نحوه انتقال سایت وردپرس یکی از دغدغه های مدیران سایت ها می باشد. در این سری آموزش وردپرس قصد داریم به طور کامل موضوع انتقال سایت وردپرس را با هم بررسی کنیم.
انتقال سایت بدین منظور می باشد که شما سایت خود را روی لوکال هاست راه اندازی کرده اید و اکنون قصد دارید وب سایت آماده شده خود را روی هاست سایت اصلی انتقال دهید.
و حتی برعکس شما می توانید وب سایت خود را از روی هاست به لوکال هاست هم انتقال دهید. علاوه بر این دو مورد شما حتی می توانید سایت وردپرس خود را از هاستی به هاست دیگر نیز انتقال دهید.

آموزش نحوه انتقال سایت وردپرس به صور کامل

در این سری آموزش حالت های مختلف انتقال سایت وردپرس را به طور کامل به شما عزیزان یاد خواهیم داد. مواردی که شامل این آموزش خواهند شد به شرح ذیل می باشد.

  • نحوه انتقال و روش های متداول انتقال یک سایت
  • انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به هاست به صورت دستی
  • انتقال سایت از هاست به لوکال هاست به صورت دستی
  • انتقال سایت از هاستی به هاست دیگر به صورت دستی
  • انتقال سایت با استفاده از افزونه Duplicator وردپرس

انواع روش های انتقال سایت

برای اینکه یک سایت وردپرسی را بتوان در حالت های مختلف انتقال داد چندین روش وجود دارد. یکی از این روش ها انتقال دستی سایت می باشد و دیگری انتقال از طریق افزونه وردپرس. البته روش های دیگری هم وجود دارند مثل گرفتن بک آپ از سایت و انتقال آن که یکی از روش های دستی انتقال محسوب می شود.

نحوه انتقال دستی سایت

در روش دستی تمامی کارها را شما باید به صورت قدم به قدم پیش ببرید. و کارهایی که لازم است انجام دهید عبارتند از:
تهیه فایل ZIP از اسکریپت و فایل های مربوط به سایت ,
خروجی یا اکسپورت گرفتن از دیتابیس
و انتقال این دو به مقصد
و در نهایت اجرا و درون ریزی کردن آن.
به طور کلی همین دو کار برای انتقال سایت کافیست. اما برخی مواقع ممکن است برخی مشکلات هنگام انتقال سایت پیش بیاید که سبب می شود کارهای دیگری نیز انجام شود.

نحوه انتقال از طریق افزونه داپلیکیتور

افزونه وردپرس داپلیکیتور به انگلیسی Duplicator Plugin یکی از افزونه های کاربردی وردپرس می باشد که امروزه بیشتر مورد استفاده مدیریت سایت ها و طراحان قالب های وردپرس قرار می گیرد.
این افزونه روش انتقال سایت وردپرس را به مراتب نسبت به روش دستی آسان تر کرده است. یعنی در این روش دیگر نیازی نیست شما کارها را دستی انجام دهید. بلکه این افزونه یک فایل نصبی کامل ار سایت را تهیه کرده و در اختیار شما قرار می دهد و در نهایت با انتقال فایل بسته نصبی به مقصد و نصب آن در مقصد سایت به طور کامل بدون اینکه نیاز به کار خاصی باشد انتقال پیدا می کند.

انتقال سایت از هاستی به هاست دیگر بدون دخالت شما

یکی از دیگر از روش های متداول انتقال سایت زمانی می باشد که شما قصد مهاجرت کردن از یک هاست به هاست دیگری را دارید.
در این صورت شما بعد از تهیه هاست جدید می توانید اطلاعات هاست قبلی را به شرکت هاستینگ جدید اعلام کنید تا عملیات انتقال سایت را  برایتان انجام دهند.

بیشتر شرکت های هاستینگ این خدمات را به صورت رایگان برای مشتریان خود انجام می دهند و حتی می توان گفت یکی از وظایف آنها می باشد که سایت مشتری خود را از هاست قبلی به هاست جدید منتقل کنند.
البته لازم به ذکر است شما خودتان نیز می توانید عملیات انتقال از هاستی به هاست دیگر را نیز انجام دهید.

آموزش انتقال سایت وردپرس

آموزش انتقال سایت وردپرس

چرا باید انتقال سایت وردپرس را یاد بگیریم

لازم است بدانید که بیشتر اوقات افراد برای راحتی کار ابتدا وب سایت خود را روی لوکال هاست (کامپیوتر شخصی) خود راه اندازی می کنند و بعد از تکمیل کارهای مربوط به سایت , اقدام به انتقال سایت از لوکال به هاست می کنند.

برخی مواقع هم به دلیل بوجود آمدن یک سری اختلالات در اسکریپت یا سیستم مدیریت محتوای سایت و یا هر دلیل دیگری مدیر سایت مجبور می شود سایت خود را از هاست به لوکال هاست انتقال دهد تا موضوع و مشکلات مورد نظر را مورد بررسی قرار دهد.

همچنین از طرفی هم برخی مواقع شاید شما با شرکتی که از آنها هاست تهیه کرده اید به مشکل بخورید. در این صورت شما مجبور خواهید بود سایت خود را به هاست دیگری انتقال دهید. باز هم در این صورت شما نیاز دارید با مباحث مربوط به انتقال سایت به طور کامل آشنا باشید.

آیا با انتقال سایت فایل ها و محتوای سایت حذف می شوند؟

خیر , هیچ فایل و محتوایی از سایت شما هنگام انتقال حذف نمی شود. تنها سایت شما از هاستی به هاست دیگری , یا از لوکال به هاست و … انتقال پیدا می کند به همان شکلی که بوده است. یعنی شما بعد از انتقال هیچ کم و کاستی در سایت مشاهده نخواهید کرد. چرا که تمامی فایل ها و دیتابیس شما انتقال پیدا می کند و از این نظر نیازی به نگرانی نیست.

ما در این بخش سعی کردیم به طور کلی به مقدمه ای در رابطه با آموزش انتقال سایت وردپرس به طور کامل اشاره کنیم. در ادامه این سری آموزشی ما تک تک روش ها و حالت های مختلف انتقال را به صورت عملی و قدم به قدم با هم کار خواهیم کرد. لازم به ذکر است عملیات انتقال سایت وردپرس و یا هر سایت دیگری بسیار آسان بوده و هیچ کار سختی پیش رو نخواهید داشت. ادامه این سری آموزش را در بخش های بعدی مطالعه کنید.

آموزش انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .