در جلسات قبلی یکسری توضیحات در رابطه با دریافت بک لینک از شبکه های اجتماعی و همچنین مزایای رپورتاژ آگهی برای سئو برندینگ ذکر کردیم. حال می خواهیم باز هم مانند جلسات قبلی، به ادامه روش های دریافت بک لینک با کیفیت بپردازیم.

برخی از تکنیک هایی که در جلسات قبلی ذکر کردیم، جزء تکنیک های آسمان خراش (sky scraper) بودند.

تکنیک های آسمان خراش

حال شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که منظور ما از عبارت “آسمان خراش” در تکنیک های بک لینک سازی چیست. توجه داشته باشید، زمانی که کاربر در موتور های جستجوگر به دنبال مقالات مورد نظر خود می گردد، معمولاً همیشه مقالات گلچین شده را انتخاب کرده و مطالعه می کند. دقیقا به همین کاری که کاربر انجام می دهد، تکنیک های آسمان خراش می گویند، یعنی همیشه کاربران به دنبال محتوای خاص و کاربر پسند هستند. به طور مثال زمانی که به شما بگوییم “تلفن همراه” همیشه تلفن های همراه مشهوری را در ذهن خود تصور می کنید. همین موضوع نیز به مبحث آسمان خراش نزدیک است.

در حال حاضر ما می توانیم از همین تکنیک آسمان خراش هم برای برندینگ وب سایتمان استفاده کنیم و هم برای دریافت بک لینک های حرفه ای و با کیفیت. به طور کلی، اگر ما بخواهیم برای وب سایتمان محتوا تولید کنیم، همیشه باید محتوایی تولید کنیم که از نظر کاربران، یک محتوای کابر پسند و از همه لحاظ با کیفیت باشد.

برای اینکه ما بتوانیم چنین محتویاتی در وب سایتمان تولید کنیم، در ابتدا نیاز است که محتویات رقبا را تحلیل و بررسی کنیم. ابتدای کارمان، ما باید روند کار رقبا را بررسی کنیم تا بتوانیم بهترین محتویات را تولید کنیم. به طور مثال، ما می خواهیم یک مقاله آموزشی درباره برنامه نویسی افزونه وردپرس تولید کنیم، در ابتدای کار ما در وب سایت های رقبا وارد می شویم و محتویات آن ها را در رابطه با برنامه نویسی افزونه وردپرس مشاهده می کنیم. پس از بررسی و مشاهده می توانیم نکات ضعفی که محتویات رقبا داشتند را پیدا کنیم و آن ها را در محتوای خودمان برطرف کنیم.

سپس همین کار باعث می شود که کاربران محتوای ما را بپسندند و آن را در وب سایت های دیگر نیز نشر دهند. همین مبحث نشر سازی محتوای ما، می توانید به سود ما باشد زیرا از همین راه ما می توانیم برندینگ انجام دهیم و همچنین می توانیم بک لینک های با کیفیتی برای وب سایت خودمان دریافت کنیم.

ترفند بعدی که در تکنیک های آسمان خراش می توانیم از آن استفاده کنیم، ارتباط با مدیران دیگر وب سایت ها است. در جلسات قبلی نیز اشاره کردیم که به دنبال لینک های مرده یا همان Dead link های ویکی پدیا، بگردیم و آن ها را با لینک های وب سایت خودمان جایگزین کنیم. از همین روش می توانیم برای وب سایت های دیگر استفاده کنیم.

بهتر است که در وب سایت های هم موضوع جستجو کنیم و لینک هایی که منسوخ شده اند یا محتویات ارزشمندی را ندارند پیدا کنیم. زمانی که این نوع لینک ها را در وب سایت های مختلف (ترجیاً هم موضوع با وب سایت خودمان) پیدا کردیم، بهتر است که با مدیر آن وب سایت در ارتباط شویم و این موضوع را با مدیر آن وب سایت در میان بگذاریم و به او پیشنهاد کنیم که لینک های منسوخ شده و بی ارزش وب سایتش را با لینک های وب سایت ما، عوض کند. اما بهتر است که لینک هایی که از وب سایت خودمان به مدیر وب سایت های دیگر معرفی می کنیم، دارای محتوای خاص و ارزشمند باشد. چون در غیر این صورت، به احتمال زیاد مدیر آن وب سایت با نظر شما مخالفت می کند.

در نتیجه باید سعی کنیم محتوایمان را طوری تولید کنیم که در بین محتوای رقبا، خاص بنظر برسد و از همه لحاظ تکمیل شده باشد.

روش دیگر که شاید کمتر کسی متوجه آن شده باشد، ساخت بک لینک از طریق ساخت و نشر کتاب است.

ساخت و نشر کتاب

شاید در ابتدا این سوال برای شما پیش آمده باشد که نشر و ساخت کتاب برای بک لینک سازی چه فایده ای دارد. ما قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم که انتشار کتاب در وب سایت آن هم به صورت رایگان می تواند در بحث برند سازی و همچنین بک لینک سازی موثر باشد. به طور مثال اگر ما یک کتاب جامع و کامل درباره سئو در وب سایتمان به صورت رایگان منتشر کنیم، کاربران زیادی از این کتاب استقبال خواهند کرد زیرا محتوای رایگان و جامعی دارد. زمانی که کاربر مشاهده کند که محتوای کتابی که ما ساخته ایم، یک محتوای با کیفیت و مناسب است، ممکن است که بخشی از آن کتاب را در وب سایت خود نیز منتشر کند. حال اگر ما انکر تکست هایی در کتاب قرار داده باشیم، می توانیم از این راه، بک لینک دریافت کنیم.

و سر انجام باید بگوییم که ربات های خزنده گوگل هوشمندتر شده اند و محتوای فایل های PDF را نیز بررسی می کنند. البته ما باید لینک دانلود فایل PDF کتاب را به طوری تنظیم کنیم که ربات موتور های جستجوگر بتوانند به راحتی، به کتاب دسترسی پیدا کنند. پس در نتیجه حتماً باید لینک دانلود کتاب هایتان را به صورت مستقیم (به طور مثال: www.kanithemes.com/dl/seo-tutorial.pdf) قرار دهیم که دسترسی به آن آسان و راحت باشد. سپس زمانی که ما انکر تکست هایی جهت دریافت بک لینک در فایل های PDF قرار می دهیم، خیلی راحت می توانیم با انتشار آن ها در وب سایت های مختلف، بک لینک هایی را دریافت کنیم.

البته به این موضوع نیز باید توجه کرد که محتوای فایل کتاب باید یک محتوای منحصر بفرد و ارزشمند باشد. درواقع باید محتوایی باشد که نیاز کاربر را از همه لحاظ برطرف کند و زمانی که کاربر کتاب را مطالعه می کند، هیچ سوالی برایش بجا نماند. در این راه می توان با ترجمه بخشی از کتاب های انگلیسی، کتاب خودمان را تولید کرد که البته این راه کمی زمان بر است و در برخی اوقات ممکن است هزینه هایی را همراه داشته باشد. اما بک لینک هایی که می توان از این راه دریافت کرد ارزشمند می باشند.

آموزش بک لینک سازی – قسمت یازدهمآموزش بک لینک سازی – قسمت سیزدهم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .