در جلسه قبل، روش های کلیدی جهت تولید بک لینک با کیفیت توضیح دادیم. حال در این جلسه، می خواهیم یکسری روش های دیگر جهت تولید بک لینک فوق العاده با کیفیت را پوشش دهیم.

امروزه، تقریباً نود درصد کاربران اینترنتی با وب سایت “ویکی پدیا” آشنا هستند. این وب سایت درواقع یک دانشنامه آزاد است که در آن، کاربران می توانند به دنبال هر مقاله ای درباره هر موضوعی، بگردند.

اما کمتر کسی فکر می کرد که از همین وب سایت بزرگ، می توان لینک های بسیار خوبی دریافت کرد.

ارسال مطلب در ویکی پدیا

به صورت کلی، ما می توانیم از ویکی پدیا، بک لینک های بسیار با کیفیت و ارزشمندی دریافت کنیم. اما مسئله ای که بوجود می آید این است که ویکی پدیا، اجازه نمی دهد که لینک های خارجی مقالاتش به صورت follow یا همان مستقیم باشد. معمولاً تمامی لینک های خارجی وب سایت ویکی پدیا به صورت no follow است. زیرا اگر ویکی پدیا این اجازه را به نویسنده ها می داد که بتوانند لینک های خارجی مستقیم قرار دهند، معمولاً نمره اسپم ویکی پدیا بسیار بالا می رفت. اما اگر در زمان حال، به اعتبار دامنه و نمره اسپم ویکی پدیا دقت کنید، متوجه می شوید که نمرات بسیار مناسب و استاندارد می باشند.

اما طبق گفته هایی که در جلسات قبل داشتیم، لینک های no follow نیز از جانب گوگل ارزشمند هستند. خیلی از سئو کاران عقیده دارند که لینک های no follow برای دریافت بک لینک مناسب نیستند، اما ما می توانیم با دریافت بک لینک های no follow از وب سایت های بسیار با کیفیت مانند ویکی پدیا، رتبه وب سایتمان را به طور چشم گیری بهبود ببخشیم.

حالا اولین قدمی که برای انتشار یک مقاله در ویکی پدیا باید انجام دهید، این است که در ویکی پدیا ثبت نام کرده و از جانب ویکی پدیا، یک نویسنده به حساب بیایید. زمانی که ثبت نام کردید، نباید به صورت مستقیم مقاله ای منتشر کنید که در آن مقاله، لینک های خارجی به وب سایت شما وجود داشته باشد. در ابتدا، باید مقاله هایی ارزشمند بدون هیچ گونه لینک خارجی در ویکی پدیا منتشر کنید. همچنین سعی کنید که مقالات دیگر را ویرایش کنید، اینکار باعث می شود که اعتبار شما نزد ویکی پدیا افزایش پیدا کند.

نکته ای که ما باید در اینجا به آن اشاره کنیم این است که ویکی پدیا معمولاً به وب سایت هایی لینک no follow می دهد که اعتبار و کیفیت بسیار خوبی داشته باشد. شما اگر ویکی پدیا را بررسی کنید متوجه می شوید که کمتر وب سایتی با اعتبار پایین پیدا می شود که در ویکی پدیا توانسته باشد به خودش لینک بدهد. بخاطر همین موضوع، سعی کنید در مواقعی از ویکی پدیا برای لینک سازی استفاده کنید که اعتبار وب سایت شما در حد مناسبی باشد و ترافیک خوبی هم داشته باشید.

و درضمن اگر قصد تولید مقاله در ویکی پدیا را داشتید، سعی کنید حداکثر یک لینک برای وب سایت خود ایجاد کنید. اینکار می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر دریافت لینک داشته باشد.

حال یک ترفندی که ما می توانیم از ویکی پدیا برای تولید بک لینک استفاده کنیم، پیدا کردن لینک های شکسته یا همان dead link برای دریافت لینک است. همانطور که در ویکی پدیا مشاهده کردید، برخی از لینک ها، جلویشان عبارت dead link مانند تصویر زیر وجود دارد.

لینک های شکسته ویکی پدیا

ابزاری با عنوان wikigrabber وجود دارد که شما می توانید از آن برای پیدا کردن لینک های شکسته در رابطه با موضوعات مرتبط با وب سایتتان پیدا کنید. سعی کنید به دنبال لینک های شکسته ویکی پدیا که با موضوعات وب سایت شما همخوانی دارند، بگردید و آن ها را با لینک های وب سایت خودتان جایگزین کنید.

و حال می رسیم به روش دیگر جهت دریافت بک لینک، یعنی فعالیت در انجمن ها. انجمن ها یا تالار های گفتمان، یکی دیگر از مکان ها برای دریافت بک لینک هستند. البته در سطح وب، انجمن های بسیار مختلفی وجود دارد. به طور مثال انجمن هایی وجود دارد که مدیران آن ها به کاربران حق قرار دادن لینک را نمی دهند. یا انجمن هایی هستند که طبق یکسری شرایط خاص، به کاربران حق قرار دادن لینک آن هم به صورت محدود را می دهند. که البته هرچقدر شرایط قرار دادن لینک سخت تر باشد، بهتر است! زیرا در این صورت لینک های خارجی آن انجمن کمتر است و در نتیجه بک لینک هایی که ما می توانیم از آن بگیریم با ارزش تر می باشد.

دریافت بک لینک از انجمن های فارسی

نکته اول در رابطه با فعالیت در انجمن ها جهت دریافت بک لینک، این است که ما بهتر است از انجمن های فارسی استفاده کنیم. انجمن های خارجی زبان نیز مناسب هستند اما پیشنهاد می شود از انجمن های فارسی استفاده کنید.

نکته دوم اینکه، بک لینک هایی که ما در انجمن ها می سازیم، بهتر است که ماندگار باشند و تا مدتی محدود وجود نداشته باشند. خیلی از انجمن ها، پس از مدتی، لینک های خارجی مطالبشان را حذف می کنند که این موضوع باعث می شود وب سایت ما زیان ببیند. همانطور که در جلسات قبلی اشاره کردیم، کم شدن تعداد بک لینک ها برای گوگل می تواند شک آور باشد زیرا گوگل فرض می کند که ما بک لینک ها را خریده ایم یا فعالیت اسپم انجام شده است.

سومین نکته که می توان گفت مهم ترین نکته می باشد، این است که ما باید در تولید بک لینک در انجمن ها، صبور باشیم و وقت مناسب بگذاریم. خیلی از افراد از روی عجله، مطالبی را در انجمن ها همراه با لینک های وب سایت خودشان منتشر می کنند که این موضوع باعث می شود مدیر انجمن آن لینک ها را پاک کند یا به طور کلی مطلب را رد کند.

برای همین بهتر است که ما در انجمن ها ابتدا فعالیت ارزشمندی داشته باشیم و مقالات مناسبی تولید کنیم. اینکار باعث می شود که اعتبار ما نزد صاحبان انجمن ها افزایش پیدا کند. همچنین سعی کنید در مقالاتی که در انجمن ها ارسال می کنید، بیش از یک لینک برای وب سایت خود قرار ندهید. لینک هایی را هم که قرار می دهید باید مرتبط و به صورتی که وجودشان در مطلب ضروری باشند، وجود داشته باشند.

همچنین پاسخ دادن به سوالات و مطالب کاربران در انجمن ها نیز می تواند بسیار مفید باشد. دنبال سوالاتی که کاربران در انجمن ها پرسیده اند بگردید و سعی کنید که لینک های خودتان را در پاسخ قرار دهید به طوری که کاربر برای پیدا کردن پاسخ خودش، به لینک شما وارد شود.

آموزش بک لینک سازی – قسمت نهمآموزش بک لینک سازی – قسمت یازدهم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .