این نوشته قسمت 3 از مجموع 4 در سری آموزش Google Search Console می باشد

بعد از اینکه مزایای Google Search Console  را متوجه شدید و روش های بررسی ایندکس شدن سایت در گوگل وبمستر تولز را مشاهده کردید ، اکنون نوبت ثبت سایت در گوگل وبمستر رسیده است ، یعنی وب سایت خود را در سیستم فوق العاده کاربردی Google Search Console ثبت کنید .

ابتدا به آدرس https://www.google.com/webmasters مراجعه کنید . در صفحه باز شده روی دکمه SING IN در بالا سمت راست کلیک کنید .

ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز

در صفحه بعدی نیز روی دکمه SingIn کلیک کنید . در این صفحه می توانید ویدیوی کوتاهی در مورد ابزار Google Search Console را نیز مشاهده کنید .

آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز

 

در مرحله بعد آدرس جیمیل و رمز عبور آن را وارد کنید . در صورتی که اطلاعات وارد شده توسط شما درست باشند به صفحه اصلی Google Search Console هدایت می شوید .

در صفحه ی باز شده همانطور که در تصویر زیر می بینید ، اطلاعات خاصی وجود ندارد و شما برای شروع باید سایت خود را ثبت کنید . برای اینکار مانند تصویر زیر در بخش شماره 1 مورد website را انتخاب کنید (کلیه آموزش های این سری آموزشی برای استفاده از ابزار گوگل وبمستر تولز برای وب سایت می باشد ) ، در بخش شماره 2 آدرس وب سایت خود را وارد کنید و سپس توسط دکمه ADD A PROPERTY وب سایت را ثبت کنید .

آموزش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول

 

بعد از ثبت سایت شما باید مالکیت وب سایت را برای گوگل اثبات کنید . به این فرآیند Verify  کردن دامنه می گویند . گوگل به شما این امکان را می دهد که به روش های مختلفی وب سایت خود را تایید یا Verify کنید .

یکی از راحت ترین روش ها این است که فایل HTML ای را که گوگل ایجاد کرده است را در ریشه وب سایت خود ( معمولاً داخل پوشه public_html ) قرار دهید . این روش مورد پیشنهادی خود گوگل نیز می باشد .

آموزش ثبت سایت در Google Webmaster Tools

1- روش پیشنهادی گوگل برای verify کردن دامنه یا وب سایت شما

2- سایر روش های تایید یا وریفای کردن دامنه یا وب سایت شما

3- دستورالعمل تایید وب سایت توسط فایل HTML ایجاد شده توسط گوگل

3-1- فایل HTML را که در خط شماره 1 می باشد را با کلیک روی آن دانلود کنید .

3-2- فایل HTML دانلود شده را در هاست سایت خود و داخل پوشه public_html آپلود کنید .

4 – بعد از انجام مرحله 3 به همراه زیرمراحل آن ، تیک مورد 4 را بزنید تا گوگل شما را به عنوان یک کاربر تایید کند (این مورد برای جلوگیری از عملکرد ربات های مخرب می باشد ) .

5- در صورتی که مرحله 3 را کامل انجام داده اید می توانید با کلیک روی دکمه Verify به گوگل بگویید که سایت شما را با استفاده از فایل HTML آپلود شده ، تایید کند .

6- از دکمه Not Now فقط زمانی استفاده کنید که فعلاً قصد تایید وب سایت خود را نداشته باشید .

بعد از انجام مراحل بالا و زدن دکمه Verify در صورتی که کارها را بدون مشکل انجام داده باشید ، صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود .

در این صفحه بر روی لینک Continue کلیک کنید .

ثبت سایت در Google Search Console

 

با کلیک روی لینک Continue به صفحه ای مانند تصویر زیر خواهید رسید که صفحه اصلی ابزار Google Search Console می باشد .

Google Search Console

به شما تبریک می گوییم ، شما وب سایت خود را در گوگل وبمستر تولز ثبت کردید و گام مثبت بلندی در جهت بهینه سازی و ارتقای سئوی وب سایت خود برداشتید .

در ادامه این سری آموزشی با ما همراه باشید تا بخش های مختلف گوگل وبمستر تولز را با هم بررسی کنیم و کاربرد هر بخش را مرور کنیم .

آموزش Google Search Console – قسمت دوم ایندکس گوگلآموزش Google Search Console – قسمت چهارم ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر
پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .