در جلسه سوم آموزش بک لینک سازی ، نگاه دقیق تری به معنای کلمه بک لینک سازی انداختیم و درواقع یکسری نکات طلایی و کلیدی در رابطه با انکر تکست ها و اینکه انکر تکست چیست، ذکر کردیم.

حال می خواهیم به توضیح انواع انکر تکست ها بپردازیم. ما درواقع 6 نوع انکر تکست متفاوت داریم.

انواع انکر تکست

نوع اول: انکر تکست به صورت برند است که درواقع ما می توانیم به خود عنوان وب سایت در محتوای مطالبمان لینک بدهیم. به طور مثال اگر ما در یکی از مطالبمان به عنوان “کانی تمز” لینک بدهیم و لینک آدرس خود سایت را به آن اختصاص دهیم، درواقع برند سازی کرده ایم.

نوع دوم: انکر تکست عمومی ، نوع دوم از انکر تکست ها می باشد که همانطور که در جلسه قبلی به آن اشاره کردیم، از ارزش پایینی برخوردار هستند و به صورت عمومی قابل استفاده هستند. به طور مثال زمانی که ما در یک وب سایت یا شبکه اجتماعی ثبت نام می کنیم، آن وب سایت یا شبکه اجتماعی به ما اجازه می دهد تا به طور مثال لینک وب سایت یا صفحه شخصی‌مان را قرار دهیم. حال اگر ما لینک صفحه شخصی خود را به عنوان بک لینک سازی قرار دهیم، درواقع نتیجه خاصی نمی گیریم، چون اینکار یک انکر تکست عمومی محسوب می شود.

نوع سوم: نوع سوم از انکر تکست به صورت عبارت کلیدی و برند می باشد که به طور مثال به این صورت است “آموزش وردپرس کانی تمز“. همانطور که مشاهده می کنید، ما هم از عبارت کلیدی آموزش وردپرس و هم از نام برند وب سایتمان در قالب یک انکر تکست استفاده کردیم که این نوع انکر تکست می تواند نتیجه بسیار مطلوبی را برایمان داشته باشد.

نوع چهارم: ما می توانیم از انکر تکست های مشابه نیز استفاده کنیم. به طور مثال در اینترنت و موتور های جستجوگر، کلمه آموزش وردپرس بسیار سخت است و درواقع وب سایت های نوپا نمی توانند به خوبی بر روی این کلمات بالا بیایند. در این صورت می توانند از کلماتی مشابه همچون “آموزش های وردپرس” و امثال آن استفاده کنند.

نوع پنجم: استفاده از انکر تکست ها به نوع کلمات کلیدی که کاربرد بسیار خوبی می توانند داشته باشند. به طور مثال اگر ما می خواهیم بر روی کلمه سئو بالا بیاییم، می توانیم از انکر تکست هایی مانند “سئو چیست” استفاده کنیم. این نوع انکر تکست ها، از کلمات کلیدی LSI تشکیل می شوند.

نوع ششم: در نوع ششم ما درواقع می توانیم از چند کلمه کلیدی در یک انکر تکست استفاده کنیم. زمانی که ما یک انکر تکست تحت عنوان “طراحی وب وردپرس” ایجاد می کنیم، درواقع داریم همزمان از سه نوع کلمه کلیدی “طراحی”، “وب” و “وردپرس” استفاده می کنیم که استفاده از این نوع انکر تکست ها می تواند در رتبه بندی وب سایت نیز بسیار موثر باشند.

 

ساخت یک بک لینک استاندارد

مراحل ساخت بک لینک استاندارد

ساخت یک بک لینک با کیفیت و استاندارد نیز مراحل و قوانین خود را دارد و یکسری فاکتور هایی در رابطه با بک لینک سازی وجود دارد که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم.

در مرحله اول ما باید از انکر تکست هدف، استفاده مناسب داشته باشیم. به طور مثال در کلماتی که بالا آمدن و دریافت رتبه در آن ها آسان است، بهتر است که برای آن کلمات در On Page SEO وب سایت خودمان کار کنیم و دیگر نیازی به ساخت بک لینک برای آن دسته از کلمات نیست. ولی کلمات سخت نیاز به بک لینک سازی با کیفیت دارند که ما باید در انتخاب انکر تکست های مورد نظرمان دقت بسیاری داشته باشیم، چه در سئوی داخلی و چه در سئوی خارجی.

در مرحله دوم، ما باید انکر تکست‌مان را مرتبط با صفحات وب سایتمان انتخاب کنیم. به طور مثال انتخاب یک انکر تکست بی ربط با صفحات وب سایت، تاثیر مطلوبی بر رتبه سایت نمی گذارد.

در مرحله سوم، باید در انکر تکست ها هم از لینک های follow و هم no follow استفاده کنیم. حال شاید فکر کنید که چرا می گوییم باید از no follow هم استفاده کنیم. اول اینکه اگر بخواهیم تنها از لینک های follow برای ساخت بک لینک استفاده کنیم، گوگل نسبت به این موضوع شک می کند و می فهمد که ما درواقع تمامی این بک لینک ها را یا خریداری کرده ایم یا به صورت دستی ساخته ایم. پس هم باید از no follow در لینک سازی خارجی استفاده کنیم و هم از follow. البته دقت داشته باشید که در لینک سازی داخلی باید از لینک های follow استفاده کنیم.

در مرحله چهارم، ما باید از انکر تکست هم در عنوان سئو و هم در متای سئو استفاده کنیم. این فاکتور ضروریست و ما باید تا جایی که می شود، انکر تکست را به صورت یکبار، در عنوان سئو و در متای سئو قرار بدهیم.

عنوان سئو کانی تمز

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، انکر تکست Yoast SEO هم در عنوان سئو ظاهر شده است و هم در متای آن. این باعث می شود که گوگل بهتر متوجه شود، مطلب و صفحه شما در رابطه با چه موضوعی است.

در مرحله پنجم، ما باید این دقت را داشته باشیم تا از وب سایت هایی با اعتبار (Authority) بالا بک لینک دریافت کنیم! وب سایت هایی که اعتبارشان نزد گوگل پایین می باشد، دریافت بک لینک از آن ها نیز نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. پس بهتر است که از وب سایت هایی با اعتبار یا به اصطلاح Authority بالا بک لینک دریافت کنیم.

در مرحله ششم، ما باید هم از وب سایت های ایرانی و هم از وب سایت های خارجی بک لینک دریافت کنیم! استفاده تنها از وب سایت های ایرانی نیز مطلوب نیست و پیشنهاد می شود که از وب سایت های خارجی با اعتبار (Authority) بالا بک لینک دریافت کنیم. در جلسات آینده به این نکته که چرا باید از وب سایت های خارجی هم بک لینک دریافت کنیم، اشاره خواهیم کرد.

در مرحله آخر یعنی مرحله هفتم نیز ما باید بک لینک ها را به طور صحیح در سایت لینک دهنده ایجاد کنیم که در جلسات آینده، طرز صحیح ایجاد یک بک لینک را به شما دوستان عزیز خواهیم گفت.

آموزش بک لینک سازی – قسمت سومآموزش بک لینک سازی – قسمت پنجم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .