در جلسه قبلی، توضیحاتی درمورد بک لینک های مضر و اینکه چه نوع بک لینک هایی موجب جریمه شدن وب سایت می شوند، دادیم. حال در این جلسه می خواهیم همان مبحث یعنی معرفی بک لینک های مضر را ادامه دهیم.

تبادل لینک

تبادل بک لینک: تبادل لینک در واقع یکی از معدود روش هایی در قدیم بوده که کاربران و مدیران وب سایت ها از آن برای دریافت بک لینک استفاده می کردند. اما در زمان حال، این روش نزد گوگل بی ارزش شده است و نه تنها بی ارزش شده، بلکه خطرناک هم شده است!

معمولا تبادل بک لینک زمانی اتفاق می افتد که دو وب سایت، به یکدیگر ، لینک خارجی بدهند و هر دو طرف نیز از یکدیگر بک لینک دریافت کنند. این کار پیشنهاد نمی شود زیرا احتمال جریمه شدن وب سایت بالا است. اگر هم قصد تبادل لینک دارید، پیشنهاد می شود که حداکثر یک یا دو لینک تبادل کنید، زیرا هرچقدر بیشتر لینک تبادل کنید، موقعیت وب سایتتان از لحاظ سئو بیشتر به خطر خواهد افتاد .

دریافت بک لینک از امضا انجمن ها : در انجمن ها نیز معمولاً بخشی به عنوان امضا وجود دارد که هر یک از اعضا می تواند لینکی در آن قرار دهد. اما خیلی از افراد عقیده دارند که با قرار دادن یکسری انکر تکست ها برای وب سایت خودشان، می توانند بک لینک های با کیفیت دریافت کنند که این عقیده نیز غلط است. اما خود انجمن ها یک منبع بسیار خوب برای دریافت بک لینک هستند که در جلسات آینده، ترفند های دریافت بک لینک با کیفیت از انجمن ها را به شما دوستان عزیز آموزش خواهیم داد.

وب سایت های مزرعه لینک

دریافت بک لینک از وب سایت های مزرعه لینک : یکی از اشتباه ترین کار هایی که شاید خیلی از افراد وسوسه می شوند که آن را انجام دهند، همکاری با وب سایت های مزرعه لینک (Link farm) است!

امروزه وب سایت های بسیاری با همدیگر همکاری می کنند و قرار می گذارند که به طور مثال در یک ساعت خاصی، لینک های خارجی بسیاری در وب سایت خود قرار دهند. این نوع کار در کانال های تلگرامی نیز رایج شده است. دقت داشته باشید که اگر یک وب سایتی، تعداد لینک های خروجی بالایی داشته باشد، ارزش آن وب سایت نیز پایین تر می آید و در نتیجه، دریافت بک لینک از این نوع وب سایت ها هیچ فایده‌ای ندارد!

همچنین چون وب سایت های مزرعه لینک، لینک های نامرتبط بسیاری قرار می دهند، باعث می شود که وب سایت هایی که از این نوع سایت ها بک لینک دریافت می کنند نیز جریمه شوند.

دریافت بک لینک بیش از حد از پست مهمان : امروزه وب سایت های بسیاری این اجازه را به کاربران می دهند تا کاربران بتوانند پست هایی را به صورت مهمان ارسال کنند. حال خیلی از افراد برای دریافت بک لینک، انکر تکست هایی را در پست های خودشان قرار می دهند و می فرستند.

برخی از این افراد، انکر تکست های بیش از حدی قرار می دهند که در آخر موجب می شود که گوگل نسبت به آن بک لینک ها بی اهمیت شود! درواقع زمانی که یک کاربر در یک پست مهمان، تعداد زیادی بک لینک ایجاد کند، گوگل متوجه این قضیه می شود و دیگر به آن بک لینک ها ارزشی نمی دهد و احتمال دارد که وب سایت هدف را جریمه کند!

دریافت بک لینک تنها بر روی یک IP : یکی از کار های اشتباهی که ممکن است برخی از افراد دچار آن شوند، ایجاد و دریافت بک لینک فقط بر روی یک IP است! درواقع وب سایت هایی که تنها بر روی یک IP تعداد بالایی بک لینک دریافت کرده اند، ممکن است که با افت رتبه مواجه شوند. زیرا ربات های گوگل، سورس وب سایت را بررسی می کنند و متوجه می شوند که در طی یک زمان، وب سایت از چه طریقی و از چه IP بک لینک دریافت کرده است. بخاطر همین موضوع، ما در جلسات قبل نیز اشاره کردیم که بهتر است هم از وب سایت های ایرانی و هم از وب سایت های خارجی بک لینک دریافت کرد زیرا IP وب سایت های خارجی با وب سایت های ایرانی متفاوت است.

لینک سازی شبکه ای

دریافت بک لینک از طریق لینک سازی شبکه ای : لینک سازی شبکه ای یا همان PBN که مخفف عبارت Private Blog Network است، یکی از روش های سئو کلاه سیاه است که توسط گوگل معرفی شده و گوگل نیز تاکید کرده است که اگر وب سایتی از لینک سازی شبکه ای برای دریافت بک لینک استفاده کند، سریعاً پنالتی می شود. لینک سازی شبکه ای زمانی اتفاق می افتد که یک کاربر برای اینکه بتواند برای وب سایت خود بک لینک دریافت کند، یکسری وبلاگ ها و صفحاتی خارج از وب سایت ایجاد می کند و آن صفحات را رشد می دهد و تنها به وب سایت خود یعنی وب سایت هدف، لینک می دهد که گوگل متوجه این قضیه خواهد شد.

حفاظت از بک لینک ها : حفاظت از بک لینک ها و جلوگیری از ریزش تعداد آن ها، یکی از کار های مهمی است که هر سئو کاری باید به آن دقت کند. برخی اوقات پیش می آید که شما برای وب سایتتان تعدادی بک لینک با کیفیت ساخته اید اما پس از گذشت زمانی، آن بک لینک ها شروع به ریزش می کنند.

زمانی که تعداد بک لینک های وب سایت شما کم شود، گوگل به این موضوع شک می کند که شما تمامی بک لینک های وب سایتتان را خریداری کرده اید. و در این مواقع ممکن است که وب سایت شما با افت رتبه مواجه شود. به این نکته هم اشاره کنیم که شما به راحتی می توانید از ابزار Webmaster گوگل برای مدیریت بک لینک های خود استفاده کنید و نظارت دقیقی بر آن ها داشته باشید.

دریافت بک لینک از طریق ثبت دیدگاه : امروزه شاهد خیلی از کاربرانی بوده‌ایم که با استفاده از بخش نظرات، سعی دارند که برای وب سایت خود بک لینک تهیه کنند. دریافت بک لینک از طریق ثبت نظر می تواند یک راه بسیار خوب برای دریافت بک لینک با کیفیت باشد اما اینکار هم روش های درست و غلط دارد!

بخش نظرات

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ساختار یک سیستم ارسال نظر بدین صورت است. یک فیلد مخصوص وارد کردن نام، فیلد دیگر برای ایمیل، دیگری برای آدرس وب سایت در آخر نیز باکس وارد کردن دیدگاه.

برخی از کاربران از فیلد نام برای وارد کردن انکر تکست و لینک وب سایت خود استفاده می کنند که این کار بسیار غلط است. گوگل درواقع تمامی این فیلد ها را میشناسد و اگر مشاهده کند که شخصی در فیلد نام، آدرس و انکر تکستی قرار داده است، متوجه می شود که این یک لینک دستی و مصنوعی است و به آن ارزشی نمی دهد.

ولی باز می توان از باکس وارد کردن دیدگاه که محل اصلی ذکر نظر است استفاده کنیم. همانطور که می دانیم، بیشتر باکس های ثبت نظر از HTML پشتیبانی می کنند، برای همین ما می توانیم از تگ لینک HTML برای قرار دادن لینک های خودمان در باکس محتوای اصلی دیدگاه استفاده کنیم که ساختار HTML آن را در جلسات قبلی ذکر کردیم.

آموزش بک لینک سازی – قسمت ششمآموزش بک لینک سازی – قسمت هشتم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .