در جلسه قبلی، روشی مؤثر در رابطه با دریافت بک لینک معرفی کردیم که در واقع مصاحبه با افراد مشهور بوده است. حال در این جلسه می خواهیم به روشی اشاره کنیم که در سال های اخیر، جهت دریافت بک لینک شناخته شده است.

اینفوگرافی (Info Graphic) درواقع تصاویری هستند که معمولاً مطالب پیچیده و طولانی در آن ها خلاصه شده است. به طور مثال، ما در حال نشر یک مطلب بسیار تخصصی و پیچیده هستیم، اما در این میان باید به فکر کسانی که ممکن است متوجه قضایای داخل مطلب نشوند یا کسانی که زمان کافی برای مطالعه ندارند، باشیم. بدین دلیل، می توانیم از تصاویر اینفوگرافی استفاده کنیم.

همانطور که گفتیم، ما در تصاویر اینفوگرافی، می توانیم آنچه که در مطلب توضیح داده ایم را به صورت خلاصه تر و واضح تر به کاربر نشان دهیم تا کاربر درک بهتری از مطلب پیدا کند. به صورت کلی، استفاده از تصاویر اینفوگرافی در مطالب، می تواند درک مطلب را برای کاربران بهبود ببخشد.

یک تصویر اینفوگرافی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ما یک اینفوگرافی درمورد نحوه درس خواندن و آموزش قرار داده ایم. در اینفوگرافی بالا، به طور مثال ما محتوای مطلبمان را در سه ستون خلاصه کرده ایم. البته نیازی نیست که تمام مطالب خلاصه شود، تنها بخش های مهمی از مطلب در اینفوگرافی ها قرار بگیرند کافی است.

تهیه بک لینک با استفاده از اینفوگرافی

حال روشی که ما می توانیم برای دریافت بک لینک با کیفیت و ارزشمند استفاده کنیم، قرار دادن تصاویر اینفوگرافی اختصاصی وب سایتمان است. دقت داشته باشید، تصاویر اینفوگرافی که ما قصد استفاده از آن ها را داریم باید دست ساخته خودمان باشد.. البته به این نکته هم اشاره کنیم که تصاویر اینفوگرافی، انواع مختلفی دارند.

نوع اول تصاویر اینفوگرافی، اینفوگرافی های آماری (Statistical) است. در این نوع اینفوگرافی ها، کاربران می توانند آمار یک موضوع خاص را مشاهده کنند. به طور مثال، اینفوگرافی درمورد اینکه، کاربران امروزه در یوتیوب به دنبال چه موضوعاتی هستند. درمورد همین موضوع می توان یک اینفوگرافی بسیار جذاب و مناسب تهیه کرد.

اینفوگرافی آماری

به طور مثال، اینفوگرافی بالا یک اینفوگرافی آماری است که سیر تکاملی مهارت های مارکتینگ را نشان می دهد.

انواع دیگری از اینفوگرافی ها وجود دارند که در ادامه آن ها را نام می بریم:

1. اینفوگرافی های اطلاعاتی (Information): در این اینفوگرافی ها، معمولاً یکسری بررسی اجمالی بر روی آنچه که کاربر در مطلب می خواند، وجود دارد و اطلاعات خلاصه شده و چکیده ای از مطلب را به کاربر می رساند.

2. اینفوگرافی های خط زمانی (TimeLine) : در این اینفوگرافی ها، تاریخچه یک موضوعی نشان داده می شود و معمولاً برای نشان دادن سیر تکاملی و اتفاقاتی که در گذشته برای یک موضوع رخ داده است، استفاده می شود.

3. اینفوگرافی های روندی (Process) : در این نوع اینفوگرافی ها، ما می توانیم سیر روند و رشد یک موضوع را نشان دهیم.

4. اینفوگرافی جغرافیایی (Geographic) : در این اینفوگرافی ها، ما می توانیم اطلاعات موقعیت جغرافیایی موضوعاتی که می خواهیم توضیح دهیم را نشان دهیم.

5. اینفوگرافی های مقایسه ای (Comparison) : در این اینفوگرافی ها، ما می توانیم دو یا چند موضوع مختلف را با یکدیگر مقایسه کنیم.

6. اینفوگرافی های سلسله مراتبی (Hierarchical) : درواقع ما در این اینفوگرافی ها، می توانیم سلسه های مراتبی را نشان دهیم و مشخص کنیم که کدام یک مهم تر از دیگری است. برای درک بهتر این اینفوگرافی، تصویر زیر را مشاهده کنید.

اینفوگرافی Hierarchical

همانطور که در اینفوگرافی بالا مشاهده می کنید، ما روش های مختلفی را جهت یادگیری یک موضوعی برای خود، همراه با ارزش ها و درصد مؤثر بودن آن نشان داده ایم. به طور مثال، یاد دادن به دیگران، بهترین راه برای یادگیری یک موضوع برای خودمان است.

7. اینفوگرافی های لیستی (List) : در این اینفوگرافی ها، ما می توانیم لیست یکسری موضوعاتی که می خواهیم را نشان دهیم. به طور مثال، می توانیم لیست مثال های متنوعی را در قالب یک اینفوگرافی، به کاربر نشان دهیم.

8. اینفوگرافی های رزومه ای (Resume) : در این نوع اینفوگرافی ها، ما می توانیم رزومه خودمان را معرفی کنیم. به طور مثال در قالب یک اینفوگرافی، می توانیم مهارت ها و آنچه که می توانیم انجام دهیم را به کاربران نشان دهیم.

حال نکاتی درمورد قرار دادن اینفوگرافی ها در وب سایت وجود دارد. اولین نکته ای که ما باید به آن اشاره کنیم، قرار دادن متن جایگزین (alt) برای تصویر است. زیرا این نکته برای سئو نیز بسیار ارزشمند می باشد.

دومین نکته اینکه ما باید اینفوگرافی خود را جذاب و ارزشمند طراحی کنیم. زمانی که ما یک اینفوگرافی ارزشمند و جذاب طراحی می کنیم، شانس بیشتری داریم تا کاربران وب سایت، آن اینفوگرافی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. و همین اشتراک گذاری در آینده می تواند برای وب سایت ما بسیار مفید باشد.

سومین نکته که یکی از جالب ترین نکات می باشد، این است که ما باید از کلمات کلیدی نیز در داخل تصویر استفاده کنیم! شاید تعجب کنید و بگویید که گوگل نمی تواند متون داخل تصویر را بررسی کند، اما جالب است بگوییم که الگوریتم های گوگل در چند سال اخیر بسیار هوشمند شده اند که حتی قابلیت خواندن متون داخل تصاویر را نیز دارا می باشند. پس بهتر است که در داخل اینفوگرافی هایی که می خواهیم طراحی کنیم، کلمات کلیدی، نام وب سایت و آدرس وب سایت خود را قرار دهیم.

حال در این میان ممکن است که بسیاری از افراد، اینفوگرافی ما را در وب سایت خودشان قرار دهند و نام و آدرس وب سایت ما را در داخل تصویر حذف کنند. خب این کار باعث می شود که آن امتیازی که ما باید از آن اینفوگرافی دریافت کنیم را نگیریم. برای همین بهتر است که با وب سایت هایی که نام و آدرس وب سایت ما را از اینفوگرافی هایمان حذف می کنند و در داخل وب سایتشان قرار می دهند، در تعامل باشیم و به آن ها اطلاع دهیم که هم به تصویر اینفوگرافی، لینک وب سایت ما را بدهند و هم نام وب سایت ما را قرار دهند.

در آخر باید بگوییم که اگر در رابطه با گرافیک و طراحی تصاویر گرافیکی مهارت ندارید، بهتر است که از شرکت ها یا اشخاصی که در این زمینه حرفه دارند استفاده کنید. زیرا اینفوگرافی در کنار ارزشمند بودنش، باید طرح گرافیکی بسیار زیبایی نیز داشته باشد.

آموزش بک لینک سازی – قسمت چهاردهم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .