آیا شما هم با خطا HTTP موقع آپلود تصاویر در وردپرس خود مواجه هستید؟

شاید تا کنون برای شما هم این مشکل بوجود آمده باشد که هنگام آپلود تصویر یا هر فایل رسانه ای دیگری، خطایی مبنی بر وجود داشتن مشکل HTTP نمایش داده شود. در این مقاله از کانی تمز قرار است به نحوه چگونگی رفع این مشکل در وردپرس بپردازیم.

چه عاملی باعث بوجود آمدن خطا HTTP موقع آپلود تصاویر می شود؟

عوامل مختلفی ممکن است تا باعث بوجود آمدن خطا HTTP در وردپرس هنگام آپلود تصاویر شوند. به طور ساده، وردپرس اگر نتواند علل مشکل را درک کند، یک خطایی ساده مانند “خطا HTTP” یا “HTTP error” نمایش می دهد.

قسمت خسته کننده این بخش، این است که این خطا در واقع هیچ علل و معلولی را که باعث بوجود آمدن این خطا شده است، معرفی نمی کند و به همین دلیل، کاربر باید چند راه مختلف را برای رفع این مشکل امتحان کند. با این پیشگفتار، بیاید نگاهی به روش های رفع مشکل خطا HTTP موقع آپلود تصاویر در کتابخانه وردپرس، بیندازیم.

1. مطمئن شوید که خطا HTTP موقتی نیست

در ابتدا شما باید مطمئن شوید که خطا HTTP بوجود آمده، موقتی نیست. زیرا در بسیاری از مواقع، هنگام آپلود تصاویر ممکن است مشکلات غیرقابل مشخصی در ترافیک و منابع ترافیک سرور وب سایت بوجود آیند که در نتیجه، خطا HTTP در هنگام آپلود تصاویر نمایش داده می شود. پس باید کمی صبر کرده و پس از چند دقیقه، مجدداً برای آپلود فایل مورد نظرتان تلاش کنید.

اگر منتظر ماندن پاسخگوی کار نبود، بهتر است که بجای آپلود تصویر یا فایل مورد نظر خود، فایل های دیگری را برای آپلود امتحان کنید. اگر فایل های دیگر را می توانستید آپلود کنید، بهتر است که فایل مورد نظری که قصد آپلود آن را دارید را به سایز و اندازه کوچک تر تبدیل کنید.

همچنین بهتر است که فایل مورد نظر شما اگر یک فایل تصویری است، آن را تغییر فرمت دهید. به طور مثال، اگر فایل تصویری شما ،فرمت JPG است ، بهتر است که آن را به فرمت PNG تبدیل کنید و سپس برای آپلود نمودن آن در وردپرس دوباره تلاش کنید.

اگر تمامی این کار ها، پاسخگو نبود؛ بدین معنیست که مشکل HTTP وردپرس شما موقتی نیست و باید به دنبال راه های بیشتری بروید.

2. افزایش محدودیت حافظه PHP وردپرس

یکی از معمول ترین مشکلاتی که باعث بوجود آمدن چنین خطا هایی می شود، کافی نبودن مقدار حافظه PHP وردپرس جهت استفاده است. در نتیجه، برای رفع مشکل HTTP می توانید مقدار محدودیت حافظه PHP وردپرس خود را افزایش داده تا مقدار حافظه PHP بیشتری جهت استفاده برای سرور ها در دسترس قرار گیرد.

برای اینکار، به سادگی می توانید کد زیر را در فایل wp-config.php وردپرس وب سایت خود اضافه کنید:

با قرار دادن کد بالا، مقدار محدودیت حافظه PHP وردپرس شما به 256 مگابایت تغییر می کند. مقدار 256 مگابایت، مقداری مناسب برای استفاده است و به طور معمول، می تواند تمامی مشکلاتی که بدلیل عدم کافی بودن حافظه PHP وردپرس بوجود آمده باشند را رفع سازد.

نکته مهم : ممکن است این گزینه بر اساس محدودیت های هاست یا سرور سایت شما ، این تنظیم اعمال نشود .

3. تغییر ویرایشگر تصویر کتابخانه وردپرس

سیستم مدیریت محتوا وردپرس بر روی زبان تحت وب PHP اجرا می شود و از دو ماژول برای نگهداری تصاویر استفاده می کند. این دو ماژول، به ترتیب GP Library و Imagick نام دارند. وردپرس به طور معمول، از هرکدام که در دسترس باشد استفاده می کند.

با این حال، ماژول Imagick بیشتر در بوجود آمدن مشکلات حافظه PHP در هنگام آپلود تصاویر تاثیر گذار است. در نتیجه، می توانید با عوض کردن ماژول Imagick به GP Library، این مشکل را حل سازید.

برای فعال سازی GP Library به عنوان ویرایشگر پیش فرض تصاویر وردپرس، کد زیر را به فایل functions.php وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید:

پس از قرار دادن کد در فایل ذکر شده، می توانید مجدداً برای آپلود تصاویر خود تلاش کنید. اگر این روش جواب نداد، می توانید به سراغ روش بعدی بروید.

4. استفاده از روش htaccess.

این روش به شما اجازه می دهد تا بتوانید منابع استفاده شده ماژول Imagick را کنترل کنید. بسیاری از شرکت های میزبانی هاست، برای قابلیت های Imagick محدودیت هایی را قرار می دهند تا Imagick بتواند از رشته ها (Threads) مختلفی برای پروسه پردازش تصاویر در وردپرس، استفاده کند. در نتیجه، همین محدودیت ها می تواند عامل بوجود آمدن خطا HTTP شود. برای رفع آسان این مشکل، می توانید کد زیر را به فایل htaccess. وب سایت خود اضافه کنید:

در کد بالا، ما محدودیت استفاده از رشته ها (Threads) را برای Imagick بر روی عدد یک قرار داده ایم و همین کار می تواند باعث رفع مشکل HTTP هنگام آپلود تصاویر شود.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .