تا کنون، برای برخی از کاربران وردپرسی مشکلی مبنی بر کار نکردن دکمه افزودن رسانه “افزودن پرونده چندرسانه‌ای” نمایش داده شده است. این مسئله که هیچ گونه خطا و اعلانی خطاب به اینکه مشکل از کجاست، همراه ندارد و به همین دلیل، بسیاری از مدیران وب سایت ها سردرگم این مشکل می شوند .

در این مقاله از کانی تمز، قرار است به شما روشی بسیار آسان و راحت جهت رفع این مشکل معرفی کنیم.

دلایل کار نکردن دکمه “افزودن پرونده چندرسانه‌ای” چیست؟

این مشکل، به طور معمول توسط اجرا و بارگذاری شدن اسکریپت های متضاد و ناسازگار توسط فایل های افزونه یا قالب وردپرسی، بوجود می آید. همانطور که می دانیم، وردپرس معمولاً تمامی اسکریپت ها و شیوه نامه ها (Stylesheets) را برای تکمیل درخواست های وارد شده، اجرا می کند. این عمل معمولاً در پنل مدیریت وردپرس جهت بهبود عملکرد و سرعت وب سایت، انجام می شود.

ویرایشگر وردپرس، از زبان جاوا اسکریپت (JavaScript) برای تمامی دکمه های خود از جمله دکمه افزودن پرونده چندرسانه‌ای، استفاده می کند. همانطور که اشاره کردیم، یک تناقض یا تداخل در اسکریپت ها، می تواند تمامی کد های جاوا اسکریپت را جهت اجرای صحیح، از کار بیندازد. به همین دلیل، وجود تناقض و نقص در اسکریپت ها، می تواند باعث از کار افتادن دکمه افزودن پرونده چندرسانه‌ای شود.

با این وجود، بیاید نگاهی به نحوه رفع مشکل ، کار نکردن دکمه افزودن پرونده چندرسانه‌ای بیندازیم.

رفع مشکل کار نکردن دکمه افزودن پرونده چندرسانه‌ای در وردپرس

سریع ترین راه حل، افزودن کد زیر به فایل wp-config.php وردپرس‌تان می باشد. جهت انجام این کار، باید از طریق کنترل پنل هاست یا اتصال FTP، به مدیریت فایل های هاست‌تان رفته و فایل wp-config.php را ویرایش کنید. سپس کد زیر را دقیقاً قبل از خط “That’s all, stop editing! Happy blogging” قرار دهید:

این کد به وردپرس دستور می دهد تا هر اسکریپت را به طور جداگانه اجرا کند تا از بوجود آمدن تناقض در اسکریپت ها، در هسته وردپرس جلوگیری شود.

پس از قرار دادن کد، فایل wp-config.php را ذخیره کنید و بررسی کنید که آیا مشکل دکمه افزودن پرونده چندرسانه‌ای رفع شده است یا خیر.

توجه: این راه حل، تنها یک راه حل ساده و موقت است. زیرا اگر از این راه حل استفاده کنید، باز هم تناقض در اسکریپت های وب سایتتان، وجود دارد. به همین دلیل باید این مورد را مشکل زدایی کنید. می توانید برای اشکال زدایی، تمامی افزونه های وب سایت وردپرسی‌تان را غیرفعال سازید.

توچه داشته باشید که این عمل را در یک وب سایت Staging (وب سایتی که مشابه وب سایت شما است و معمولاً برای اشکال زدایی و رفع خطا های وب سایت استفاده می گردد ، یا به صورت ساده تر بگوییم وب سایت تستی مشابه سایت خودتان) انجام دهید.

به راحتی وارد بخش افزونه های وردپرس خود شده و تمامی آن ها را انتخاب کرده و سپس غیرفعال کنید.

حال اگر با غیرفعال سازی تمامی افزونه های وب سایت وردپرسی‌تان، مشکل رفع شد، بدین معنیست که یکی از افزونه های وب سایتتان دچار مشکل است. برای تشخیص دادن آن افزونه، می توانید افزونه های وردپرس را تک به تک فعال کنید و پس از فعال سازی هرکدام، دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای را بررسی کنید. اگر پس از فعال سازی یکی از افزونه ها، مشکل دکمه دوباره بوجود آمد، یعنی آن افزونه باعث بوجود آمدن مشکل می باشد و شما باید در این مواقع، یک افزونه مناسب به عنوان جایگزین انتخاب کنید.

اگر غیرفعال سازی افزونه ها کاری از پیش نبرد، می توانید به سراغ روش تغییر قالب به یک قالب پیش فرض، بروید. به راحتی وارد بخش پوسته های وردپرس شوید و به طور موقت، قالب وب سایتتان را به یک قالب پیش فرض وردپرس، تغییر دهید. می توانید از یکی از پوسته های 2014 تا 2019 پیش فرض وردپرس برای این مورد استفاده کنید .

اگر پس از تغییر قالب وردپرس، مشکل دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای رفع شد، بدین معنیست که قالب اصلی وب سایت شما دچار تناقض در اسکریپت هایش می باشد و شما می توانید این موضوع را با توسعه دهنده قالب خود در میان بگذارید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .