در جلسه قبلی، دو روش طلایی در رابطه با دریافت بک لینک بسیار با ارزش معرفی کردیم و حال می خواهیم به معرفی این روش ها ادامه دهیم.

شبکه های اجتماعی (Social Medias) امروزه تبدیل شده به پرطرفدار ترین پاتوق کاربران اینترنتی که قصد به اشتراک گذاری مطالب مختلف را دارند. خیلی از افراد، از شبکه های اجتماعی درحال کسب درآمد هستند و خیلی از افراد دیگر نیز از شبکه های اجتماعی برای توسعه کسب و کار خود نیز استفاده می کنند. حال از موقعیتی که شبکه های اجتماعی برای ما ایجاد کرده اند می توانیم بک لینک های بسیار ارزشمندی را از آن ها دریافت کنیم!

دریافت لینک از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی بسیار زیادی در سر تا سر وب وجود دارند اما برخی از آن ها، به کاربران اجازه دریافت لینک مستقیم را نمی دهند. با این حال، شبکه های اجتماعی معروفی مانند یوتیوب، آپارات، توئیتر و … اجازه اینکه ما بتوانیم لینک های مستقیمی را چه در توضیحات مطلب، چه در توضیحات پروفایل قرار دهیم، می دهند.

در وب سایت آپارت معمولاً در بخش توضیحات پروفایل، شما می توانید یک لینک به عنوان لینک وب سایت ثبت کنید که همین کار، باعث می شود که شما بتوانید یک بک لینک با کیفیت از وب سایت آپارات دریافت کنید. همین موضوع نیز برای یوتیوب صدق می کند و مزیت یوتیوب نسبت به آپارات این است که شما می توانید در توضیحات ویدیو، لینک قرار دهید ( تا زمان نگارش این مطلب) . لینک هایی را هم که قرار می دهید معمولاً مستقیم هستند و کم پیش می آید که یوتیوب، لینک های خارجی را غیرمستقیم ارائه کند. شبکه اجتماعی گوگل پلاس نیز یکی از بهترین شبکه های اجتماعی برای دریافت بک لینک بود که متاسفانه توسط خود گوگل، فعالیتش متوقف شد و به طور کلی غیرفعال شده است.

علاوه بر دریافت بک لینک، همانطور که در جلسات قبلی اشاره کردیم، ما باید سعی کنیم که در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشیم. فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از فاکتور های مهم Off Page SEO است که گوگل به آن اهمیت بسیاری می دهد. علاوه بر آن، فعالیت در شبکه های اجتماعی یک برند سازی برای ما می تواند باشد.

رپورتاژ آگهی برای بک لینک

روشی دیگر که جزء روش های کلیدی و طلایی می باشد، رپورتاژ آگهی است. همانطور که می دانیم، امروزه بسیاری از وب سایت ها مخصوصاً وب سایت های خبری و مجله ای، تبلیغاتی با عنوان رپورتاژ آگهی قرار داده اند که کاربران می توانند با خرید این نوع پلن ها، یک مطلب به صورت اختصاصی برای وب سایت خود در آن وب سایت ها منتشر کنند. در رپورتاژ آگهی، نکته مثبتی که وجود دارد این است که ما می توانیم لینک خارجی قرار دهیم و بک لینک دریافت کنیم!

اما رپورتاژ آگهی نیاز به یک برنامه ریزی و دقت بالایی دارد. زیرا رپورتاژ هدفمند می تواند برای وب سایت نتیجه مطلوبی را داشته باشد. حال شاید این سوال برایتان پیش آمده که چه زمانی ما باید رپورتاژ تهیه کنیم. توجه داشته باشید، طبق گفته های جلسات قبلی، ما نباید به طور ناگهانی، بک لینک های زیادی را در یک روز تهیه کنیم. به طور مثال، وب سایت ما هیچ گونه بک لینکی ندارد و ما با رپورتاژ کردن آگهی، چند عدد بک لینک به صورت یکجا تهیه می کنیم و در یک روز، تعداد بک لینک های وب سایت ها افزایش چشمگیری پیدا می کند. این قضیه برای گوگل شک آور است همانطور که گفتیم و زمانی ما باید رپورتاژ آگهی انجام دهیم که وب سایت ما از نظر ترافیک و دریافت بک لینک، در موقعیت مناسبی قرار گرفته باشد.

نکته دوم درباره رپورتاژ آگهی، این است که ما درواقع می توانیم با رپورتاژ آگهی، برند سازی هم انجام دهیم. زمانی که ما در یک وب سایت بزرگ با ترافیک بالا، رپورتاژ آگهی انجام می دهیم، کاربران زیادی آن مطلب رپورتاژ شده را مشاهده می کنند و با خدمات و نام وب سایت ما آشنا می شوند.

نکته سوم اینکه بک لینک هایی که ما از رپورتاژ کردن آگهی می توانیم دریافت کنیم،دائمی هستند. زمانی که ما یک آگهی را در یک وب سایت رپورتاژ می کنیم، آن آگهی به صورت دائمی در وب سایت قرار می گیرد و همین موضوع باعث می شود که ما بک لینک دائمی دریافت کنیم. همچنین ممکن است ارزش بک لینک هایی که ما از رپورتاژ آگهی درحال دریافت هستیم، بیشتر شوند زیرا احتمال دارد وب سایتی که ما از آن رپورتاژ آگهی انجام داده ایم، اعتبارش نزد گوگل بیشتر شود و در نتیجه، اعتبار بک لینک ها برای ما نیز ارزشمند تر می شود.

نکته چهارم، این است که ما باید مطلبی که برای رپورتاژ کردن آگهی تهیه می کنیم، ارزشمند باشد. مطلب باید به طوری باشد که کاربران را کنجکاو کند که به وب سایت شما سر بزنند و از خدمات شما بازدید کنند. اگر یکسری متون بی ربط و بی کیفیت بنویسید، ممکن است که علاوه بر بی ارزش شدن بک لینک، برندینگ نیز انجام نشود.

گاهی اوقات ممکن است ما در وب سایت های بسیار بزرگی، رپورتاژ آگهی انجام دهیم و در آینده، مشاهده دریافت بک لینک های بیشتری باشیم. این موضوع مربوط می شود به کاربران آن وب سایتی که ما از آن رپورتاژ آگهی دریافت کردیم. برخی از کاربران وب سایت های بزرگ ممکن است که از مطلب رپورتاژ شده ما لذت برده باشند و در وب سایت های دیگر با همان لینک هایی که ما قرار داده ایم، منتشر کنند.

حال نکته پنجم که مهم ترین نکته می باشد، این است که ما بهتر است از وب سایت های مرتبط با موضوع وب سایت خودمان، برای رپورتاژ کردن آگهی استفاده کنیم. در زمان حال وب سایت های خبری بسیاری هستند که امکان رپورتاژ کردن آگهی را به کاربران می دهند. اما این وب سایت ها به دلیل اینکه بر روی چندین موضوع مختلف درحال فعالیت هستند، ممکن است که بک لینک هایی که ما از این وب سایت ها دریافت می کنیم، به ارزش بک لینک هایی نباشد که از یک وب سایت مشابه با موضوع وب سایت خود دریافت می کنیم. پس در نتیجه بهتر است که از وب سایت هایی که موضوعات متشابهی با وب سایت خودمان دارند، استفاده کنیم.

آموزش بک لینک سازی – قسمت دهمآموزش بک لینک سازی – قسمت دوازدهم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .