با سلام خدمت همراهان گرامی کانی تمز . در خدمت شما هستیم با قسمت چهارم آموزش افزونه Gravity Forms ، در قسمت قبلی به معرفی بخش تنظیمات فرم در افزونه گراویتی فرمز پرداختیم و در این قسمت میخواهیم ” تاییدیه ها ” را آموزش دهیم . با ما همراه باشید .

قسمت جالب و هیجان انگیزه افزونه گراویتی فرم بخش تاییده های فرم می باشد ، شما یک فرم استخدام ایجاد کرده اید که کاربران برای ثبت درخواست استخدامی می بایست هزینه ای را پرداخت می کردند و برای پیگیری های بعدی لازم است تا کد رهگیری دریافت کنند ، خب در حالت معمول شما فرم مربوطه را ایجاد و عملیات ثبت و پرداخت با موفقیت انجام می شود اما بعد از ثبت فرم چه پیغامی به کاربر نمایش داده خواهد شد ؟

از تماس شما متشرکیم ! به زودی با شما تماس گرفته می شود ، این پیامی است که در هر حالتی به کاربر نمایش داده می شود آیا به نظر شما مناسب همچین فرمی خواهد بود ؟

آیا امکان تغییر چنین پیام هایی وجود دارد ؟ چطور میتوان پیامی را ایجاد کرد که در آن نام کاربر ، شماره رهگیری ، شماره تماس و یک پیام سفارشی برای کاربر ایجاد شود یا اگر لازم است به صفحه قوانین هدایت شوند ، چطور امکان پذیر خواهد بود؟

برای پاسخ به این سوال ها باید تاییده ها را سفارشی سازی کنید . در ادامه همراه ما باشید تا در این باره توضیح دهیم .

تاییدیه ها در افزونه گراویتی فرمز

برای دسترسی به این بخش از منوی “تنظیمات” که در محیط ویرایشگر فرم وجود دارد ، گزینه “تاییدیه ها” را انتخاب کنید تا این لیست ظاهر شود .

این بخش مربوط به تاییدیه هایی می باشد که به کاربر نشان داده می شود . این کار زمانی که یک فرم تکمیل و ارسال می شود ، صورت می پذیرد . در واقع پیغامی مبنی بر تاییدیه برای کاربر ارسال خواهد شد . البته این مورد به شما بستگی دارد که مشخص کنید بعد از تکمیل فرم چه اتفاقی رخ دهد .

همان طور که مشاهده می کنید ، در این قسمت شما میتوانید ” تاییدیه پیشفرض ” را ویرایش کنید و یا یک تاییدیه جدید را به فرم اضافه کنید . برای تغییر این فرم شما می توانید بر روی ” ویرایش ” کلیک کرده و آن را تغییر دهید .

در صفحه ای که برای شما باز می شود ، یک ویرایشگر دیداری مقابل شما قرار داده شده است که از آنجا می توان ، متن را تغییر داد و یا از کدهای HTML داخل متن استفاده کرد . اگر از کد های html استفاده می کنید ، باید تیک “غیرفعال کردن قالب خودکار” را بزنید .

نوع تاییدیه متن در افزونه گراویتی فرمز

شما در این بخش می توانید ، پیغام تشکر پیش فرضی را جایگزین پیغام قبلی کنید و از آن استفاده نمایید . برای اینکه مقدار نام به صورت اتوماتیک برای هر کاربر قابل مشاهده باشد ، باید در ابتدا بر روی برچسب های ادغام کلیک کنید . همان مربع کوچکی که در سمت راست ویرایشگر دیداری وجود دارد .

سپس در صورتی که فیلدی را اضافه کرده باشید ، برچسب آن ( عنوان فیلد ) به شما نمایش داده می شود و یک کد کوتاه به صفحه ویرایشگر اضافه می شود . شما در این مرحله می توانید جمله خود را بنویسید و از این کد کوتاه برچسب ها استفاده کنید .

تاییدیه نوع برگه در افزونه گراویتی فرمز

این روش برای انتقال کاربر به یک برگه دلخواه ، پس از تکمیل فرم مورد استفاده قرار میگیرد . برای مثال شما بعد از تکمیل فرم ، کاربر را به برگه تشکر سفارش سازی شده و یا به یک برگه ای که یک فرم دیگر در آن وجود دارد ، هدایت کنید . چرا که شما می توانید فیلد های کوئری مانند : نام ، نام کاربری و … را به یک فرم دیگر متصل و ارسال کنید . شما از این روش برای ساخت فرم ورود در وردپرس توسط گراویتی فرم نیز می توانید استفاده کنید .

تاییدیه انتقال در افزونه گراویتی فرمز

در نظر بگیرید شما برای ورود به یک سایت دیگر از سایت خود ، یک فرم ایجاد کرده اید و یا می خواهید مقادیری که در فرم شما می باشد به یک سیستم دیگر در یک آدرس دیگر ارسال شود ، برای این کار می توان از این تاییدیه استفاده نمود .

 

این گزینه این امکان را به شما می دهد ، تا زمانی که کاربر را به یک برگه یا URL خاصی ارجاع می دهید ، یک سری از پارامتر ها را به وسیله ی کوئری استرینگ به آن آدرس ارسال کنید و سپس از طریق GET آن را دریافت کنید .

ایجاد تاییدیه های جدید برای فرم ها در افزونه گراویتی فرمز

مجددا از طریق منوی ” تنظیمات / تاییدیه ها ” وارد صفحه ای که دارای لیست تاییدیه ها است ، شوید . ولی این بار به جای ویرایش یک تاییدیه پیشفرض ، باید یک تاییدیه جدید ایجاد کنیم ، پس بر روی دکمه ی ” افزودن جدید ” کلیک کنید .

در صفحه ی جدیدی که برای شما باز می شود ، مانند تاییدیه پیش فرض می باشد . تنها با این تفاوت که قبل از دکمه ” ذخیره ” یک بخش جدید اضافه می شود ، که منطق شرطی نام دارد . اگر این مورد را تنظیم نکنید ، گراویتی فرم نشان داده نمی شود .

چرا که گراویتی فرم ، اول تاییدیه های پیش فرض را بررسی می کند ، سپس منطق شرطی تاییدیه ها را بررسی می نماید . که آیا شرط برقرار است یا خیر ؟ در صورتی که شرط برقرار بود تاییدیه را نشان می دهد ، ولی اگر برقرار نبود تاییدیه پیش فرض را نشان می دهد .

برقرار سازی همیشگی منطق شرطی تاییدیه ها

منطق های شرطی تاییدیه های غیر پیش فرض گراویتی فرمز ، اجباری هستند و باید تنظیم شوند ، وگرنه تاییدیه عمل نمی کند . ولی ممکن است نیاز باشد ، منطق شرطی را غیر فعال کنید تا تاییدیه ها همیشه برقرار باشند . شما برای این که منطق های شرطی را برقرار سازید ، تا تاییدیه های مربوط به پرداخت های ” موفق ، ناموفق و انصرافی” به مشکلی بر نخورند ، تنها باید به صورت زیر شرط های تاییدیه ها را ست کنید .

به جای فیلد نام ، از هر فیلد دیگری می توانید استفاده کنید . در صورتی که تنها ” حداقل ” یکی از شرط های برقرار بود ، تاییدیه را فعال کن . هر فیلد دارای 2 حالت “خالی هست” یا “خالی نیست” می باشد . پس اگر خالی باشد ، شرط اول برقرار می شود و اگر خالی نباشد ، شرط دوم برقرار خواهد شد . به همین صورت همواره یکی از دو شرط برقرار خواهند شد . پس همواره تاییدیه ها فعال می شوند و نمایش داده خواهند شد .

در این مطلب انواع تاییدیه های فرم ها را در افزونه گراویتی فرمز مشاهده کردید . در ادامه این سری آموزشی با ما همراه باشید تا بخش اعلان ها را با هم مرور کنیم .

آموزش افزونه Gravity Forms – قسمت سوم تنظیمات فرم
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .