یکی از معمول ترین سوالاتی که برای کاربران مبتدی وردپرس بوجود می آید، این است که “چرا نمی توان بر روی وردپرس افزونه ای فعال و نصب نمود؟”

این مسئله دلایل مختلفی دارد که در ادامه این مقاله از کانی تمز، به آن ها خواهیم پرداخت.

1. شما با مشکل محدودیت حافظه مواجه هستید

اصلی ترین موردی که می تواند دلیل این مشکل باشد، محدودیت حافظه است. شاید شما با اینکه منو افزونه ها را در وردپرس مشاهده می کنید، نمی توانید افزونه ای در وب سایتتان فعال و نصب کنید.

گاهی اوقات در شرکت های میزبانی هاست ، محدودیت هایی وجود دارند که برای مقدار استفاده اسکریپت های وردپرسی از حافظه PHP محدودیت هایی اعمال شده است. اگر در وردپرس، محدودیت حافظه PHP به حداکثر برسد، معمولاً پیامی مانند پیام زیر از طرف وردپرس نمایش داده می شود:

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted

آسان ترین راه برای حل این موضوع، افزایش مقدار محدودیت حافظه PHP می باشد. در این صورت، می توانید کد زیر را در فایل wp-config.php وردپرس خود قرار دهید:

با قرار دادن کد بالا در فایل ذکر شده، محدودیت استفاده از حافظه PHP وردپرس‌تان به مقدار 256 مگابایت افزایش پیدا می کند.

2. محدودیت های سطح اکانت وردپرس

همانطور که می دانیم، وردپرس می تواند اکانت هایی با سطوح دسترسی مختلفی را ایجاد کند که هرکدام از این اکانت ها، یک نقش خاصی در وردپرس دارند.

همان گونه که در تصویر بالا می توانید مشاهده کنید، تنها اکانت “مدیر کل” وردپرس می تواند به تمامی تنظیمات از جمله نصب و فعال سازی افزونه ها دسترسی داشته باشد. پس از سطح دسترسی اکانت وردپرسی خود به عنوان مدیر مطمئن شوید . اما گاهی اوقات ممکن است که اکانت شما نقش مدیر کل را داشته باشد اما هنوز قابلیت نصب و فعال سازی افزونه ها را ندارید؛ در این مواقع، می توانید با توسعه دهنده وب سایت وردپرسی خود، تماس بگیرید و مسئله را با او در میان بگذارید.

3. وردپرس شما بر روی یک شبکه چند سایته قرار دارد

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است شما نتوانید منو افزونه ها را در وردپرس مشاهده کنید، شبکه چند سایته وردپرس است. اگر وردپرس شما، درحال اجرا بر روی یک شبکه چند سایته (Multi-site Network) می باشد، بهتر است که از ادمین شبکه، درخواست کنید که افزونه مورد نظرتان را نصب کند. زیرا گاهی اوقات ممکن است که ادمین شبکه، منو افزونه ها را برای همه کاربران غیرفعال کرده باشد.

ادمین شبکه ها معمولاً محدودیت هایی را از جمله دسترسی نداشتن به بخش افزونه ها، برای مقاوم بودن سرور و امنیت وب سایت انجام می دهند.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .