روزانه تعداد زیادی از وب سایت ها مورد حمله هکران قرار می گیرند. سایت های وردپرس هم به دلیل آسیب پذیری افزونه ها، کلمات عبور ضعیف و نرم افزار منسوخ می توانند هدف آسان این حملات باشند. به طور متوسط روزانه بیشتر از 30 هزار وب سایت جدید وردپرسی هک می شود. مدیران وب سایت ها معمولاً نمی دانند که وب سایت هایشان ضعیف هستند و مورد حمله قرار می گیرند. از این رو افزونه های فراوانی به منظور جلوگیری از حملات و افزایش امنیت سایت های وردپرس طراحی شده اند. افزونه iThemes Security با بیش از 900 هزار نصب فعال از قوی ترین و پرکاربردترین این افزونه هاست. در ادامه بررسی کاملی بر ویژگی های این افزونه به همراه نحوه نصب و استفاده از آن ارائه می دهیم.

افزونه iThemes Security

افزونه iThemes Security

ویژگی های افزونه iThemes Security

  • تغییر آدرس ورود به صفحه مدیریت سایت
  • تغییر نام کاربری Admin و استفاده از نام سفارشی
  • ارسال پرونده های پشتیبان به ایمیل مدیر سایت
  • احراز هویت دو مرحله ای
  • امنیت کلمه عبور با ایجاد کلمه های عبور قوی
  • محافظت از سایت در برابر اسپم ها
  • و بسیاری امکانات دیگر

نصب افزونه iThemes Security

برای نصب این افزونه می توانید آن را از مخزن وردپرس دانلود کنید. یا به صورت مستقیم در پیشخوان وردپرس اقدام به نصب کنید. برای آموزش نصب افزونه به آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید. بعدازنصب افزونه به صورت زیر در پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود.

نمایش در پیشخوان

نمایش در پیشخوان

تنظیمات افزونه iThemes Security

در منوی افزونه بر روی زیرمنوی تنظیمات کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود. همان طور که مشاهده می کنید، این صفحه شامل لیستی از ماژول های افزونه می باشد. تعدادی از مهم ترین ماژول های افزونه را با هم بررسی می کنیم.

ماژول های افزونه

ماژول های افزونه

مرکز اعلانات

در ماژول مرکز اعلانات بر روی پیکربندی تنظیمات کلیک کنید تا بخش تنظیمات آن باز شود.

اعلانات

اعلانات

مرکز اعلانات: دریافت کننده پیش فرض برای دریافت اعلان های امنیتی را مشخص کنید و ایمیل آن را وارد کنید.

خلاصه امنیت: موضوع را وارد کنید. زمان دریافت ایمیل که درباره ی خلاصه ی امنیت می باشد را وارد کنید و همچنین تعیین کنید که ایمیل به چه کسانی ارسال شود.

قفل کردن سایت: موضوع را وارد کنید و تعیین کنید ایمیل در رابطه با قفل شدن سایت به چه کسی ارسال شود.

پشتیبان گیری پایگاه داده: موضوع را وارد کنید، آدرس ایمیل برای دریافت نسخه ی پشتیبان را بنویسید.

تنظیمات کلی

در ماژول تنظیمات کلی بر روی پیکربندی تنظیمات کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود.

تنظیمات کلی

تنظیمات کلی

این بخش شامل تنظیمات پیام قفل میزبان، پیام قفل کاربر، پیام قفل انجمن، لیست سیاه، تعداد مسدود شدن هر شناسه، مدت نمایش لیست سیاه، تعیین مدت محدودیت هر کاربر بعد از مسدود شدن، تعیین تعداد روزها برای تهیه نسخه ی پشتیبان می باشد.

بررسی امنیت

برای بررسی امنیت بر روی نمایش جزئیات این بخش کلیک کنید. در صفحه باز شده به صورت زیر در کادر ابتدا می توانید ایمیلی وارد کنید تا به روز رسانی های افزونه را دریافت کنید. هر مورد امنیتی چک شده با تیک سبز نمایش داده می شود.

بررسی امنیت

بررسی امنیت

کاربران مسدود

در منوی تنظیمات به ماژول کاربران مسدود رفته و بر روی گزینه پیکربندی تنظیمات کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما باز شود.

کاربران مسدود

کاربران مسدود

در این قسمت می توانید از لیست سیاه پیش فرض ساخته شده توسط جیم والکر استفاده کنید. شناسه یا نام کاربرانی که می خواهید در لیست سیاه قرار بگیرند را وارد کنید و تغییرات را ذخیره کنید.

پشتیبان گیری از پایگاه داده

برای پشتیبان گیری از پایگاه داده در بخش تنظیمات افزونه، مازول پشتیبان گیری، بر روی پیکربندی تنظیمات کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود.

پشتیبان گیری پایگاه داده

پشتیبان گیری پایگاه داده

در این بخش می توانید از سایت خود یک نسخه پشتیبان کامل ایجاد کنید. زمان پشتیبان گیری، نوع ذخیره فایل پشتیبان ایجاد شده، تعداد نسخه های پشتیبان و سایر تنظیمات را مشخص کنید.

برای تغییر تنظیمات هر یک از ماژول ها بر روی گزینه پیکربندی کلیک کنید و تغییرات مورد نظر را اعمال کنید. در صورت تمایل ماژول های فعال را غیر فعال کنید یا از دیگر ماژول های موجود استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .