توانید روی سیستم خود محیطی شبیه به هاست واقعی را شبیه سازی کنید. برای مثال در سیستم عامل ویندوز می توانید از نرم افزار های xampp , wamp و … استفاده کنید. برای سیستم عامل مک هم می توانید از نرم افزار mamp استفاده کنید.

به دلیل اینکه راه اندازی وب سرور حانگی خارج از بحث انتقال می باشد از موضوع اصلی خارج نمی شویم. برای مطالعه بیشتر آموزش های زیر را مشاهده کنید .

  1. نصب Xammp Server در ویندوز
  2. آموزش نصب Xammp Server در مک
  3. آموزش نصب Wamp Server در ویندوز

قدم چهارم: انتقال فایل های دانلود شده به روت لوکال هاست

اکنون باید در این مرحله فایل هایی که از روی هاست دانلود کرده اید را در ریشه لوکال هاست خود قرار دهید. اگر با استفاده از نرم افزار xampp لوکال هاست راه اندازی کرده اید , ریشه لوکال شما پوشه xampp/htdocs خواهد بود.
اگر با استفاده از نرم افزار ومپ لوکال هاست ایجاده کرده اید مسیر ریشه wamp/www خواهد بود.
در نرم افزار ممپ که برای سیستم های مک می باشد هم ریشه همان پوشه htdocs می باشد.
حال فایل زیپ که در قدم اول از روی هاست دانلود کردید را داخل پوشه ریشه لوکال هاست اکسترکت کنید. تمامی فایل های وردپرس باید در مسیر ریشه لوکال هاست شما قرار بگیرند.

قدم پنجم: درون ریزی دیتابیس روی لوکال هاست

مرحله بعدی درون ریزی کردن دیتابیسی می باشد که در قدم دوم از دیتابیس روی هاست خروجی گرفته ایم.
برای انجام اینکار باید در محیط لوکال هاست وارد قسمت phpmyadmin شوید. برای این منظور داخل مرورگر آدرس localhost/phpmyadmin را تایپ کرده و اینتر بزنید. خواهید دید که محیطی دقیقاً شبیه به phpmyadmin هاست واقعی برای شما نمایش داده می شود.
اکنون در این بخش باید ابتدا یک دیتابیس درست کنید. در تصویر زیر نحوه ساخت دیتابیس در لوکال هاست مشخص شده است.

ساخت دیتابیس در لوکال هاست

ساخت دیتابیس در لوکال هاست

ابتدا روی گزینه database کلیک کنید در صفحه ای که برای شما باز خواهد شد در کادر مربوط به Create database یک نام دلخواه برای دیتابیس خود انتخاب کنید. بعد از ساخت دیتابیس در ستون کناری می توانید نام دیتابیس ایجاد شده را مشاهده کنید. اکنون یکبار روی نام دیتابیس کلیک کنید تا وارد چزئیات مربوط به آن دیتابیس شود.

برای درون ریزی کردن دیتابیس در صفحه مربوط به phpmyadmin بعد از کلیک روی نام دیتابیس در ستون سمت چپ, در قسمت بالا روی منوی import کلیک کنید.
در این صورت صفحه ای برای شما ظاهر خواهد شد که از شما می خواهد فایل دیتابیس خود را انتخاب کنید. روی دکمه choose file کلیک کرده و فایل دیتابیس را که از روی هاست خروجی گرفتید انتخاب کنید.
بعد از انتخاب فایل دیتابیس در قسمت پایین صفحه روی دکمه Go کلیک کنید. حدودا چند ثانیه طول می کشد تا عملیات درون ریزی دیتابیس صورت گیرد.

در صورتی که دیتابیس شما مشکلی نداشته باشد. پیغامی با کادر سبز رنگ برای شما ظاهر خواهد شد که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن مراحل درون ریزی دیتابیس می باشد.
در صورتی که پیغامی با کادر قرمز رنگ برای شما ظاهر شود بدین منظور می باشد که دیتابیس شما مشکلی دارد و عملیات درون ریزی ناموفق بوده است.

در صورتی که در انتقال سایت وردپرس از هاست به لوکال هاست مشکلی دارید می توانید در بخش نظرات همین آموزش مشکلاتتان را با ما در میان بگذارید. سعی می کنیم در کمترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما باشیم. در بخش بعدی این سری از آموزش وردپرس موضوع نحوه انتقال سایت از هاستی به هاست دیگر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آموزش انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلیآموزش انتقال سایت وردپرس از هاستی به هاست دیگر
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .