در جلسه قبل، ادامه توضیحات مربوط به ساخت بک لینک های مضر و بی کیفیت را گفتیم و حال در این جلسه می خواهیم به مبحث تولید بک لینک با کیفیت بپردازیم.

تولید محتوا با کیفیت

اولین روشی که می توان برای ساخت بک لینک با کیفیت در نظر گرفت، تولید محتوای با کیفیت است. این روش درواقع مؤثر ترین و ماندگار ترین روش برای دریافت بک لینک با کیفیت است. زمانی که محتوای ما از استاندارد های سئو و همچنین از کیفیت مناسبی برخوردار باشد، با گذشت زمان، ما از آن محتوا و مقاله بک لینک دریافت خواهیم کرد زیرا وب سایت های دیگر، محتوا و مقاله ای که ما منتشر کرده ایم را ارزشمند دانسته اند و در وب سایت خودشان، به دلایلی به مقاله ما لینک داده اند.

البته دریافت بک لینک از مقالات نیز کمی زمان بر است، زیرا طول می کشد که ما محتوایی تولید کنیم و آن محتوا میان کاربران اینترنتی شناخته شود. این پروسه شاید تا یک سال به طول بینجامد اما نتیجه ای که خواهد داشت بسیار مطلوب خواهد بود.

حال شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که دقیقاً به چه صورت می توان یک محتوای با کیفیت ساخت؟ در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم.

اولین نکته ای که باید برای تولید یک محتوای خوب و با کیفیت در نظر بگیرید، محتوای بالای 1000 کلمه است. سعی کنید مقاله هایی را که منتشر می کنید، بالای 1000 کلمه باشند، زیرا اگر مقاله چنین خصوصیتی داشته باشد، هم از نظر گوگل یک محتوای جامع است و هم از نظر کاربران. در گوگل کمتر وب سایتی دیده می شود که توانسته باشد با مقالات 300 تا 600 کلمه ای، به رتبه های اول دست یابد البته به جز وب سایت های دانلودی که بحث آن ها جدا است.

دومین نکته در رابطه با تولید محتوای با کیفیت این است که ما در محتوای‌مان از تصاویر و ویدیو استفاده کنیم. زیرا یک محتوای خوب محتوایی است که علاوه بر متن، بتواند منظور خود را همراه با عکس و گاهی اوقات با ویدیو نیز به کاربران برساند. به این نکته هم اشاره کنیم که محتویات دارای عکس و ویدیو، از جانب گوگل بسیار با ارزش تر از محتویات فاقد تصویر و ویدیو است، می باشد. پس در حال حاضر این دو فاکتور اصلی برای تولید محتوا را در نظر بگیرید که بسیار مهم هستند.

سومین نکته نیز لینک سازی داخلی استاندارد است. یکی دیگر از معدود روش هایی که ما می توانیم با استفاده از آن بک لینک های با کیفیت نیز دریافت کنیم، لینک سازی داخلی است. حال شاید بپرسید که چگونه لینک سازی داخلی باعث می شود که ما بک لینک دریافت کنیم؟

درواقع زمانی که ما مقالات با کیفیت تولید می کنیم، ممکن است که بسیاری از صاحبان وب سایت مطلب ما را به همان صورت در وب سایت خودشان منتشر کنند، حال اگر لینک های داخلی در آن مقاله داشته باشیم، آن لینک ها نیز همراه با مطلب در وب سایت خارجی منتشر می شوند و در نتیجه ما بک لینک بیشتری دریافت خواهیم کرد. البته برخی از صاحبان وب سایت حق کپی رایت را رعایت نکرده و تمامی لینک هایی که در مقالات وجود دارند را پاک می کنند که این مورد در برخی موارد پیش می آید.

در کل لینک سازی داخلی به صورت استاندارد می تواند به سئو وب سایت ما بسیار کمک کند، علاوه بر آن، برخی از کاربرانی که مقالات ما را مطالعه می کنند، شاید کنجکاو شوند که لینک هایی که ما در مقالات‌مان قرار داده ایم را مشاهده کنند و محتویات بیشتری را مورد بررسی قرار دهند. هدف اصلی گوگل هم همین موضوع است که ما به کاربران وب سایت کمک کنیم که محتویاتی که به دنبال آن هستند را با لینک سازی داخلی، کمک کنیم.

چهارمین نکته، جذاب بودن محتوا است. ما با تولید محتوای جذاب نیز می توانیم چشم بسیاری از کاربران را به سمت وب سایت خودمان جذب کنیم. سعی کنید نحوه نوشتن مطالب‌تان به صورت یک دست باشد، یعنی اینطور نباشد که در یک مطلب بسیار رسمی صحبت کنید و در مطلبی دیگر برعکس باشد. سعی کنید نحوه بیانتان خشک نباشد و طوری محتوا تولید کنید که کاربر کنجکاو شود که ادامه مطلب را نیز مطالعه کند.

پنجمین نکته، رعایت نکات سئو در رابطه با تولید محتوا است. تقریباً هر سئو کاری می داند که تولید یک محتوای با کیفیت، نیاز به سئو شدن دارد. که فاکتور های تولید محتوای سئو شده نیز مفصل هستند که در این سری آموزشی و همچنین سری آموزش سئو برای مبتدیان بسیاری از آنها را بررسی کرده ایم .

طراحی مناسب سایت

هفتمین نکته، رعایت اصول گرافیکی وب سایت است. در کنار تولید محتوای با کیفیت، طراحی جذاب گرافیکی وب سایت نیز می تواند بر روی جذب کاربر تاثیر بسیار مطلوبی داشته باشد! پس سعی کنید که قالب وب سایتتان، یک قالب تمیز و استاندارد و همچنین از طراحی جذابی برخوردار باشد.

هشتمین نکته، فعالیت روزانه وب سایت است. برای اینکه بتوانید نتیجه مطلوبی در رتبه بندی داشته باشید و همچنین بک لینک های برای مقالاتتان دریافت کنید، باید در وب سایتتان فعالیت روزانه داشته باشید. یعنی باید فعالیت وب سایت شما بالا باشد تا کاربران وب سایت شما را به عنوان یک وب سایت مرجع بشناسند و از طریق کپی کردن مطلب، برای محتویات شما بک لینک تولید کنند. جدا از دریافت بک لینک و تبدیل شدن به یک وب سایت مرجع، گوگل نیز به فعالیت بالای وب سایت اهمیت بسیاری می دهد و شما باید روزانه به طور مداوم، وب سایتتان را آپدیت کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

آخرین نکته یعنی نکته نهم، قرار دادن لینک های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی است. این موضوع باعث می شود که اگر کاربری از مطلب شما به خوبی استفاده کرده باشد، قصد به اشتراک گذاشتن آن را در هر شبکه اجتماعی دارد و همین موضوع باعث می شود که محتوای شما در شبکه های اجتماعی و بین کاربران اینترنتی، گسترش یابد.

دوستان در آخر می خواهیم نکته ای طلایی را به شما توضیح دهیم. برای اینکه بتوانید در نتایج اول گوگل ظاهر شوید، بهتر است که مطالب قدیمی وب سایتتان را بروزرسانی کنید و محتویات جدیدتری را به آن ها اضافه کنید. این کار باعث می شود که گوگل فرض کند شما به محتویات قدیمی وب سایتتان اهمیت می دهید و بر روی کارتان جدی هستید و همین موضوع باعث می شود که گوگل رتبه شما را بهبود ببخشد. پس در آخر 9 فاکتوری که در این جلسه ذکر کردیم را حتماً رعایت کنید و همچنین مطالب قدیمی وب سایتتان را هم آپدیت کنید.

آموزش بک لینک سازی – قسمت هفتمآموزش بک لینک سازی – قسمت نهم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .