در جلسه قبلی، راجب به مکان های یک وب سایت و ارزش آن ها برای بک لینک سازی صحبت کردیم. حال می خواهیم بک لینک های بی کیفیت و مضر را معرفی کنیم.

بک لینک های مضر

بک لینک فاقد شرایط : همانطور که در جلسه قبل اشاره کردیم، ما باید به اندازه فعالیت وب سایتمان، بک لینک دریافت کنیم. به طور مثال اینطور نباشد که ما وب سایتمان 10 تا مطلب و 5 تا صفحه داشته باشد اما در حال دریافت 1000 تا بک لینک است. این موضوع نزد گوگل بسیار شک برانگیز است.

استفاده از یک انکر تکست برای تولید بک لینک : درواقع استفاده تنها از یک نوع انکر تکست برای تولید بک لینک نیز بی فایده است و افرادی که تنها از یک نوع انکر تکست برای تولید بک لینک استفاده می کنند، در آینده نتیجه مطلوبی دریافت نخواهند کرد. به این نکته هم اشاره کنیم که خیلی از افراد در یک صفحه از وب سایتشان، تنها از یک انکر تکست استفاده می کنند. گوگل زمانی که متوجه شود انکر تکست هایی که در یک صفحه قرار دارند، شبیه به هم هستند و لینک مقصدشان مشابه است، تنها به انکر تکست اولی نگاه می کند و بقیه انکر تکست ها نیز برای گوگل بی ارزش خواهند بود.

استفاده بک لینک نامربوط : در جلسات قبلی نیز اشاره کوچکی به نامرتبط بودن بک لینک ها کردیم. درواقع ما باید از بک لینک هایی استفاده کنیم که با محتوای وب سایتمان ارتباط داشته باشد. استفاده از بک لینک های نامرتبط جریمه هایی را در انتظار دارد.

استفاده تنها از بک لینک های follow : استفاده بیش از حد بک لینک های follow می تواند گوگل را به شک بیندازد.

بک لینک های فالوو و نو فالوو

درواقع ما در بک لینک سازی هم باید از لینک های follow و هم از لینک های no follow استفاده کنیم. شاید فکر کنید که لینک های no follow نزد گوگل ارزشی ندارند، اما سخت در اشتباه هستید زیرا از سال 2015 به بعد، لینک های no follow نیز نزد گوگل ارزش دار شده‌اند.

تهیه بیش از حد بک لینک برای یک صفحه : اشتباهی که شاید بسیاری از سئو کاران مرتکب آن می شوند، تهیه بیش از حد بک لینک برای یک صفحه خاص یا صفحه اصلی است. خیلی از افراد اعتقاد دارند که دریافت بک لینک برای صفحه اصلی می تواند بسیار مفید باشد که این عقیده کاملاً اشتباه است. در کل اگر ما بخواهیم بک لینک دریافت کنیم، باید صفحات مختلفی را در نظر بگیریم. تنها دریافت بک لینک برای یک صفحه، نتیجه مطلوبی را در پیش نخواهد داشت.

دریافت بک لینک از سایت های غیراخلاقی : استفاده از سایت های غیراخلاقی برای تهیه بک لینک، نه تنها هیچ فایده‌ای برای وب سایت ندارد، بلکه موجب جریمه شدن وب سایت هم می شود. درواقع وب سایت هایی که محتوای غیراخلاقی دارند، از نظر گوگل از دسته وب سایت های بی کیفیت هستند و تهیه بک لینک از این نوع وب سایت ها می تواند یک اشتباه بسیار بزرگ باشد.

استفاده از وب سایت های اسپم و پنالتی برای بک لینک سازی : سایت هایی که اسپم هستند یا از جانب گوگل پنالتی شده‌اند، برای بک لینک سازی اصلاً و ابداً بدرد نمی خورند، زیرا گوگل نسبت به این نوع وب سایت ها کاملاً بی اهمیت است. به طور مثال اگر ما بخواهیم از وب سایت های خبری که معمولاً مطالبشان کپی است، بک لینک دریافت کنیم، نتیجه مطلوبی نصیب‌مان نمی شود. البته ما می توانیم از سیستم آنالیز حرفه ای وب سایت MOZ برای دریافت نمره اسپم (Spam Score) یک وب سایت استفاده کنیم. هرچقدر که نمره اسپم یک وب سایت بیشتر باشد، وب سایت بی ارزش تر است.

بک لینک سازی ناگهانی : این روز ها بسیاری از وب سایت ها و اشخاص مختلف، تعرفه هایی مبنی بر فروش بک لینک، عرضه می کنند. خریداری این نوع بک لینک ها آن هم به طور ناگهانی، می تواند برای وب سایت بسیار مضر باشد. برای اینکه درک این مسئله بهتر شود، بهتر است که خودمان را جای گوگل بگذاریم، حال وب سایتی به طور ناگهانی در عرض یک روز 2000 هزار بک لینک دریافت کرده است، حال شما نسبت به این قضیه مشکوک نمی شوید؟ صد البته که می شوید. گوگل نیز همین احساس را نسبت به وب سایت هایی که بک لینک های ناگهانی دریافت می کنند دارد.

به این نکته نیز اشاره کنیم که فرقی ندارد وب سایت شما روزانه فعالیت بالایی دارد یا اصلاً فعالیتی ندارد، دریافت بک لینک ناگهانی شاید برای یک هفته رتبه وب سایت را بالا نگه دارد، اما با گذشت کمی زمان، شاهد ضرر های آن خواهیم بود.

دریافت بک لینک در سورس قالب و افزونه : بسیاری از طراحان و مترجمان قالب ها و افزونه های وردپرسی، در سورس قالب ها و افزونه ها بک لینک هایی را برای وب سایت های خودشان قرار می دهند تا بتوانند از این طریق، از وب سایت هایی که درحال استفاده قالب یا افزونه‌شان هستند، بک لینک دریافت کنند. که این موضوع برای گوگل یک موضوع ناخوشایند است و اگر گوگل متوجه این قضیه بشود، وب سایت هدف سریعاً جریمه خواهد شد.

آموزش بک لینک سازی – قسمت پنجمآموزش بک لینک سازی – قسمت هفتم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .