در جسله قبل، توضیحی درباره اینکه ارزش دامنه های edu. و gov. نزد گوگل به چه اندازه می باشد و همچنین چگونه می توان از وب سایت هایی با این نوع دامنه ها بک لینک دریافت کرد، صحبت کردیم. حال می خواهیم در این جلسه درباره روشی ویژه و البته روشی که خیلی از افراد از آن غافل هستند، توضیحی بدهیم.

روشی که کمتر کسی به آن اشاره کرده است، مصاحبه با افراد خاص و مشهور می باشد. درواقع ما از این راه هم می توانیم به صورت غیرمستقیم و همچنین فوق العاده ارزشمند، بک لینک هایی دریافت کنیم.

مصاحبه با افراد مشهور

تولید یک ویدیو از مصاحبه با افراد خاص و مشهور، یکی از معدود روش های غیرمستقیم دریافت بک لینک با کیفیت است. در این روش، ما باید افراد مشهور که ترجیحاً با حیطه کاری ما ارتباط دارند، مصاحبه کنیم. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اصلاً به چه صورت می توان به این افراد دسترسی پیدا کرد و با آن ها مصاحبه نمود؟ از طریق راه های مختلفی می توان به افراد مشهور دسترسی پیدا کرد، ولی یکی از راه های بسیار خوبی که می توان انجام داد، ملاقات این افراد در رویداد ها، یا جشنواره ها، سمینار ها و… است که معمولاً آن ها در آنجا حضور دارند. در این موقعیت ما می توانیم یک زمان کوتاهی را به مصاحبه با آن ها اختصاص دهیم.

فاکتور های لازم برای نشر مصاحبه

مصاحبه ها می توانند هم متنی باشند، هم به صورت صوتی و هم به صورت ویدیویی. اما پیشنهاد می شود که مصاحبه متنی و ویدیویی نیز در وب سایت انتشار گردد، زیرا در این میان افرادی هستند که یا زمان مطالعه نداشته یا اینترنت مناسب جهت تماشای ویدیو را نداشته باشند. اما شدیداً پیشنهاد می شود که از سه فاکتور قرار دادن فایل صوتی، تصویری و ویدیویی مصاحبه استفاده کنید.

از طریق راه های دیگری نیز می توان با این افراد مصاحبه کرد، به طور مثال در حال حاضر شرکت های خصوصی وجود دارند که کارشان مصاحبه با افراد مشهور است. نمونه بارز آن تی وی پلاس است که روزانه با افراد مشهور متفاوتی مصاحبه می کند و ویدیوی آن را در وب سایتش قرار می دهد.

حال موضوع اصلی که ما باید به آن اشاره کنیم، این است که اصلاً ما به چه صورت می توانیم از طریق انتشار مصاحبه، بک لینک دریافت کنیم؟ زمانی که ما یک مصاحبه ای از یک فرد مشهور تهیه می کنیم و آن را در وب سایتمان قرار می دهیم، معمولاً کاربران زیادی آن مصاحبه را مشاهده می کنند و برخی از آن ها، ممکن است که کل متن و ویدیو و تصاویر مصاحبه را کپی کنند و در وب سایت خودشان قرار دهند. همین کار باعث می شود که انکر تکست هایی که ما در متن مصاحبه قرار داده ایم، همراه با بقیه محتوا در وب سایت های دیگر منتشر شوند و در نتیجه، بک لینک دریافت کنیم.

همین موضوع نیز در بحث برندینگ و برند سازی وب سایتمان تاثیر بسیاری دارد. زیرا زمانی که نام وب سایت خودمان را در متن مصاحبه قرار می دهیم یا واترمارکی در ویدیو و تصاویر مصاحبه می گذاریم، برایمان می تواند یک برند سازی به عمل آورد. در مصاحبه های ویدیویی بهتر است که در ابتدای ویدیو، یک تیزر از وب سایت خودمان قرار دهیم و در میان ویدیو، نامی از برند خودمان به زبان آوریم. این کار هم در بحث کپی رایت بسیار موثر است و هم در بحث برندینگ.

البته در اینجا باید به این موضوع اشاره کرد که هرچقدر افرادی که ما با آن ها مصاحبه می کنیم، مشهور تر و شناخته تر باشند، ما بهتر می توانیم بک لینک دریافت کنیم. به طور مثال اگر ما با شخصی مصاحبه می کنیم که افراد بسیار کم و خاصی با آن شخص آشنایی دارند، هم ترافیک کمی از این راه بدست می آوریم و هم بک لینک کمتری. پس بهتر است که با افراد مشهور و شناخته شده بین کاربران مصاحبه کنیم تا بتوانیم نتیجه مطلوبی را دریافت کنیم.

قرار دادن واتر مارک

نکته ای که باید ذکر کنیم این است که شما باید هم در تصاویر، هم در ویدیو و هم در متن مصاحبه، نام و اثری از وب سایت خود قرار دهید. وب سایت های بسیاری هستند که مصاحبه ها را با ویرایش کردن، مصاحبه را به نام خودشان منتشر می کنند و همین موضوع باعث می شود که حق شما رعایت نشود. بدین دلیل ما باید امضای وب سایت خود را در تمامی محتویاتی که قرار می دهیم، بگذاریم.

راهی که ما می توانیم برای معرفی مصاحبه‌مان به افراد بیشتر استفاده کنیم، معرفی و ارسال مصاحبه به وب سایت های همکار و وب سایت هایی که علاقمند به انتشار این نوع محتویات هستند، می باشد. ما در اینجا می توانیم وب سایت هایی که موضوعشان با وب سایت ما مشابه است را پیدا کرده و به آن ها، محتوای مصاحبه را ارسال کنیم. در این صورت ما می توانیم مصاحبه را زودتر و بهتر در میان کاربران اینترنتی معرفی کنیم. وب سایت های خبری و مجله ای نیز مکان مناسبی برای قرار دادن این نوع محتویات هستند.

نکته آخری که باید ذکر کنیم، این است که در تصاویر استفاده شده در مطلب مصاحبه، باید عبارتی به عنوان alt تصویر قرار داد. همانطور که ذکر کردیم، افراد بسیاری تمامی محتویات را به صورت یکجا کپی می کنند، پس بهتر است که برای تصاویرمان alt نیز تعیین کنیم. علاوه بر این، قرار دادن عبارت alt برای هر تصویر در سئو داخلی وب سایت‌مان می تواند بسیار موثر باشد.

آموزش بک لینک سازی – قسمت سیزدهمآموزش بک لینک سازی – قسمت پانزدهم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .