آیا شما هم به دنبال روشی برای Import (وارد کردن) و Export (استخراج – خروجی گرفتن) از اطلاعات کاربران وب سایت وردپرسی خود هستید؟

معمولاً در مواقعی که کاربر قصد داشته باشد چند وب سایت مختلف را ادغام کند یا اطلاعات کاربران یک وب سایت وردپرسی را به یک وب سایت دیگر منتقل کند، نیاز دارد تا اطلاعات کاربران را Import و Export کند.

در این مقاله از کانی تمز، قرار است به شما روشی بسیار آسان جهت Import و Export کردن اطلاعات کاربران وردپرسی را معرفی کنیم.

چرا یا چه موقع نیاز داریم تا اطلاعات کاربران وردپرس را Import و Export کنیم؟

درحالی که دلایل بسیار زیادی مبنی بر نیاز به Import و Export کردن اطلاعات کاربران وردپرسی وجود دارد، بیشترین دلایل آن را در ادامه بررسی می کنیم:

  • زمانی که یک وب سایت دیگر خریداری کرده ایم و می خواهیم محتویات و اطلاعات کاربران قدیمی را وارد وب سایت جدید کنیم.
  • زمانی که می خواهیم یک وب سایت را با وب سایت فعلی ادغام کنیم.
  • زمانی که می خواهیم اطلاعات کاربران را به یک لیست ایمیل (email list) یا CRM منتقل کنیم.

در وب سایت هایی که کاربران نقش بسیاری را دارند و می توانند از از قابلیت های بسیار زیادی برخوردار شوند، اطلاعات کاربران می تواند بسیار کاربردی و با اهمیت قرار گیرد (مانند تصویر پروفایل، لینک شبکه های اجتماعی، بیوگرافی و…).

درحالی که می توانید از کاربران وب سایت خود، درخواست کنید که اطلاعات‌شان را در وب سایت جدید وارد کنند، این موضوع می تواند کمی نامناسب و غیر ایده آل بنظر آید. برای همین بهتر است که اطلاعات کاربران را با استفاده از روش Import و Export جابجا کنیم.

استخراج (Export) اطلاعات کاربران در وردپرس

در ابتدا، شما نیاز دارید تا افزونه Import Export WordPress Users را در وردپرس خود، نصب و فعال سازید.

پس از فعال سازی افزونه، در بخش کاربران، بخشی با عنوان User Import Export بوجود می آید. حال باید وارد صفحه User Import Export شده و صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا زمانی که بخش Export Users را مانند تصویر زیر مشاهده کنید:

همانطور که مشاهده می کنید، در صفحه افزونه شما باید نقش کاربری که می خواهید از آن خروجی بگیرید را انتخاب کنید. سپس در بخش Columns می توانید اطلاعاتی را جهت خروجی گرفتن انتخاب کنید. به طور پیش فرض، تمامی اطلاعات کاربران از طرف افزونه انتخاب شده اند . در آخر، می توانید با کلیک بر روی گزینه Export، اطلاعات کاربران وب سایت خود را در فرمت یک فایل CSV دریافت کنید. حال می توانید از این فایل برای Import (وارد کردن) اطلاعات کاربران به یک وب سایت دیگر استفاده کنید.

وارد کردن (Import) اطلاعات کاربران در وردپرس

برای وارد کردن (Import) اطلاعات کاربران به وب سایت وردپرسی خود، باید از افزونه ای که در مرحله پیشین معرفی کردیم، استفاده کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه Import Export WordPress Users، به بخش کاربران >> User Import Export رفته و همانند تصویر زیر، بر روی گزینه Import Users کلیک کنید:

سپس در صفحه بعد، شما باید همانند تصویر زیر بر روی گزینه Browse جهت انتخاب کردن فایل CSV کلیک کنید. پس از انتخاب فایل CSV، بر روی گزینه Upload file and import کلیک کنید.

زمانی که پروسه وارد کردن اطلاعات کاربران به اتمام رسید، مانند تصویر زیر، افزونه پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن پروسه Import اطلاعات کاربران را نمایش می دهد.

همانطور که مشاهده می کنید، در این پیام می توانیم تعداد کاربرانی که وارد شده اند، آی دی آن ها و اطلاعات مفید دیگری را بررسی کنیم.

به همین سادگی می توانید از اطلاعات کاربران وب سایت وردپرسی خود خروجی تهیه کنید و آنها را در یک وب سایت دیگر یا سیستم ایمیل مارکتینگ یا برنامه CRM خود ایمپورت کنید .

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .