در جلسه قبل دوره آموزشی بک لینک سازی، مباحثی درمورد اینکه تولید محتوای با کیفیت چگونه می تواند برای ما بک لینک تهیه کند، توضیح دادیم. حال در این جلسه می خواهیم به یکی دیگر از راه های طلایی دریافت بک لینک بپردازیم که بسیار مؤثر می باشد.

ارسال پست مهمان، یکی از معدود روش هایی است که بسیاری از سئو کاران و مدیران وب سایت، از آن برای تولید بک لینک استفاده می کنند و درواقع یک راه بسیار جامع و مؤثر برای دریافت بک لینک است.

ارسال پست مهمان

حال مسئله ای که پیش می آید این است که ارسال پست به صورت مهمان در چه سایت هایی باید انجام شود تا بازخورد خوبی بگیریم؟ این سوال ممکن است چند جواب داشته باشد اما بهترین جوابی که ما می توانیم به آن بدهیم، این است که ارسال پست در وب سایت هایی که بر روی موضوعات چندگانه فعالیت دارند و نمره اسپم آن ها بالا نباشد!

دقت داشته باشید که نمره اسپم هر وب سایت، بسیار می تواند در دریافت بک لینک مؤثر باشد. اگر نمره اسپم یک وب سایت بسیار بالا باشد، دریافت بک لینک از آن وب سایت هیچ فایده‌ای ندارد.

وب سایت های مجله ای

همچنین به اعتبار دامنه وب سایت هم باید توجه داشت. وب سایت هایی که اعتبار دامنه (Domain Authority) پایینی دارند، ممکن است برای دریافت بک لینک مناسب نباشند. بیشتر پیشنهاد می شود در وب سایت های مجله ای و وب سایت هایی که بر روی چند موضوع مختلف فعالیت دارند، پست مهمان ارسال کنید.

در وب سایت هایی که بر روی موضوعات تکی کار می کنند، ممکن است که ارسال پست مهمان کمی سخت باشد چون مدیران این نوع وب سایت ها، بر روی لینک ها و محتویاتی که قرار است بر روی وب سایتشان منتشر شود، کمی حساس هستند و بدین دلیل ممکن است لینک هایی که به دلیل دریافت بک لینک قرار می دهید را حذف کنند یا به طور کلی مطلب شما را رد کنند.

به این نکته هم توجه داشته باشید، در مطالبی که قصد دارید به صورت مهمان ارسال کنید، انکر تکست های بسیار زیادی جهت دریافت بک لینک قرار ندهید، زیرا ممکن است که مدیران وب سایت در رابطه با این موضوع کمی حساس باشند و مطلب شما را رد کنند.

نکته دوم اینکه، مطالبی را که می خواهید به عنوان مهمان ارسال کنید را به قصد دریافت بک لینک ارسال نکنید! معمولاً گوگل با استفاده از الگوریتم پنگوئن، متوجه این قضیه خواهد شد که شما مطالبی را که در وب سایت های دیگر به صورت مهمان ارسال می کنید، به قصد دریافت بک لینک است یا خیر. اگر گوگل متوجه بشود که شما تنها به قصد دریافت بک لینک این مطلب را ارسال کرده اید، نسبت به بک لینک هایی که در مطلب قرار داده اید بی اهمیت می شود و وب سایت شما را جریمه خواهد کرد.

در این میان به نکته ظریفی اشاره کنیم که خیلی از دوستان گفته بودند که در حال استفاده از روش های سئو کلاه سیاه هستند اما هنوز از جانب گوگل جریمه نشده‌اند!

این موضوع ممکن است بنا به دلایلی جواب های بسیاری داشته باشد اما در اینجا می توان گفت که هیچ چیز در رابطه با گوگل قطعی نیست! یعنی ممکن است شما از بدترین روش های سئو کلاه سیاه به مدت زیادی استفاده کنید اما در عوض جریمه شدن، بازخورد مطلوبی دریافت کنید! ولی گاهی اوقات نیز ممکن است از یک روش سئو کلاه سیاه استفاده کنید و در روز های اول، توسط گوگل پنالتی شوید.

البته شما نباید طبق این جواب، بر این باور باشید که اگر از سئو کلاه سیاه استفاده کنید، به احتمال زیاد گوگل وب سایت شما را جریمه نمی کند. این عقیده کاملاً اشتباه است زیرا هر لحظه ممکن است گوگل خطا های وب سایت شما را شناسایی کند و همان موقع وب سایت شما را جریمه کند.

در نکته سوم، باید بگوییم که ارسال پست مهمان را باید به صورت یک سود دو جانبه عنوان کنیم. اگر فکر کنیم که ارسال پست مهمان تنها به سود ماست و برای مدیر آن وب سایت هیچ سودی ندارد، این موضوع کاملاً اشتباه است. درواقع زمانی که ما یک مطلب برای یک وب سایت به صورت مهمان ارسال می کنیم، هم به آن وب سایت برای رشد و بهتر شدن کمک کرده ایم و هم به خودمان در جهت دریافت بک لینک.

محتوای ارزشمند

نکته چهارم اینکه ما باید محتوای ارزشمند ایجاد کنیم. محتوایی تولید نکنیم که به اصطلاح محتوای سر سری باشد و موضوع خاصی نداشته باشد. ما باید محتوایی تولید کنیم که ارزشمند باشد تا مدیر آن وب سایت بتواند آن مطلب را جهت انتشار تایید کند.

نکته پنجم در رابطه با اختصاصی یا همگانی بودن مطلبی است که شما به عنوان مهمان ارسال می کنید. توجه داشته باشید اگر بخواهید برای هر یک از وب سایت های مجله ای، یک پست اختصاصی ارسال کنید، ممکن است که پروسه دریافت بک لینک و ارسال مطالب زمان بر شود! برای همین بهتر است که یک مطلب جامع و کامل و با ارزش تهیه کنید و آن را به چند وب سایت مختلف جهت انتشار ارسال کنید. دقت داشته باشید که باید مطلب طوری نباشد که تنها به وب سایت خودتان اشاره شده باشد و نام وب سایتتان چندین بار تکرار شده باشد.

اگر هم قصد ارسال محتوای اختصاصی داشتید، بهتر است که در محتویاتتان، به وب سایتی که قصد دارید برایش مطلب ارسال کنید اشاره کنید. به طور مثال آن وب سایت را بررسی کنید و در مطلبی که درحال تهیه هستید، لینک هایی داخلی به مطالب دیگر آن وب سایت بدهید. اینکار باعث می شود که مدیران وب سایت بهتر مطلب را تایید کنند.

در نکته ششم باید بگوییم که این کار علاوه بر دریافت بک لینک، بر روی برندینگ و برند سازی وب سایت‌مان نیز تاثیر بسیار خوبی دارد. به طور مثال، زمانی که ما در یک مطلب، نام وب سایت خودمان را قرار می دهیم، یک نوع برندینگ درواقع داریم انجام می دهیم. اگر هم مدیر وب سایت تمامی لینک های شما را حذف کرد اما نام وب سایت شما را باقی گذاشت، بدانید که باز هم سود برده‌اید!

در آخر باید بگوییم اگر می خواهید از این طریق بک لینک دریافت کنید که از جانب ما پیشنهاد می شود، باید وقت بسیاری هم بگذارید. در کل، سئو کردن وب سایت تنها یک ساعت در روز نیست بلکه ما باید روزانه ساعت هایی را تنها به سئو کردن و دریافت بک لینک با کیفیت برای وب سایتمان اختصاص دهیم. کلی ترین فاکتوری که برای موفقیت ما در صفحات اول گوگل وجود دارد، این است که هم باید مباحث On Page را رعایت کنیم و هم مباحث Off Page. اگر یکی از این فاکتور ها رعایت نشود، ممکن است که ما تلاشمان بی فایده باشد. پس وقت بگذارید و هیچ وقت ناامید نشوید.

آموزش بک لینک سازی – قسمت هشتمآموزش بک لینک سازی – قسمت دهم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .