خطا 429، یکی از خسته کننده و درواقع، گیج کننده ترین خطا های وردپرسی است که بیشتر صاحبان وب سایت های وردپرسی، نمی دانند که علت اصلی بوجود آمدن این خطا چیست. آیا شما هم در وب سایت وردپرسی خود، با خطا 429 که عبارت “Too Many Requests” را نشان می دهد، برخورد کرده اید؟ در این مقاله از کانی تمز، قرار است به شما نحوه رفع خطا 429 Too Many Requests را در وردپرس نشان دهیم.

علت های بوجود آمدن خطا Too Many Requests 429 چیست؟

همانطور که از نام این خطا معلوم است، خطا Too Many Requests 429 به دلیل بوجود آمدن درخواست های زیاد بر روی سرور، نمایان می شود. در این مواقع، شاید برخی از کاربران، ربات ها و یا برخی از اسکریپت های وب سایت سعی بر این دارند که درخواست های زیادی را بر روی سرور اجرا کنند. در این زمان، به طور معمول سرور ها برای جلوگیری از حملات DDOS از اجرای این درخواست ها جلوگیری کرده و در نهایت، خطا 429 Too Many Requests نمایان می گردد.

حال اگر پیکربندی سرور شما به طوری نباشد که نتواند از اجرای این گونه درخواست های زیاد جلوگیری کند، ممکن است که هم برای کاربران و هم برای موتور های جستجوگر، بارگذاری وب سایت شما دچار مشکل شود.

همان گونه که ذکر کردیم، دلیل بوجود آمدن این خطا می تواند تعداد درخواست های زیاد برخی از اسکریپت های درحال اجرای وب سایت باشد. زیرا در این مواقع، برخی از اسکریپت های وب سایت، تعداد درخواست های بسیاری با استفاده از یک API به دیگر وب سایت ها ارسال می کنند و به همین دلیل، پاسخ API با یک خطا 429 ارسال می شود. با این گفتار، بیاید نگاهی به روش های رفع خطا 429 Too Many Requests در وردپرس بیندازیم.

رفع خطا 429 Too Many Requests در وردپرس

این خطا ممکن است که به دلایل مختلفی بوجود بیاید. به همین دلیل، در ادامه به چند روش مختلف برای رفع این خطا، نگاهی می اندازیم.

 

پیدا کردن و غیرفعال سازی افزونه سوء استفاده گر

به طور معمول، می توان گفت که افزونه ها می توانند اکثر اوقات دلیل بوجود آمدن خطا 429 باشند. زیرا ممکن است در این میان، یک افزونه درخواست های غیرمعمول به سرور سایت ارسال کند و در نهایت باعث بوجود آمدن خطا 429 شود. برای رفع این مشکل، می توانید تمامی افزونه های وردپرسی خود را از طریق بخش افزونه ها، غیرفعال سازید.

سپس افزونه ها را مجدداً تک به تک فعال سازید. اگر پس از فعال سازی یکی از افزونه ها، دوباره خطا 429 بوجود آمد، یعنی آن افزونه دلیل به وجود آمدن مشکل می باشد. در این مواقع، می توانید آن افزونه را با یک افزونه دیگر جایگزین کنید یا آن مسئله را با توسعه دهنده افزونه در میان بگذارید.

 

تغییر قالب وردپرس به یک قالب پیش فرض

اکثر قالب های وردپرس امروزی، برای عملکردشان از افزونه هایی استفاده می کنند. در این حالت، برخی از این قالب ها می تواند باعث بوجود آمدن خطا 429 شود. به همین دلیل، می توانید با تغییر قالب وردپرس خود به یک قالب پیش فرض، این مشکل را حل نمایید. اگر پس از تغییر قالب به یک قالب پیش فرض (مانند قالب دوهزار و شانزده) مشکل خطا 429 رفع شد؛ بدین معنیست که قالب شما دلیل بوجود آمدن خطای 429 است و باید آن مشکل را به توسعه دهنده قالب گزارش کنید.

 

مطرح کردن مسئله با پشتیبان شرکت میزبانی هاست

بسیاری از اوقات، ممکن است که شما با خطا 429 در سرویس های third-party (شخص ثالث) مانند گوگل سرچ کنسول مواجه شوید. در این مواقع، این نوع سرویس ها درخواست های زیادی را به سرور وب سایت شما ارسال می کنند و به همین دلیل، ممکن است که با خطا 429 در این گونه از سرویس ها مواجه شوید. حال کاری که می توانید انجام دهید این است که با پشتیبان میزبان هاست وب سایت خود صحبت کرده و از آن ها درخواست کنید که پیکربندی سرورتان را طوری تنظیم کنند که این نوع درخواست ها بلاک نشوند.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .