آیا شما هم با خطا Request Entity Too large 413 در وردپرس خود مواجه هستید؟ خطا 413 Request Entity Too large معمولاً زمانی رخ می دهد که کاربر سعی بر آپلود یک افزونه یا یک قالب داشته باشد. در ادامه این مقاله از کانی تمز، قرار است به شما نحوه چگونگی رفع خطا 413 Request Entity Too large در وردپرس را نشان دهیم.

چه عللی باعث بوجود آمدن خطا 413 Request Entity Too large می شود؟

این خطا زمانی بوجود می آید که شما سعی بر آپلود یک فایل حجیم تر از محدودیت حجم آپلود وب سایت ودپرس خود داشته باشید. در این مواقع، وب سرور های وب سایتتان موفق به آپلود فایل نشده و خطای Request Entity Too large را نمایش می دهند.

به طور معمول، اکثر شرکت های میزبانی هاست، پیکربندی تنظیمات سروری مختص به خود را دارند و به همین دلیل، کاربرانشان می توانند فایل های مختلف حجیمی را از طریق وردپرس آپلود کنند. حال گاهی اوقات، این نوع پیکربندی و تنظیمات به اندازه کافی زیاد نیستند تا ما بتوانیم فایل های افزونه یا قالب را آپلود کنیم.

همچنین اگر این محدودیت به اندازه کافی نباشد، در کتابخانه وردپرس نیز با مشکل مواجه خواهید شد اما در کتابخانه وردپرس، نمایش خطا به طور دیگری است و به صورت مستقیم گفته می شود که فایل انتخابی شما، حجیم تر از محدودیت آپلود است.

با این گفتار، بیاید نگاهی به چگونگی رفع این مشکل در وردپرس بپردازیم.

حل مشکل خطا Request Entity Too large 413 در وردپرس

برای حل مشکل Request Entity Too large 413 در وردپرس، راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه، ما تمامی آن ها را توضیح خواهیم داد.

نکته مهم : قبل از دستکاری هر فایلی یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید .

روش اول: افزایش محدودیت مقدار حجم آپلود از طریق فایل functions.php

در این روش، خیلی راحت و آسان می توانید کد زیر را به فایل وردپرس functions.php اضافه کنید:

مقادیری که ما در کد بالا برای محدودیت مشخص کرده ایم، مقادیر مناسب و بزرگی هستند اما با این حال باز هم شما می توانید با تغییر و بیشتر کردن این مقادیر، محدودیت حجم آپلود را افزایش دهید.

در مقدار max_execution_time هم می توانید محدودیت زمانی برای آپلود فایل را مشخص کنید. اگر فکر می کنید که فایلی که می خواهید آپلود کنید، زمان بسیار زیادی را در بر می گیرد، می توانید این مقدار را افزایش دهید.

روش دوم: افزایش محدودیت مقدار حجم آپلود از طریق فایل htaccess.

در این روش، شما باید فایل htaccess. وب سایت خود را ویرایش کرده و کد زیر را در آن قرار دهید:

روش سوم: آپلود فایل به صورت دستی از طریق FTP

اگر شما درحال تلاش برای آپلود یک فایل خاص و حجیم هستید و خطا 413 مدام درحال نمایش برای آپلود آن است، به راحتی می توانید فایل مورد نظر خود را بدون هیچ مشکل و محدودیتی، از طریق دسترسی FTP آپلود نمایید. اگر فایلی که می خواهید آپلود کنید، یک فایل افزونه یا قالب است، به راحتی باز هم می توانید از طریق دسترسی FTP این عمل را انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت آخرین مطالب کانال تلگرام کانی تمزرا دنبال کنید .